1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ elebaşından yeni talimat
FETÖ elebaşından yeni talimat

FETÖ elebaşından yeni talimat

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen 'Bunu başarabilirsek kendi zaaflarımız içinde boğulmayız ve kolay kolay sırtımız yere gelmez' dediği danışman talimatında bulundu.

A+A-

Fetullah Gülen, 10 Şubat 2019 tarihli Kırık Testi konuşmasında, örgüt elemanlarına 'danışman tayin edin' talimatı verdi.

FETÖ başı Gülen, 'Mesela okul, yurt gibi herhangi bir müesseseden sorumlu olan veya herhangi bir hizmet faaliyetinin temsilcisi olarak iş başında bulunan insanlar, eğrildiklerinde kendilerini doğrultacak, yanlış yaptıklarında usûl ve üslup hatasına düşmeden bunu dile getirebilecek yardımcılar bulmaya çalışmalıdırlar' dedi.

Gülen, şöyle devam etti, 'Onların yanında bulundurdukları kişiler, tıpkı sahabenin Hz. Ebu Bekir’e dediği gibi, ‘Eğrilirsen seni kılıçlarımızla düzeltmesini biliriz!' diyecek kadar doğru, müstakim ve cesur olmalıdırlar.'

BUNU BAŞARABİLİRSEK SIRTIMIZ YERE GELMEZ

Gülen danışman seçiminde öneme dikkat çekerek talimat ve tavsiyelerde bulunduğu konuşmasını şöyle sürdürdü, 'Biz, seçeceğimiz hayırlı danışmanlar ve onların faydalı fikirleri vasıtasıyla mantık ve düşüncelerimize güç kazandırmalıyız. Bunu başarabilirsek kendi zaaflarımız içinde boğulmayız ve kolay kolay sırtımız yere gelmez. Bu açıdan hayatın her biriminde bu meselenin bir esas olarak alınmasına şiddetle ihtiyaç vardır.'

KRİPTO DANIŞMANLAR İDDİASI

Gülen’in bu konuşmasına ilişkin hükümet, parti ve bürokraside ki danışmaları arasında kripto FETÖ’cülere ve bu kişilere talimat verilmiş olabileceği yorumu yapılıyor.

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.