1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fethullah Gülen'e içeriden suikast girişimi
Fethullah Gülen'e içeriden suikast girişimi

Fethullah Gülen'e içeriden suikast girişimi

Flaş Haber… FETÖ terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen’e suikast girişiminde bulunulduğu ileri sürüldü. İşte haberin ayrıntıları;

A+A-

Odatv yazarlarından Sami Menteş bugünkü köşesinde ‘Fethullah Gülen'e suikast girişimi’ başlıklı bir yazı kaleme aldı ve çok konuşulacak iddialarda bulundu.

Gazeteci – Yazar FETÖ elebaşı Gülen’e yönelik suikast girişimi yapıldığını ifade etti.

İşte Odatv yazarı Sami Menteş’in ‘Fethullah Gülen'e suikast girişimi’ başlıklı o köşe yazısı:

Zübeyir’in kim olduğu bilinmiyor ancak Gülen kendisine yönelik düzenlenen ve zehirlenmeye dayalı suikasttan doktoru Türkyolu’nun müdahalesiyle kurtuluyor.

FETÖ lideri Fethullah Gülen, uzun yıllardır ABD’nin Pensilvanya eyaletinde, üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı bir çiftlikte yaşıyor.

Bu çiftlikte Gülen’e doktoru başta olmak üzere örgütün önemli isimleri eşlik ediyor. Gerek gördüğünde de çiftliğinde yaptığı konuşmalarla, mesajlarını veriyor.

Örgütün yönetildiği yer olan Pensilvanya’da yaşananlar, konuşulanlar, onların istedikleri ölçüde kamuoyuna yansıyordu. Ta ki, FETÖ’nün haberleşme programı olan Bylock yazışmaları çözülene kadar.

Odatv'nin güvenlik kaynaklarından elde ettiği bir Bylock yazışması çok konuşulacak ayrıntılar içeriyor.

Henüz dava dosyalarına girmeyen yazışmada, örgüt üyelerinin Pensilvanya’da yaşananları birbirine aktardığı görülüyor.

“IŞIK SÜVARİLERİNİN IŞIĞI YETMEDİ İMTİHANI KAYBETTİLER”

30 Aralık 2015’te yapılan konuşmada, “Hocaefendi” olarak bahsettikleri Fethullah Gülen’in birçok kişiyi yanında tuttuğu, Pensilvanya’da “sakat olay”ların yaşandığı anlatılıyor.

feto1-007.jpg

Bylock kayıtlarına o konuşma şöyle geçiyor:

“-HE (Hocaefendi) birçok abiyi yanında tutuyor şu an şerrinden emin olmak için. Birçok sakat olay yaşanmış. HE'nin bildiklerini bilsen sıyırırdın herhalde.

- Sakat olay ne abi olacağı aşikardı zaten.

-Işık süvarilerinin ışığı yetmedi imtihanı kaybettiler demiş. Bizim bi abi anlattı oradan geldiğinde.”

Aralık 2015’te Pensilvanya’da işler yolunda gitmiyor. Öyle ki, Gülen “Işık süvarisi” olarak nitelendirdiği kişilerin imtihanı kaybettiğini söylüyor. büyük bir güven krizi yaşadığı anlaşılıyor.

GÜLEN’E SUİKAST GİRİŞİMİ: “UZUN ABİ İSTANBUL’DAN ARAŞTIRILMASI İÇİN BİR İSİM VERDİ”

2016'nın Ocak ayında ise FETÖ lideri rahatsızlanıyor. Gülen’in rahatsızlanması Bylock konuşmalarına da yansıyor:

“Abi, buradaki HE'nin (Hocaefendi) son rahatsızlığı ile ilgili buraya ziyarete gelen biri tarafından habis bir şeyler bırakılmış... Fail olarak Uzun Abi, İstanbul'dan araştırılması için bir isim verdi... Avrupa yakasında bulunan ve son 6 ay içinde buraya ziyarete gelmiş olan Zübeyir adında biri...”

feto2-006.jpg

Bylock yazışmalarına da yansıyan olayda, devlet için çalıştığından şüphelenilen Zübeyir'in Gülen'e ikramından zehir çıktığı anlaşılıyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye gören “Uzun abi” olarak bahsedilen kişi Fethullah Gülen’in uzun yıllardır yanında olan doktoru Cevdet Türkyolu. Gülen’in kendisine yedirilen bir yiyecekle zehirlendiğini doktoru olan Türkyolu tespit ediyor.

Zübeyir’in kim olduğu bilinmiyor ancak Gülen kendisine yönelik düzenlenen ve zehirlenmeye dayalı suikasttan doktoru Türkyolu’nun müdahalesiyle kurtuluyor.

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.