Erdoğan’dan PKK bağlantılı aday açıklaması: Savcılar anında gereğini yapacak

Erdoğan’dan PKK bağlantılı aday açıklaması: Savcılar anında gereğini yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, PKK ile iltisaklı adaylarla ilgili, 'Bunların içinde terörle iltisaklı, ilgili olanlar varsa biz artık öyle 5,6,7 sene bekleyemeyiz. Anında gereğini yasal olarak, savcılıklar inanıyorum ki yapacaktır' dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber-Atv-A Para-ANews-A2-A Haber Radyo ortak canlı yayınında önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bunların içinde terörle iltisaklı, ilgili olanlar varsa biz artık öyle 5,6,7 sene bekleyemeyiz. Anında gereğini yasal olarak, savcılıklar inanıyorum ki yapacaktır. Bu milletin parasını çarçur edecek olanlara buralar teslim edilmeyecektir. Bu işi vakit kaybetmeden götürmemiz lazım ki, yerelde de bu millet hak ettiği hizmeti alabilsin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalardan satır başları şöyle:

"EN CİDDİ YANILMAYI ANKET ŞİRKETLERİ YAŞAYACAK"

Meydanların diline baktığımızda bu seçimde çok ciddi bir yanılmayı anket şirketleri yaşayacak. Anketlerden gelen bilgilere baktığımızda aralarında korkunç farklılıklar var. Meydanlar yalan söylemez. Mecbur mu yani bu insanlar meydanlara gelsin? Bugün Düzce'de saat 12.00 millet meydanda. Bu meydanı dolduran Düzceli kardeşlerim büyük bir coşkuyla, orada konuşmam bitene kadar ayrılmadı.

PKK VE FETÖ TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE

Bay Kemal'in Cumhurbaşkanlığı için aday olmasını istemişti. O ara dillerde olan ilginç bir şey vardı. Çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş. Yenmiş de yenmiş diye dizeleri vardı. İnşallah bu seçimden de biz o şekilde çıkacağız. İttifakımız sağlam bir zeminde yürümeye devam ediyor. İnşasında milletimiz var. Milletle beraber yürüyoruz. Arif Nihat Asya'nın ifadesiyle 'Yürüyeceksin, millet yürüyecek ardından'. Şu anda FETÖ'den PKK'ya, DHKP/C'ye kadar ne kadar terörist varsa tepeliyoruz, tepeledik. Şu anda askerimiz Gabar, Cudi, Tendürek'te çok ciddi hesaplar sordu. Şu anda lider kadrodan çok ciddi ölümler oldu. Buradan taviz yok, terör belasını çözmedikten sonra yatırımcı, girişimci benim Güneydoğu Anadolu bölgeme, Doğu Anadolu bölgeme yatırım yapmaz. Terör belası oralarda olmayacak ki yatırımcı gelsin yatırım yapsın.

PKK ELEBAŞLARINA YAPILAN OPERASYON

Bakıyorsun Kandil Bölge Sorumlusu. Bunun yanında Dış İlişkiler Sorumlusu. Örgüt Sözcüsü. Bu ismi ismen söylemeyeceğim. Bu isim aslında biliniyor. Şu anda komada olduğunu söylüyorlar arkadaşlar. Bu en üstteki lider kadrosunda. O baronların arasında olanlardan, ağır yaralandı. Daha önce de bunların Sincar sorumlusu öldürülmüştü. Şu anda devam eden bir süreç var. İHA'lar koordinatları yakalıyor, SİHA'lar bu koordinatlarla vuruyor. Aynı zamanda F16'lar devreye giriyor. Onlar da o vuruşlarıyla bunu hallediyor. Bir gece ansızın gelebilme olayına gelince. İşte hiç haber vermeden, biz ön haberi, talimatları verdiğimiz için, onlar hiç sağa sola bilgiyi vermeden gidip gereğini yapıyorlar.

MİLLETİMİZ CHP'NİN GİZLİ PAZARLIĞININ FARKINDA

Zannettiler ki, biz dörtlü bir araya gelirsek bunu da gizlersek netice alırız. Gizleyemediler. Bazı yerlerde seçimi almaları mümkün değildi. Halkımız, CHP, sözde İYİ Parti, Saadet arasındaki bu ittifakı, sayın Bahçeli'nin ifadesiyle zillet ittifakı, ben de illet diyorum çok iyi idrak etmiş. Bir tane temelsiz Temelli var Sezai diye. Bu açıklamayı PKk'dan bağımsız yaptığı söylenebilir mi? Onlar PKK'dan emir almadan adım dahi atamazlar. CHP, sözde İYİ Parti ve Saadet onların peşine takılmış durumda. Ne diyor bu adam: Kürdistan'da biz kazanacağız, Batı'da AK Parti ile CHP'ye kaybettireceğiz...

