Fıskiyesini Kırdılar Ankara 3 Gündür Susuz!

Fıskiyesini Kırdılar Ankara 3 Gündür Susuz!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Ankara'nın 1.5 senelik suyu hazır demişti.Başkentte günlerdir yağmur yağmasına rağmen barajlar boş.Ankara halkına 3 gündür su verilemiyor.

Melih Gökçek'in "Hiç yağmur yağmasa bile 1.5 senelik suyumuz hazır" açıklamalarını, Başkent'te yaşanan 3 günlük su kesintisi yalanladı.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in geçtiğimiz şubat ayında "Ankaralıların herhangi bir endişesi olmasın. Hiç yağmur yağmasa bile 1.5 senelik suyumuz hazır" demesine karşın, Ankara 3 gündür susuz.

 

Ankaralılar sosyal medya üzerinden Melih Gökçek'i mesaj yağmuruna tuttu.

 

Keçiören Tanzimat Caddesi'nden geçen ve Ankara genelinde bir çok bölgeyi etkileyen ana isale hattında pazartesi günü meydana gelen arıza şehri susuz bıraktı. 72 saatlik susuzluk, sosyal medyada da Gündem haline geldi. Vatandaşlar, tepkisini, "Başkentte su kesintisi 3. gününde helal Başgan. Gözlerinize inanın burası Ankara" tweetleri ile ortaya koydu.

 

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) yetkilileri, arızanın dün gece onarıldığını, ancak bir çok bölgenin ana deposundaki sular boşaldığı için boruların tekrar suyla dolmasının zaman aldığını belirtti.

 

Ankaralılar, son günlerde barajlar için su anlamına gelen yağmura sevinirken, 3 günlük su kesintisi şoku yaşadı. 72 saatlik susuzluk, vatandaşların tepkisini çekti. Şok susuzluk, sosyal medyada da gündem haline gelirken, Ankaralılar, gazete bürolarını ve ASKİ'yi telefon yağmuruna tuttu.

 

"1800'lerin Londra'sında su mu vardı?"

 

Şok su kesintisi, popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter'da da gündem haline geldi. Vatandaşlar, Gökçek ve ASKİ'ye bir çok tepki tweeti attı.

 

Ankara'daki su kesintisi ile ilgili bazı tweetler şöyle:

 

"Başkentte su kesintisi 3. gününde helal Başgan. Gözlerinize inanın burası Ankara."

 

"Ankara'da su kesintisi devam ediyor. Ne zaman su gelecek belli değil. Bu işin sorumluları hiç utanma duygusuna sahip değil mi?"

 

"Ankara'da su kesintisi var. Hem haber vermediler hem vaad ettikleri saate akmaya başlamadı sular. Kokuyoruz!!!"

 

"Ankara bugünlerde ilk defa TV görüp, 'Zeki Müren de bizi görecek mi?' diyen köylü modunda. 3 günlük su kesintisi yakıştı mı hiç!?"

 

"Ankara'nın belli merkezi bölgelerindeki su kesintisi 3. gününde. Bu çağda bir başkentte bu ilkelliğe son verin artık."

 

"Ankara'daki su kesintisi sayesinde The Walking Dead'de oynayabilecek hale geldik."

 

":( Sesimizi çıkarmaya korkuyoruz '1800'lü yılların Londra'sında su mu

 

vardı?' diyecekler diye."

 

"50 yıllık su garantimiz var" demişti

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.