1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gökçek Erdoğan’a İstifa Yerine Dosya Sundu
Gökçek Erdoğan’a İstifa Yerine Dosya Sundu

Gökçek Erdoğan’a İstifa Yerine Dosya Sundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e randevu verdi. Saat 16.00'da Beştepe'ye gelen Gökçek, “En büyük projem” ise Ankapark’ın bitirilmesi zamanında aktif olarak yer almak isteyecek. 

A+A-

Ayrıca “Gökçekli ve Gökçeksiz Ankara” başlıklı kamuoyu araştırma neticelerini Cumhurbaşkanı'na götürdü. Erdoğan-Gökçek görüşmesi saat 17:50 de sona erdi.

Ekim ayı başından beri istifa edeceği konuşulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa tarihi belirsizliği koruyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gökçek'e randevu verdi.  Melih Gökçek saat 16.00'da Beştepe'ye geldi.

Görüşme saat 17:50 de sona erdi. Gökçek saat 17:55'te Beştepe'den ayrıldı.

ANKAPARK'IN BİTİRİLMESİNİ İSTEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile son bir görüşme yapmadan istifa etmeyen Melih Gökçek’in, bugünkü randevuda ne anlatacağı merak ediliyordu. 

Gökçek, “En büyük projem” dediği Ankapark’ın bitirilmesi zamanında aktif olarak yer almak istedi.

Başkan Gökçek, Erdoğan ile son randevusuna geçen haftadan beri hazırlanıyor.

Belediye bürokratlarından devam eden projelerin son durumlarıyla ilgili bilgi isteyen Gökçek, bunları Cumhurbaşkanına sunmak için bir dosyada  topladı.

Fakat Gökçek için bu projeler içinde en önemlisi Ankapark. Gökçek’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, 23 Nisan’da açılacağını söylediği Ankapark’ın bitirilme zamanında yer almak istediği talebini ileteceği öğrenildi. 

Ayrıca dünyada bu tür büyük park projelerine devlet desteğiyle yapıldığına dair örnekler sıralayıp, projenin uzamasının sebebi olarak devlet desteği olmayacağını söylediği iddia edildi.

ANKET SONUÇLARINI DA SUNDU

Gökçek’in ayrıca “Gökçekli ve Gökçeksiz Ankara” başlıklı kamuoyu araştırmalarının neticelerini de Cumhurbaşkanı'na götürdüğü söylendi.

GÖRÜŞMEYİ BEKLERKEN GÖKÇEK'E KÖTÜ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile son bir defa görüşmeye hazırlanan Melih Gökçek’e kötü bir de haber geldi.

Hükümet, Gökçek'in 'Hayalim' dediği Ankapark’ın bulunduğu Atatürk Orman Çiftliği arazisinden yararlanma hakkını 10 seneden 30 seneye çıkaran yasal düzenlemeden vazgeçti. 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Gökçek’in büyük heyecanla beklediği yasa değişikliği hükümet önergesiyle tasarıdan çıkarıldı. 

Tasarının 6.maddesiyle Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında yapılacak bir protokolle Ankapark için Ankara Büyükşehir Belediyesi lehine tesis edilen intifa hakkı süresi 10 seneden 30 seneye çıkarılıyordu.

Fakat verilen önergeyle bu değişiklik tasarıdan çıkarıldı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.