Demokrasi adına ne yoksa bunlarda var. Bu anlattıkları şeylerin demokrasiyle yakından uzaktan alakası var mı? Konuşanlar teröristler. Oradan talimatı veriyor. Aşağıda o destekledikleri malum tipler. Bu oyuna artık millet gelmeyecek. Bizim üzüldüğümüz, acı olan, çok çok kirli bir ittifak kuruldu. Bu ittifakı gizliyorlar. Niçin bunların dördü bir araya gelip miting yapamıyorlar?

Sen bu ülkede Kürdistan'ın olup olmadığını bilmeyecek kadar gafilsin, cahilsin. Çok meraklıysan Kuzey Irak'ta Kürdistan var. Defol git! Bu ülkeyi bölemeyeceksiniz. 31 Mart beka meselesidir. Temelsiz Sezai tehdit ediyor. 'Biz yoksak siz bir hiçsiniz' diyor. 'Ankara'da Yavaş şunu bilecek' diyor.

BİZ ANKARA'YA RASTGELE BİR ADAY GÖSTERMEDİK

Ankaramız sınıf atlıyor. Şimdi burada bir tane ilçe belediye başkanını getirip de buraya aday olarak koymak bana göre Ankaralılara saygısızlıktır. Burada ayrımcılığı asla düşünmüyorum. Ankara birçok ilden gelen insanlarımızın yaşadığı bir vilayettir. Burada salt Ankara'da doğup, büyümüş olanlar değil, hepsi var. Biz Ankara'ya rastgele bir aday değil, dedik ki çok kalite bir isim. Tecrübesiyle, bütün bu konudaki bilinciyle 5 dönem Kayseri'de belediye başkanlığı yapmış olan Mehmet Özhaseki Bey kardeşimizle girelim. Kendisi Çevre Şehircilik Bakanlığı yaptı. O bakanlık belediyenin bir üst sınıfıdır. Yeni yönetim sistemine geçince Mehmet Bey'i Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yaptım. Şimdi Ankara'ya başkan adayı yaptık.

BU KADIN (MERAL AKŞENER) ALÇAKÇA YALANA BAŞVURUYOR

Bunların ortak paydası sadece çıkar. Menfaat ilişkisi. Düşman kim? Erdoğan düşmanlığı. Erdoğan düşmanlığı bunların gözlerini öyle kör etmiş ki, Türkiye düşmanlığı ile Erdoğan düşmanlığını adeta ayırt edemez hale gelmişler. Bölücü terör örgütü ağzıyla konuşanlara tepki gösteremeyen CHP, sözde İyi Parti ve Saadet bu düşmanlığın ortaklarıdır açık söylüyorum. Bu illete Cumhur ittifakı her zaman duracaktır. Cumhur ittifakı olduğu sürece bu topraklarda Kürdistan diye bir bölge inşa etmeleri söz konusu değildir. Konuşmayı bile zul addediyorum. Benim halkım da buna zaten müsaade etmez. Adam kalkıyor benimle alakalı, hepsi de, bir tanesi hariç. 'Filanca partiye oy verenlere ben terörist demişim'. Baktık ki bu kadın da bu işlere bulaştı. Herhalde zemin kapmak istiyor. Denizli Aydın mitinglerinde Meral Hanım kalkıyor, Denizli'deki benim vatandaşlarıma terörist dediğimi söylüyor. 1 hafta önce ben oradayım. Bütün bunların benim konuşma metni içerisinde böyle bir ifade var mı yok mu? Ben böyle bir ifade kullanırsam böyle bu makamda durmam. Ben Cumhurun başkanıyım. Aynı şeyi Aydın'da da yaptı. Ben de davayı açtım. Vatandaşlarıma terörist diyecek kadar vicdansız değilim. Utanmadan, sıkılmadan benim HDP'ye oy verenlere terörist dediğimi ifade ediyorlar. Milletin gözünün içine baka baka alçakça yalana başvuruyorlar.

AKŞENER FETÖ'CÜLERİ KASTEDEREK 'MEHMETÇİK İÇERİDE' DİYOR

Biz CHP, Saadet, HDP'lerin oylarına talibiz. Biz 40 yıldır siyasetin içindeyiz. HDP'ye oy veren kardeşlerimi terörist ilan ettiğimi söyleyerek büyük bir yalana başvurdular. Bu iftirayı atan Akşener, miting alanında darbe girişimi sebebiyle FETÖ'den tutuklananları kastederek 'Mehmetçik hapiste, garip gureba hapiste' diyor. Hapiste olanlar millete kurşun sıkan, bomba atan teröristlerdir. Sana teröristlerin sözcülüğünü kim verdi? Pensilvanya!

GAZETECİLİĞİ TERÖRÖ HİZMET EDEN SOYTARI

Pensilvanya'daki ahlaksızın yanında bir başka ahlaksız var (Ekrem Dumanlı). Buradan kaçıp giden. Onun da kanalınızda yayınlanan sözleri var. 'Milletin başından düş' diyor. Sen mi getirdin bizi buraya terbiyesiz! Sende zerre kadar mertlik olsa ülkeni terk etmezsin. Ülkenden kaçıp giden soysuzsun. Bu ülkeyi sevenler burada. Oralarla endirekt başka merkezlerle de görüşmeleri var. Meslektaş olarak gazeteciliği teröre hizmet eden bir soytarı. Biz geçmişte bunları böyle tanımadık. Maalesef bunlar meğerse zihin arkasında farklı şeyler varmış. Şu anda da kaçıp gittiler, gerçek patronlarına orada hizmet ediyorlar.

"AÇIK SÖYLÜYORUM TERÖRLE İLGİSİ BULUNANLAR GÖREVDEN ALINIR"

Teröre destek vermek suçtur. Terörün propagandasını yapmak suçtur. Finanse etmek de suçtur. Milletiyle omuz omuza olması gereken belediye başkanları terör örgütleriyle omuz omuza oluyorsa bunun elbet bir karşılığı vardır, bir bedeli olacaktır. Millet kendisine hizmet eden belediyecilik istiyor. Gerçekçi olalım. Eğer burada, zaten birçoğunun künyesinde, GBT'sinde neler var neler yok bunları söyledim. YSK bu GBT olaylarını tam manasıyla çıkartmıyor. Bunların aday olamaması lazım. Herhalde sayı çok fazla olduğu için bunlarla baş edemiyor. Millet çukur kazanları değil gül bahçeleri yetiştirenleri hayal ediyor. Diyarbakır çok güzel örnektir. Oradaki kayyum belediye başkan adayımız. Aynı şekilde Mardin, Siirt bu güzellikleri yakaladı. Aynı şekilde Van. Seçim akşamı, iş bitti neticeler belli oldu. Bunların içinde terörle iltisaklı, ilgili olanlar varsa biz artık öyle 5,6,7 sene bekleyemeyiz. Anında gereğini yasal olarak, savcılıklar inanıyorum ki yapacaktır. Bu milletin parasını çarçur edecek olanlara buralar teslim edilmeyecektir. Bu işi vakit kaybetmeden götürmemiz lazım ki, yerelde de bu millet hak ettiği hizmeti alabilsin.

SEÇİM GÜVENLİĞİ VE GEREKLİ TEDBİRLER

Benim arzum halkımın kesinlikle korkmaması. Demokrasi bu korkular altında özellikle mücadelesi verilmez. Demokrasi mücadelesini korkusuzca vermemiz lazım. Hak ve özgürlüğün olmadığı yerde demokrasi olmaz. Burada mücadeleyi sadece bize bırakmak yanlış olur derken bunu kastediyorum. Biz bütün tedbirleri aldık Doğu'da, Güneydoğu'da. Bu seçimlerde ciddi manada 100 binler güvenlik olarak görev yapacaklar. Hemen bildirin. Benim vatandaşım o tür bir ifadeyi kullansa da kullanmasa da devlet olarak üzerimize düşeni yapacağız. Milletimize yapılan hiçbir dayatmayı kabul etmeyeceğimiz gibi de bunları da boşa çıkartırız. Milletin oyunu zorla değiştirmeye kalkan karşılarında devlet olarak bizi bulur. Yerel yönetimlerde teröre ucundan, kenarından, köşesinden bulaşanı görevden alacağız, bunu yine söylüyorum. Belediyenin halka hizmette kullanılması gereken kaynakların Kandil'e gönderilmesine izin vermeyeceğiz.

