Feyzioğlu'ndan mektup tepkisi! "Kandil'e yollayın"

Feyzioğlu'ndan mektup tepkisi! "Kandil'e yollayın"

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, Kilis’i ziyaret etti ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları;

A+A-

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Mehmetçiğin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na dair konuştu ve meclise mektup yollayan 170 sözde aydını sert sözlerle uyardı.

Feyzioğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin'de meşru müdafaa hakkını kullandığını belirterek, 'Savaş istemiyoruz' imzacılarına sert tepki gösterdi.

Metin Feyzioğlu, Kilis Barosu'nu ziyaret etti ve basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Feyzioğlu "TSK Afrin'e girmiştir. Kahraman ordumuzun muzaffer olması için milletçe arkasında durmak zorundayız” diye konuştu.

"Liberal" ve "İkinci Cumhuriyetçi" olarak tanımlanan 170 kişinin imzasıyla yayınlanan “Afrin operasyonunu durdurun" mektubu için de sert konuştu.

O MEKTUBU KANDİL’E GÖNDERİN

Bazı vatandaşların TBMM'deki milletvekillerine "savaş istemiyoruz" diye mektup yazdığını belirten Feyzioğlu, "Son sözüm TBMM'deki milletvekillerine mektup yazan aydınlara; o mektubun adresini değiştirin Kandil'e gönderin, Kilis'e, Reyhanlı'ya bombalar yağdıran Kandil'e yazın o mektubu. TSK ve Türkiye Cumhuriyeti meşru savunma hakkını kullanmaktadır. Meşru savunma hakkını kullanan, sınırlarında terör örgütü istemeyen ve buna kararlı olan bir devletin milletvekillerine savaş istemiyoruz mektubu yazmayınız. Bu yazılan mektuplara üzüldüm" diye konuştu.

Geçen yıl terör örgütü IŞİD'den temizlenen bölgelerin, müttefik olarak bilinen bazı batılı güçler tarafından PKK'ya pazarlanmaya çalışıldığını anlatan Feyzioğlu, "PKK ve PYD'nin bağlı olduğu üst yapı Kongra-Gel'dir. Kongra-Gel tüzüğüne göre de PKK da PYD de aynı yapının parçalarıdır. Bu konudaki yabancı belgeleri okuduğunuzda olay son derece nettir. TSK Afrin'e girmiştir. Kahraman ordumuzun muzaffer olması için milletçe arkasında durmak zorundayız. Bir deyiş vardır 'Kamyon geçerken tereddüt edersen karşıdan gelenin altında kalırsın.' Şu an tereddüt zamanı değildir. Bu kamyonu geçeceğiz, o yüzden o gaza basacağız ve başaracağız'' İfadelerini kullandı.

Feyzioğlu, TSK'nin Afrin'nde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıyla sürdüğünü belirterek şunları kaydetti:

''Tabii ki TSK'nin öncelikleri elbette vardır. Titizlikle planlandığına eminim. Bunlardan birisi Afrin'i mümkün olan en az asker kaybıyla, en az şehit vererek almaktır. TSK dünyada bunu başarabilecek tek ordudur. İmkan kabiliyetleri test edilmiştir. Başaracağına kuşkumuz yoktur. TSK'nin ikinci ama en az birinci kadar önceliği de orada Kürt etnik kökenli olan yerel halka en ufak bir zarar gelmemesini temin etmektir çünkü terör örgütlerinin istediği ve onların arkasındaki emperyal güçlerin arzu ettiği yerel halkın zarar görmesi suretiyle bizim meşru savunma harekatımızın dünyaya başka türlü gösterilmesidir."

TSK'nin Türkiye'de, hendekler, çukurlar kazarak, denenmiş olan emperyal senaryoları kendi canını tehlikeye atarak ama sivillere en az zararı vererek nasıl büyük bir operasyon yapılabileceğini de kanıtladığını ifade eden Feyzioğlu, başlatılan harekatın sonuna kadar devam etmesi gerektiğini belirtti.

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler