Eşine koliyle ananas getirmiş

Eşine koliyle ananas getirmiş

Gülen cemaatine 'ananas' göndermesi yapan Başbakan Erdoğan'ın ananası çok sevdiği; hatta yurt dışı gezisinde hediye edilen bir koli ananası da eşi Emine Erdoğan'a götürdüğü ortaya çıktı.

Hizmet hareketine 'ananas' üzerinden töhmet altında bırakacak ifadeler kullanan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da ananası çok sevdiği; hatta yurt dışı gezisi sırasında hediye edilen bir koli ananası da eşi Emine Erdoğan'a götürdüğü ortaya çıktı.


Rotahaber, ananasla ilgili tartışma sürerken ortaya çarpıcı bir ayrıntı çıkardı. Erdoğan'ın yurt dışı ziyareti sırasında, o ülkenin Meclis Başkanı tarafından hediye edilen bir koli ananası eşi Emine Erdoğan'a götürdüğü belirtildi. Üstelik bu haber, Sabah gazetesinde yer almış.

ERDOĞAN: "EŞİM EMİNE ERDOĞAN ANANASI ÇOK SEVER"
Sabah gazeteinde 04.07.2003 tarihinde yer alan habere göre, AB turu çerçevesinde Portekiz'e giden Başbakan Erdoğan ile  Portekiz Meclis Başkanı Amaral arasında ananas muhabbeti geçer. Konuşma sırasında ananası çok beğendiğini ifade eden Erdoğan, "Eşim Emine Hanım da ananası çok sever" der. Bunun üzerine Amaral, Erdoğan'a bir koli ananas hediye eder. Erdoğan da bu ananası eşi Emine Erdoğan'a götürür.  

SABAH GAZETESİNDE 2003 YILINDA YER ALAN HABER AYNEN ŞÖYLE

"Başbakan Erdoğan, Portekiz'den hediye olarak eşine seviyor diye tropikal meyve getirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB turu çerçevesinde yaptığı 2 günlük Portekiz gezisinden dönerken eşi Emine Erdoğan'a hediye olarak "ananas" ve "mango" getirdi. Erdoğan, Devlet Başkanı Sampaio'ya vekalet eden Meclis Başkanı Amaral'ı ziyaretinde, odasındaki çiçeklerin güzelliği ve kokusundan etkilenerek "Bu güzel kokan çiçek nedir?" diye sordu. 

Amaral, "Bu benim çok sevdiğim, ananas meyvesinin çiçeğidir. Bu çiçek aşamasında çok güzel kokar ve ben odamdan eksik etmem" dedi. Bunun üzerine Erdoğan, "Benim eşim Emine Hanım da ananası çok sever" diye yanıt verdi. 

Başbakan Erdoğan'ın verdiği bu yanıt üzerine Amaral, görevlilere talimat vererek, Emine Erdoğan'a hediye edilmek üzere bölgede yetişen tropikal meyve olan "ananas" ve "mango" meyvelerinden bir koli hazırlanması talimatını verdi. Böylece Meclis Başkanı Amaral'ın gönderdiği "mango" ve "ananas"meyveleri Başbakan Erdoğan aracılığıyla Emine Erdoğan'a ulaştırıldı." 

ERDOĞAN ANANAS İÇİN NE DEMİŞTİ?
Başbakan Erdoğan, Gülen'in ses kaydında yer alan ananasla ilgili sözler üzerinden Gülen'i ve cemaati hedef almıştı. "Ananaslar gelip gidiyor" diyerek cemaate sert eleştiriler yönelten Erdoğan eleştirilerinin dozunu giderek arttırmış ve şunları söylemişti:

" Biz Türkiye Cumhuriyeti dışında bir paralel devlete, bir ananas devletine müsaade etmeyeceğiz. Ey TÜSİAD, ananas meselesinden niye rahatsız değilsin? Çünkü bazılarının işleri tıkır tıkır yürüyor. Ananaslar gelip gidiyor. Herhalde bu bildiğiniz ananas değil, anlıyorsunuz. Bunlar farklı, ananas bunun kod adıdır kod."  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.