Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na saldırı tepkisi Teröristlerle berabersin

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na saldırı tepkisi Teröristlerle berabersin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda'daki katliamla ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'na, "Terbiyesize bak 'İslam dünyasından kaynaklanan terör' diyor. Yahu senin o Avustralyalı senatörden ne farkın var?" Şu hale bak." diye tepki gösterdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ mitinginde önemli açıklamalarda bulundu. Yeni Zelanda'daki katliama değinen Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da sert sözlerle tepki gösterdi. Erdoğan, "Terbiyesize bak 'İslam dünyasından kaynaklanan terör' diyor. Yahu senin o Avustralyalı senatörden ne farkın var?" İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

HAÇLININ ZALİM İSİMLERİNİ YAZMIŞ

" Tekirdağ, ülkemizin topraklarının tamamı Avrupa bölgesinde olan şehrinden biridir. Sizin temsil ettiğiniz değerler, Yeni Zelanda’da Müslümanları katleden teröristin bile zoruna gitmiş. Bu katliamda kullandığı silahına, İkinci Viyana Kuşatması'nın tarihinden Haçlı'nın zalim isimlerine kadar bilinen tüm Türk ve Müslüman düşmanlarının isimlerini yazmış.

Bu şahıs "Boğaz'ın batısına geçerseniz sizi öldüreceğiz. İstanbul'a geleceğiz, tüm camileri minareleri yıkacağız" diye zırvalamış. Be namussuz, Yeni Zelanda nire, İstanbul nire... Nasıl oluyor da dünyanın öteki ucundaki katil, bir cani Müslümanlarla ve Türklerle ilgili bunca fesatla harekete geçirilebiliyor?

SULTANAHMET DOLMADAN AYASOFYA ADIMI ATMAYIZ

Sultanahmet camini doldurmayacaksın, Ayasofya'yı dolduralım diyeceksin. Bu oyunlara gelmeyelim. Bunların hepsi tezgah. Bu namussuzlar böyle dedi diye biz adım atmayız. Bunun siyaset dilini de çok iyi biliriz. 

CANİ İSTANBUL'A GELMİŞ BUNUN BAĞLANTISINI ÇIKARACAĞIZ

Katil İstanbul'a gelmiş. Çalışmalar yapılıyor, bunun bağlantısı nerelerde var? Ortaya çıkaracağız. Yeni Zelanda'dan da bunların hesabının sorulmasını istiyoruz. Kuru kuruya, yatsın bir müddet sonra çıksın, olmaz öyle şey. Bu bir katliam, bunun hesabının sorulması lazım. Yarın aynı bedeli Yeni Zelanda da öder.

VERİLEN MESAJLAR İLK DEĞİL ‘ZULÜM 1453’DE BAŞLADI’ YAZILMADI MI?

Yeni Zelanda'daki saldırıda bize verilen mesajlar ilk değil. Hatırlayınız, İstanbul'un sokaklarına "Zulüm 1453'te başladı" yazıları Gezi olaylarında yazıldı mı? Başlarında Bay Kemal'in olduğu bu Geziciler neyi kast ediyorlardı? 15 Temmuz darbe girişimini birileri alkışlarla karşılamış, başarısız olunca da 'kontrollü darbe' diyerek işi tersine çevirmeye çalışmıştır. Kimdi bu? Bay Kemal. Madem kontrollü darbeydi de Yenikapı'ya niye geldin Bay Kemal?

BUNLARIN DERGİ DOĞRUDAN TÜRKİYE’DİR

49 Müslüman kardeşimiz şehit edilmiş olabilir. Bu ne ilktir, ne de sondur. Rabbimiz ne buyuruyor? "Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler, ancak siz bilemezsiniz". Avustralyalı bir senatör var; ahlaksız, edepsiz; bakın dünkü olayla ilgili ne diyor? Ve Bay Kemal ne diyor?

Bunların derdi doğrudan doğruya Türkiye'dir, Türk milletidir. Tarihimizle, medeniyetimizle, inancımızla saldırdıkları tüm değerlerin temsilcisi olarak gördükleri için bizi hedef alıyorlar. İnşallah milletimizle birlikte nice oyunu bozduğumuz gibi bu oyunu da yerle yeksan edeceğiz. Bunun için 31 Mart seçimleri beka seçimidir diyoruz, anladınız mı? 31 Mart'ta sadece belediye başkanlarımızı seçmekle kalmayacağımız geleceğimizi de oylayacağız.

İŞLERİ GÜÇLERİ YALAN

Duyduğuma göre hükümetin CHP'li belediyelere para vermediği yalanına sarılıyorlarmış. Bay Kemal yalanla konuşur. Adamın ilk yalanı değil ki. Bak şimdi onun için yardım sandığı kurdular, milletvekili hepsi 5'er bin veriyorlar. Ya yalan söyleme de milletvekillerinin başına iş sarma. Aynı şey HDP'de var. Aynı şey sözde İYİ Parti'de var. İşleri güçleri yalan. Dürüstlük olmadıktan sonra siyaset olmaz. Bunlardan da bu memlekete fayda olmaz. Bakın biz her belediye gibi buraya da ödeneğini hep gönderdik. Ama buradaki beceriksizler bu parayı çar çur ettiler. 

KILIÇDAROĞLU “İSLAM DÜNYASINDAN KAYNAKLANAN TERÖR’ DİYOR

Avustralyalı senatör çıkmış, ahlaksızca bir ifade kullanıyor. 'İslam dünyasından kaynaklanan terör' diyor. Terbiyesize bak 'İslam dünyasından kaynaklanan terör' diyor. Yahu senin o Avustralyalı senatörden ne farkın var?" Şu hale bak ya. Ne günlere kaldık. Terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söyleyecek kadar kendini kaybetmiş birisi, bu ülkede siyaset yapıyor. 

SEN ÖNCE KENDİNİ GÖZDEN GEÇİR

Bay Kemal; sen terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söylemeye ne yetkilisin, ne ehilsin. Sen önce kendini gözden geçir kendini. Zaten sen şu anda teröristlerle berabersin. Teröristlerle kol kolasın. Sen zaten ta Kandil'dekileri Cudi'dekileri yanına alıp onlarla beraber yürüyüş yapan adamın ta kendisisin. Terörün kaynağına ümmeti yerleştiren bu adama oy vermenin dahi ne kadar büyük bir vebal olduğunu artık anlayalım.”

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.