1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Etkili konuşmak isteyenlerin yeni rehberi
Etkili konuşmak isteyenlerin yeni rehberi

Etkili konuşmak isteyenlerin yeni rehberi

‘Bazı konuşmalar ilham verir, bazıları ibret olur’ diyen danışman Nihal Şirin Yücelgen 20 yıllık birikimiyle okuyuculara önemli tavsiyelerde bulunduğu; ‘Uzun Lafın Kısası /Konuşmada Şibumi’ kitabında sade ve iyi konuşmanın püf noktalarını paylaşıyor

A+A-

İletişimin en önemli aracı konuşma ve hitabet alanında, 20 yıldır üst düzey yöneticilere danışmanlık yapan, eğitmen ve konuşmacı olarak çalışmalarını devam ettiren Nihal Şirin Yücelgen, bilgi ve deneyimini bir rehber kitapla okurlarla paylaşıyor. Uzakdoğu kökenli yaşam felsefesi Şibumi’den hareketle öze ve sadeliğe odaklı bir yaklaşım geliştiren Nihal Şirin Yücelgen, ‘Konuşmada Şibumi’de etkili konuşma, hitabet sanatı, doğru anlam ve güçlü ifade ile ilgili önemli ipuçları veriyor.

 

Daha az kelimeyle daha fazla anlam ifade etmek isteyenler için bir kılavuz niteliğinde olan kitap, kelimelerin sihrinin önemini vurgulayarak bir yol haritası sunuyor. Travenian’ın efsane eseri 'Şibumi'ye bir gönderme yapan ve sevgisini dile getiren yazar, kitabında sadeliğin ihtişamını ön plana çıkartıyor.  

 

Kitapta, “Neden sözü uzatıyoruz?”, “Nasıl daha iyi anlatıcılar olabiliriz?”, “Hikâyeleştirmenin önemi nedir?”, ”Konuşmalarımıza nasıl daha iyi hazırlanabiliriz?”, “Öz anlatım için hangi becerilerimizi geliştirmeliyiz?” gibi önemli soruların yanıtlarına ilişkin 8 bölüm yer alıyor. Yaşamda sadeleşmenin, zihni berraklaştırmanın konuşmalarımıza etkisi üzerinden konuya ilişkin çarpıcı ipuçlarını paylaşıyor.

 

Kasım 2019’dan beri çevrimiçi platformlardan ve kitap marketlerden ulaşabileceğiniz ‘Konuşmada Şibumi’ kendisini öz, iyi ve kaliteli ifade etmek isteyenler için şimdiden vazgeçilmez kitaplar arasına girdi.

 

 

Nihal Şirin Yücelgen Kimdir?

Lise eğitimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı bölümünde tamamlayan Nihal Şirin Yücelgen çalışmalarına birçok televizyon kanalında haber ve program sunuculuğu yaparak başladı. 1999’dan beri eğitmen ve konuşmacı kimliğiyle Konuşma Becerileri, Hikâye Anlatımı / Drama Becerileri, İletişim Becerileri, Bilinçli Farkındalık başlıklarında eğitimler ve seminerler veriyor.

 

Yurt dışında da çeşitli eğitim programlarına katılan Nihal Şirin Yücelgen mesleğine destek olması için Türkiye’de birkaç tane oyunculuk okulunu tamamladı. Yazarlık hayatına ‘Hayatımız Çorba’ kitabıyla başlayan yazar, edebiyat ve felsefeyi özel ve vazgeçilmez çalışma alanları olarak değerlendiriyor. Nihal Şirin Yücelgen, önemli bir aydınlanma ekolü olan Zen konusunda öğretmeni Cem Şen ile eğitim ve çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.