Hakimler tarafsız değil

Hakimler tarafsız değil

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında tahliye kararlarını veren hakimin Facebook'ta Başbakan Erdoğan adına açılan bir hayran sayfasını beğenmesi sosyal medyada tartışma yarattı.

Bakan çocuklarını tahliye eden hakim Erdoğan hayranı çıktı. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında tahliye kararlarını veren hakimin Facebook'ta Başbakan Erdoğan adına açılan bir hayran sayfasını beğenmesi sosyal medyada tartışma yarattı.


Yolsuzluk soruşturması kapsamında bakan çocukları ve Rıza Sarraf'ın da aralarında bulunduğu 5 şüpheli hakkında tahliye kararı veren hakim İslam Çiçek'in Facebook hesabı aracılığıyla Başbakan Erdoğan için açılmış "Allah UZUN ömür versin UZUN adam" sayfasını beğendiği ortaya çıktı. Hakimin Facebook hesabındaki beğenilerin gündeme gelmesinden sonra sosyal medyada İslam Çiçek'in tarafsız karar veremeyeceği yorumları yer aldı.ZHakim İslam Çiçek, olayın ortaya çıkmasının ardından Facebook hesabını kapattı.

OLAY MECLİSE TAŞINDI
Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda tutuklanan Reza Zarrab ve bakan çocukları için tahliye kararı veren yargıç İslam Çiçek ile ilgili sosyal medyada dolaşan şok iddia Meclis gündemine taşındı. MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, Çiçek’in Facebook sayfasında Başbakan Tayyip Erdoğan için, “Allah uzun ömür versin uzun adam” notunun yer aldığını açıkladı. Bal, partisinin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ için verdiği gensoru önergesinin dün Meclis Genel Kurulu’ndaki görüşmelerinde şöyle dedi:


 
Zarrab dahil bakan çocuklarını tahliye eden hakim İslam Çiçek Facebook sayfasında paylaşıyor, beğeniyor. Neyi beğeniyor? Size okuyorum: ‘Allah uzun ömür versin uzun adam’ diyor Tayyip Erdoğan Bey’in fotoğrafıyla beraber. İşte, yargı bu hâle gelmiştir. Biz de diyoruz Sayın Başbakana Allah uzun ömür versin çünkü biz canını alacak halde değiliz, Cenab-ı Allah ecelini verir, vakti saati gelir, hepimiz gidiciyiz ama böyle bir hakim Başbakanın taraf olduğu bir davada Facebook sayfasında böyle bir reklama ihtiyaç duyuyorsa onun verdiği kararı, biz muhalefet partisi olarak ve Türk milleti de haklı olarak kaygıyla, endişeyle ve şüpheyle karşılaması gerekecektir.”

VAİLLİKTEN MİTİNG YAZISI


Bal, Erdoğan’ın Burdur mitingine ilişkin şu iddiayı da yine Meclis gündemine taşıdı:


“Dün (önceki gün) Başbakan Burdur’da mitingdeydi. Bütün valiler yaptı da ben bir tanesini ortaya çıkarabildim; İsmail Kalkan, Vali Adına Vali Yardımcısı, Isparta Valiliği Özel Kaleminden ,devlet dairelerinin tamamına tamim gönderiyor, ‘Başbakanın Burdur’da yapılacak mitingine bütün araçlarınızı -ama logosuz araçları diyor, yani gizleyecek güya, akıllı vali ya- logosuz araçları valilik emrine verin. Bunları ben mitingde kullanacağım’ diyor.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.