HDP'li Belediye işten çıkardığı şehit yakınları yerine PKK'lıları alıyor

HDP'li Belediye işten çıkardığı şehit yakınları yerine PKK'lıları alıyor

HDP'li Mardin Derik belediyesi işten çıkarttığı şehit yakınlarının yerine belediyeye PKK’lıları alıyor.

A+A-

Türkiye terör bağlantısı nedeniyle Diyarbakır, Van ve Mardin’e atanan kayyumları konuşurken, Mardin’in Derik İlçesi'nden de skandal bilgiler geldi.

Derik Belediye Başkanı Mülkiye Esmez göreve gelir gelmez önce belediyede Türkçe konuşmayı yasakladı, sonra da farklı kadrolarda çalışan şehit aileleri ile asker-polis yakınlarını işten çıkarttı.

Yenişafak'tan Aybike Eroğlu'nun haberine göre; Şehit Nuri ve İdan Dinç’in kardeşi Mehmet Dinç, “Seçimleri kazandıktan sonra ‘Burası bizim Kürt belediyesidir. Gideceksiniz’ dediler. Biz bu laflara kulak asmadık. Ben belediyede şoför kadrosundaydım, çöp toplama görevine verildim. 10 gün rapor aldım. Raporumun 3’üncü gününde işten çıkarılmışım” diye konuştu.

mehmet-dinc-siyasetcafe.jpg

Mehmet Dinç

Sıddık Dinç de şehit yakını olduğu için belediyeden atıldığını belirterek, “Göreve gelir gelmez ilk iş beni temizlik işine verdiler. Çalışmaya başladım. Ancak ben görevimin başındayken haberim olmadan çıkışımı vermişler. 8 gün boyunca çıkışım verildiği halde beni çalıştırdılar” ifadelerini kullandı.

siddik-dinc-siyasetcafe.jpg

Sıddık Dinç

Derik Belediyesi’nde Büro Memuru kadrosunda çalışan Bilal Dinç de, Belediye Başkanı Mülkiye Esmez’in aldığı kararla temizlik personeli olarak görevlendirildi. 2 şehit yeğeni olduğunu belirten Bilal Dinç, “4 yılık üniversite mezunuyum, iki yıldır büro personeli olarak belediyede çalışıyordum. Belediye Başkanı Mülkiye Esmez, 29 Ağustos tarihinde görevlendirme yetkisini kullanarak Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde temizlik personeli olarak görevlendirdi. Önümüzdeki günlerde işten çıkarılma durumuyla karşı karşıyayım. Bir şehit yakını olarak terör yandaşlarının hüküm sürmesinden son derece rahatsızlık duyuyorum” şeklinde konuştu. Derik Belediyesi’nde taşeron olarak işe başlayan Bayram Tağ, “Sınava girerek kadrolu oldum. Yaklaşık 2,5 sene şoför kadrosunda çalıştım. Daha sonra HDP’li belediye geldi. Ayın 15’inde belediyeden çıkışımızı verip 16’sında görev yazmışlar” diye konuştu.

bilal-dinc-siyasetcafe.jpg

bilal-dinc-siyasetcafe1.jpg

Şehit yakınlarına mobbing uygulayıp işten çıkaran Mülkiye Esmez, boşalan kadrolara örgüte yakın isimleri doldurdu. Bir oğlu PKK saflarında olan Burhan Temel, HDP’li Esmez’in makam şoförü oldu. Ağabeyi terör operasyonunda öldürülen Abdurrahman Sakin de eşbaşkan şoförü yapıldı. Babası Mustafa Aydın 1994’te PKK’ya erzak ve yiyecek götürürken öldürülen Rojin Aydın sekreter, Hendek olaylarına katıldığı için kamudan atılan Mazlum Erek de kepçe operatörü kadrosuna alındı. Ablası PKK saflarında etkisiz hale getirilen Müslüme Bahçeci, hendek olaylarına katıldığı için cezaevinde yatıp çıkan Ahmet Yapıcı ve Mahsun Temel de belediyeye yerleştirildi.

KCK Derik sorumlusu olduğu iddia edilen babası Şerif Tekin halihazırda cezaevinde bulunan Sinan Mervan Tekin de kadroyu kapanlar arasında. Kayyum döneminde güvenlik soruşturmasından geçemediği için belediyedeki görevine son verilen Hediye Güneş de halen belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili olarak görev yapıyor. Ayrıca Hamdullah Şen ve Abidin Erçin isimli şahısların da kayyum döneminde güvenlik soruşturması nedeniyle işten çıkarıldığı, HDP’li belediyeyle birlikte yeniden kuruma alındığı öğrenildi.

 

 

SİYASETCAFE.COM

 

 

 

 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.