BU ADAM ADALAR'A BELEDİYE BAŞKANI OLURSA ADALARIN VAY HALİNE!

Beyoğlu'na koydukları aday bundan farklı mı? Birçok terör olaylarına bulaşmış birisi. Bu şahıs şu anda yurt dışında olan Can Dündar'la beraberdi. İçeri de girdi. Ne yazık ki yargı buna beraat verdi, buradan yırttı işi. Orada İstiklal Marşı'nın okunuşuna dahi tahammülü yok. Yutkunuyor. Bu adam Adalar'a belediye başkanı olursa adaların vay haline! Bunlar aday tespit ederken bile CHP'nin şu anda ilkeleri kaybolmuş. Altı oka uyuyor mu bu? Altı okun hangi maddesine uyuyor? Bu adam Cumhuriyetçi mi, halkçı mı? Neci bu adam? Hala Bay Kemal bunları zorla savunuyor. Şu kare bunların kimlerle yan yana olduğunu çok açık ve net gösteriyor. İstiklal Marşı şehitlerimizin kanıdır, bu milletin namusudur.

ALLAH GÖSTERMESİN ANKARA BU CAMBAZA TESLİM EDİLİR Mİ?

Bay Kemal'in Yavaş'la ilgili açıklamasını duydunuz mu? Burası manidar değil mi? Adayına sahip çıkmıyor. Şu anda süreç devam ediyor. Sadece sahte senet meselesi değil. Ayrıca bu adamın Yavaş'ın, vergiyle ilgili sıkıntıları var. Onlar da ortaya çıkacak. Bay Kemal takipçisi olmasa da bizler takipçisiyiz. Sahte senet gönderdiği söylenen şahıs da kovalıyor bu işi. Biz de kovalayacağız. Allah göstermesin Ankara bu tür cambazlara teslim edilir mi yahu! Kalkıp Ankara gibi başkentimizi kalkıp bu adamlara nasıl teslim ederiz. CHP'liler bu adayla ilgili tek kelime söylemiyorlar. Gerçeği kendileri de biliyor. Başta sahiplendiler şimdi geri adım atamıyorlar. Her işleri sahte, her işleri maalesef yalan, tam da CHP'ye yakışır bir aday. Bunlarda hesap vermek gibi bir anlayış yok.

Pazar günü inşallah Ankara'da oy kullanacak olan tüm vatandaşlarım bu işi hafife almamalı. Ankaralı kardeşlerime sandığı ihmal etmeyin diyorum. Namus konusunda hassasiyeti olmayanlara gereken dersi verin diyorum.

"AYASOFYA MESELESİNİ SEÇİMLERDEN SONRA EN GÜZEL ŞEKİLDE ÇÖZECEĞİZ"

Bu bizim milletimizin, İslam dünyasının beklentisi. Milletimizin yıllardır Ayasofya'yı cami olarak görme özlemi var. Buranın isminin müzeye çevrilmesi olayı çok büyük yanlıştı. Çok yoğun bir talep olduğuna göre böyle bir adımı atmanın zamanı gelmiştir. Ayasofya müze olarak anılmayacak. Ayasofya'yı cami olarak anacağız. Şu anda Sultanahmet Camii'ne gelenler, Süleymaniye'ye gelenler gezip görüyor. Aynı şekilde Ayasofya'ya gelenler Ayasofya Müzesi değil Ayasofya Camii'ne gelecekler. Bazı fikirlerim var. Arkadaşlarımla paylaştım. Bunun detaylarına da gireceğiz. Birileri ahkam kesmek istiyorlar. Siz bir defa Mescid-i Aksa'ya bu kadar saldırılar oluyor. Bir sesiniz çıkıyor mu? Adamlar postallarıyla caminin içine girip, Kur'an-ı Kerimleri yerlere atıyorlar, en ufak sesi çıkmıyor. Biz Müslümanız yahu kanımıza dokunuyor. Bize akıl vermesinler, o akılları kendilerine saklasınlar. Müze konusu asırlarla alakalı değil. Yakın bir tarihte. Dolayısıyla bunu seçimlerden sonra oturacağız, süreci içerisinde bu adımı en güzel şekilde tere yağdan kıl çeker gibi bitireceğiz.”

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.