1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ'cüler Hazine'ye geri döndü
FETÖ'cüler Hazine'ye geri döndü

FETÖ'cüler Hazine'ye geri döndü

Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanı olmasının ardından bakanlıkta yaşananlar tartışılmaya devam ediliyor.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanı olmasının ardından bakanlıkta yaşananlar tartışılmaya devam ediliyor.

Bakanlığın kritik birimlerinin Ankara’dan İstanbul’a taşınacağı iddia edilmiş bu iddia Hazine çalışanlarının da tepkisini çekmişti.

GERİ DÖNDÜLER

Bakanlığın kulislerinde konuşulan bir başka konu ise, FETÖ iltisakları nedeniyle ihraç edilen isimlerin yeniden görevlerine geri getirilmesi.  

İç borçlanma ile ilgili işlemleri yapan Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’ndeki atamalar dikkat çekici.

Yakın zamanda bakanlık personeline yapılan tebligatla, 15 Temmuz’dan önce daire başkanı olan ardından açığa alınıp gözaltına alınan M.S. yeniden daire başkanı yapıldı. Bakanlık kulislerinde M.S.’nin itirafçı olduğu iddiaları da fısıldanıyor.  

Yine adına kayıtlı bir hatla Bylock bağlantısı yapıldığını gerekçesiyle açığa alınan ve bir yıl sonra işe iade edilen H.D. de daire başkanı olarak atandı.

TARTIŞILAN İSİM

Kamu Finansmanını ilgilendiren bir başka müdürlüğün başında ise vekil olarak Mehmet Şimşek’in eski Özel Kalem Müdürü Y.Y. bulunuyor. Y.Y.’nin eşi de FETÖ’nün dershanelerinde öğretmenlik yapmış, darbe girişiminden sonra gözaltına alınmıştı.

Türkiye’nin iç borçlanması ile ilgili işleri artık bu isimler yürütecek.

Y.Y. bakanlıktaki üst düzey yetkililer arasında bulunuyor. Öyle ki, bakanlığın İstanbul’a taşınması planlanan bazı birimlerinde çalışanlar için özel liste hazırlıyor. Y.Y.'nin Ankara’dan İstanbul’a taşınması planlanan isimlerden, kendisine yakın olanları liste dışı bırakarak taşınmalarını önlediği de kulislerde konuşulanlar arasında.

Y.Y. daha önce Personel Dairesi Başkanlığı görevini yapmıştı. Y.Y.’nin başkanlığı yürüttüğü dönemde Personel Dairesi, FETÖ’nün etkili olduğu kurumlar arasında gösteriliyordu. Y.Y.’nin Personel Dairesi Başkanlığı döneminde yardımcısı olan A.K., bakanlıktaki yeniden yapılanmadan sonra açıkta kalınca, devreye girdi ve A.K.’yı kendi birimine alarak en gözde dairelerden olan İç Finansman Dairesi’nde uzman olarak görevlendirdi.

Bakanlık çalışanlarının asıl tepkisini çeken olay ise İstanbul’a taşınacak isimler arasında olan A.K.’nın Y.Y. tarafından başka bir dairede görevlendirilerek İstanbul’a gitmekten “kurtarması” oldu. Geçmişten bugüne taşınan yakınlık A.K.’yı taşınma listesi dışında bıraktı.

EKONOMİYİ DÜZELTMELERİ BEKLENİRDİ ANCAK…

Sonuç olarak, Türkiye’nin ekonomik açıdan sıkıntı yaşadığı dönemde, Hazine ve Maliye Bakanlığı ardarda yaşanan skandallarla çalkalanıyor.

Ekonomiyi düzeltmesi beklenen kadrolar, eş dost kayırmacılığıyla, kurumların hafızasını boşaltarak, ülkenin en önemli kurumunu tartışmalı hale getiriyorlar.

 

 

SİYASETCAFE.COM

 

 

 

 

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler