Her taraf yolsuzluk kaynıyor

Her taraf yolsuzluk kaynıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sakarya'nın Karasu İlçesi'nde seçim irtibat bürosunun açılışında halka hitap etti.

DERTLEŞMEK İSTİYORUM

 

Sizlerle samimi dürüst ve ilkeli bir şekilde dertleşmek ve konuşmak istiyorum. Amacımız hiçbir siyasi partiye destek vermiş kardeşlerimizi özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi’ni destek vermiş kardeşlerimizi kırmak akacında değiliz. 


Yakın siyasi tarihimizde hiçbir siyasi parti TBMM’de iktidar olmak için yeterli olan 276 milletvekilinin çok üstünde siyasi güçle temsil edilmemiştir.


Böyle bir siyasi güç ve milletvekili desteği tabiatı ile iktidarın o parti tarafından kurulmasını öngörmektedir. 


Bu durum yasama ve yürütme gücünü elinde bulunduran bir siyasi iktidar ortaya çıkmıştır. Bu yakın tarihinde hiçbir siyasi partiye nasip olmamıştır. 


Bu iktidar programlarında ne varsa yerine getirmeye muktedir bir iktidar demektir. 


Meclis’teki sayısal çoğunluğu her türlü sorunun çözümü için gerekli yasaları çıkarmaya muktedir bir iktidar demektir. 


Adalet ve Kalkınma Partisi önemli hizmetler sunmamış değildir. Ancak bir an olmuştur ki Adalet ve Kalkınma partisi kendisini tanımlarken daha farklı tanımları tercih etmiştir.

Belli bir dönem sonra Milli Görüş gömleğini çıkardığını ifade etmiştir. Bu kendisinin geldiği yeri ret anlamına taşır. 

Ancak bir noktaya gelinmiştir ki AKP’ye verilen her destek değil, partiye değil bir Recep Tayyip Erdoğan karizması yaratılmaya çalışılırmıştır. Her şey Recep Tayyip Erdoğan.

GÜÇ ÇILGINI

Medya gücünü de yanına alınca yasama, yürütme kuvvetler ayrımını iki erki bir de yanına medyaya eklediğiniz zaman güç çılgını olmamak mümkün değil. 

Tek yanlı bir propaganda tek yanlı vatandaşı şartlama, tek yanlı Recep Tayyip Erdoğan’ı düşünme.  Ancak gösterileni görme imkanı buluyoruz. Gösterilen pembe tablo. Biz de bunlara inanıyoruz. O sırada bir seçim dönemi geliyor ya bunlar bir şey yapıyor sonunu görelim diyoruz oy veriyoruz. Daha da güçlü iktidar geliyor…

36 ETNİK GRUP VAR DİYOR ANCAK 3-5 TANESİ AKLINA GELİYOR

 

Ülkemizde 40 yıldan bu yana bölücü terör vardır. Bunun üzerini örtmek için bin yıllık kardeşliğimizi feda ederek Kürt sorunu var denilmektedir.
Durup dururken bu ülkede 36 etnik grup vardır deniyor. Kimlerdir denildiğinde ise aklına 3-5 tanesi geliyor gerisi yok. Nerede peki bu 36 etnik grup. Şurada bilmem ne var şurada bilmem ne var diye söylerseniz, iki tane dükkândan biri şudur diğeri budur derseniz alış veriş yapmaya gelenler birbirlerinden ayrılmaya,  yuva kurmaya kalksalar birbirilerinden ayrılma noktasına gelirler.

2014'DE ÖZERKLİK İLAN ETMEYE NİYETLENDİLER

 

Türkiye’yi karmakarışık bir hale getirdiler bunun adına demokrasi dediler, demokratik açılım ile Türkiye’yi bölünmenin eşiğine getirdiler. 
Şimdi de 2014’te özerlik ilan etmeye niyetlendiler, Diyarbakır’da açılan pankartlar bunu göstermekte.

SURİYE'DE İNSANLAR BİRBİRİNİ KESİYOR

 

Değişik partilerden olabiliriz, Türkiye’nin farklı yerlerinden buraya gelmiş olanlar olabilir. Türkiye’yi bu noktada tazyik altına alırsanız Suriye’deki havayı görüyorsunuz…


Hala iç savaş devam ediyor, insanlar birbirini kesiyor, ciğerini kesiyor. Buna benzer bir katliamı Türkiye’de kimse düşünmemeli.  Bu kavga, çatışmadan bir özerlik çıkmaz. Bu kavgadan bölünmüş bir Türkiye çıkmaz. 


Türkiye Suriye değildir, Türkiye Mısır değildir. Bir karış toprağı kimseye vermeyiz bir tane insanımızı kimseye teslim etmeyiz.

BAŞBAKAN KÜRDİSTAN'DAN BAHSEDİYOR

 

Dört parçalı Kürdistan’ın üçüncü ayağını kurmak için uğraşıyorlar.


Sayın Başbakan yanına bir türkücüyü almış ne söylediği meçhul, yanına Barzani’yi almış Kürdistan’dan bahsediyor.  Bu gidişatta hayır yok. Bu gidişat kötüdür, tehlikelidir. Bu gidişat hepimizin varlığını ortadan kaldırmaya yöneliktir.

68 GÜNDE KADINA ŞİDDET YÖNÜNDE BİR CÜMLE YOK

 

Türkiye’nin en önemli meselelerinden biri de asayiştir. Her gün cinnet getiren insanlarımız birbirini katlediyor. Kadına şiddet artıyor. Evlerde huzur kalmıyor. Hep yürekler acısı manzara.


Bu ve buna benzer manzaralar varken 17 Aralık günü yolsuzluk ve rüşvet olayının patlamasına şahit oluyoruz. Tam 68 gün geçti. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kadına şiddet yönünde bir cümle sarf etkiyor. Üniversiteler susmuş…

MİLLETİ AZARLAMADAN BİR GÜN GEÇİRMİYOR

 

Recep Tayip Erdoğan’dan ses yok. 68 gündür yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun üstünü örtmek için  bana komplo kuruluyor diyerek milleti azarlamadan bir gün geçirmiyor. Herkese hakaret ediyor. Böyle bir davranışla bir gerçeğin üstünü örttüğünü zannediyor.

ERDOĞAN'DA PANİK BAŞLADI

 

17 Aralık’ta ne oldu. Bir savcı kolluk kuvvetleri ile bazı evlere baskın yaptı. 41 kişiyi tutukladı. Aralarında 4 bakan çocukları var, İran’dan gelmiş 29 yaşında bir uşak var. Bazı işadamları var. Peki bunlar ne kabahat işledi ki sabah evlerine girdiler.


Kamu ihalelerinde. Belediyelerin imar projelerin hile var. Yolsuzluk ve rüşvet var. Altın kaçakçılığı var. Bu kamuoyuna duyurulur duyulmaz Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde panik başladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.