Erdoğan'dan MHP’ye 50. yıl jesti: Alparslan Türkeş Üniversitesi

Erdoğan'dan MHP’ye 50. yıl jesti: Alparslan Türkeş Üniversitesi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini telefonla arayarak Adana Teknoloji Üniversitesinin ismini Alparslan Türkeş olarak değiştirmeyi düşündüklerini ifade ettiğini söyledi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen kutlama programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini telefonla arayarak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin ismini Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak değiştirmeyi düşündüklerini ifade ettiğini söyledi.

ALPARSLAN TÜRKEŞ ÜNİVERSİTESİ OLARAK DEĞİŞTİRMEK İSTENİYOR”

Bahçeli "Sayın Cumhurbaşkanı şahsımı telefonla arayarak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin ismini Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak değiştirmeyi düşündüklerini ifade etmiştir. Partimizin 50. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu günde, böylesi heyecan verici bir düşünce, MHP mensuplarını ve dava arkadaşlarımızı ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın böyle bir düşünce ve tasarrufu 50. kuruluş yıl dönümümüz için müstesna ve muazzez bir armağan olmuştur" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

“-Bugün mesterih bir vicdanla yaşıyoruz. MHP'nin 50'nci yıldönümü kutluyoruz, hayırlı olsun...

-Muzafferliğin ilhamıyla kıtaları aştıran vazgeçilmez bir yemindir bizimkisi. Çiğnenmeyen, çiğnetilmeyen, unutulmayan, asla da unutulmayacak olan selam olsun büyük Türk milletine, selam olsun kahraman ülküdaşlarıma, selam olsun davasının bayrakları gönül erlerine.

-Allah'a şükrediyorum ki tam 50 yıl sonra yine aynı yerdeyiz, yine aynı çizgideyiz. Dilek kolay... Bir ülkünün peşinde 50 yıl geçti.

-Kim söyleyebilirdi ki ülkü ile ülkücü 50 yıl evvel birleşip, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben iradesiyle devleşecek... 50 yıl bir ömür, 50 yıl asırlara denk. İfadesi kolay, idraki güç, ifası ise pek zor 50 yıl. Bir ülkünün peşinde şan ve şerefle dolu koskoca 50 yıl.

- Karanlık gecelere ışık olmak için 50 yıldır mücadele ettik. 50 yıl dirayettir, onurdur, ömürdür, akıldır, sabırdır, mağduriyettir. 50 yıl vatan sevgisinin kefili, millet sevgisine karşılık beklemedik. Çünkü tefeci değildir. Çünkü karşılıksız sevdik.

-Millete sınıfları ayıranlara, zümrelere bölenlere, tavır aldık cephe açtık.”

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.