Haluk Bayraktar'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt! 'Ortaklarınız SİHA'larımıza 'katil' derken tek söz edemediniz'

Haluk Bayraktar'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt! 'Ortaklarınız SİHA'larımıza 'katil' derken tek söz edemediniz'

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, 7'li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'siyasallaşma' eleştirisine tepki gösterdi.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, kendilerini "siyasallaşmakla" suçlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun, "Siz ailece bizim için çok değerlisiniz" sözüne cevap veren Bayraktar, "Kemal Bey, sizin gözünüzde hakikaten bir değerimiz olsaydı milletvekilleriniz, belediye başkanlarınız ve bazı ittifak ortaklarınız halkımıza yönelik teröre son veren yerli ve millî SİHA'larımızı 'katil' olmakla suçladıkları zaman onlara karşı çıkar ve bu iddianın hiçbir şekilde gerçek olmadığı yolunda tek bir söz ederdiniz. Ama etmediniz" ifadelerini kullandı.

 

"BİZİM BİR TEK 'SİYASETİMİZ' VAR: MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ"

 

Açıklamalarında siyasete değinmediğini de vurgulayan Bayraktar, paylaşımında şunları söyledi:

 

'Üstelik şimdi tek kelime ile olsun siyasete değinmediğimiz halde ülkemiz ile gençlerimizin geleceği hakkındaki endişelerimizi dile getirdiğimizde "siyasallaştığımızı" iddia ediyorsunuz. Biz, milyonlarca gencimizin parlak bir geleceğe sahip olması için mücadele ile meşgulüz ama asıl siyaseti siz, bizim ve üstelik milyonlarca gencin akın ettiği Teknofest'in açılış gününde festival alanı üzerinden yapıyorsunuz. Bizim bir tek "siyasetimiz" var Kemal Bey; "Milli Teknoloji Hamlesi" ile buna bağlı olarak "Tam Bağımsız Türkiye". Bu çabalarımız sebebiyle şimdiye kadar teröristlerden, PKK'dan ve bu çevrelerin siyasi uzantılarından destek mesajları değil hep tehdit mesajları aldık ve hâlâ alıyoruz.

Türk firmalarının ve Türk gençlerinin birçok alanda artık dünyanın en iyisini yaptıklarını hatırlayın ve teknolojiyi geliştirecek firmaları çok uzaklarda aramayın Kemal Bey! Onları görebilmeniz için çevrenize biraz yakından ve dikkatli şekilde bakmanız kâfidir! Unutmayın; Teknofest bu milletin vicdanıdır. Hedeflerimizi şimdiye kadar hiç durmadan savunduk ve bundan böyle de hem savunmaya, hem de bu yolda mücadeleye devam edeceğiz... Tarihimiz bu ülkenin ve halkın hem vicdanı hem de menfaati ile inatlaşmış örnekler ile dolu ve şimdi bu kişilerin hiçbirinin adı hatırlanmıyor...

Ama, Vecihi Hürkuş ile Nuri Demirağ hâlâ gönüllerde...'


Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.