Hevesleri kursaklarında kalacak

Hevesleri kursaklarında kalacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimin ilk mitingini yaptığı Sivas'ta konuştu.

Başbakan Erdoğan, Sivas seçim mitinginde yaptığı konuşmasında, 'Seçim mitingimize Sivas'tan başlıyoruz. 30 Mart seçimleri yeniden bir istiklal mücadelesidir, son sözü bir kez daha siz söyleyeceksiniz.' ifadelerini kullandı.


Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Erdoğan konuşmasında Muhsin Yazıcıoğlu'nu anarak başladı. Bu kez Sivas'tan başlayan yolculuğumuzda bahtımızın açık olmasını diliyorum. Neden Sivas? Sivas istikbalimizin ve istiklalimizin başlangıç yeri. 

30 Mart yerel seçimlerin startını Sivas'tan başlıyoruz. Sivas'tan başlamamızın bir başka nede var. Mustafa Kemal Atatürk, Sivas kongerisini yaptı. Geleceğimizin temelleri burada atıldı. 

95 YIL SONRA BİZ DE O İLKELERİ TEKRARLIYORUZ

"1919'da Sivas'ta Kurtuluş Savaşımızın ve Cumhuriyetimizin temeli atıldı, manifestosu yazıldı, ufukları çizildi. Bugün 30 Mart seçimlerinin startını Sivas'ta verirken 95 yıl sonra bizler de o ilkeleri, o kararları, o idealleri buradan tekrar ediyoruz" Biz milli sınırlar içinde tek şey hayrıyoruz. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak diyoruz.

HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN CEVAP VERİRİZ


"95 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi, 95 yıl sonra bugün Sivas'ta bir kez daha tekrar ediyoruz, içeriden ya da dışardan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper eder, onlara hiç tereddüt etmeden gereken cevabı veririz"

HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK

Kimse bu ülkede yeni devlet anlayışı içine girmesin. Bu millet iradesine kimse teslim alamaz. Milli irade hırsızlarının hevesleri kursaklarında kalacak. 

Mlli irade hırsızlarına manşetle hükümet kurup hülkümet yıkanlara siz dur diyeceksiniz. Sivas'ta sandığın rengi artık belli oldu. Birileri laf üretti, biz ise hizmet...

BEN DE BUNU YENİ ÖĞRENDİM

İstanbul boğazına bir köprü kurma hayalini Nuri Demirağ kurmuş. Ben de yeni öğrendim. CHP yine bugün olduğu gibi o gün de Nuri Demirağ'ın projelerini bozmuş. Biz bugün Sivaslı Nuri Demirağ'ın hayalerini projelerini gerçekleştiriyoruz.
Bizim icraatlerımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Çünkü bizim dedemiz Fatih. Dünyada kendi savaş uçağını üretebilen 10 ülkeden biri olduk. Atak helikopterlerini üretmeye başladık.

Bahçeli benim edep dışı ifadeler kullanabiliyor. MHP'lilere buradan sesleniyorum. Bahçeli size layık değil, siz de ona. 

BÜYÜK TÜRKİYE'Yİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Size müjdelerim var. Bizim gündemimizde hızlı tren, Marmaray, Fatih projesi Küresel ölçekli projeler var. Onların gündeminde ne var. Dedikodu. Onlar paralel devletin önüne attığı kırıntılar var. Bir Başbakanın eşiyle konuşması dinlenir mi. Bunun ne hukukta ne de vicdan da yeri avr. Onlar büyük Türkiye mücadelesini engellemeye çalışıyor.
Ulaşım sorunlarını hızlı bir şekilde çözüyoruz.

ELLERİNDEN GELSE BANA DA ŞANTAJ YAPARLAR

İstedikleri kadar iftira atsınlar, istedikleri tuzağı kursunlar, bizim hedefimizde Türkiye'ye hizmet var.
Ses kayıtlarıyla hükümeti, milli iradeyi, demokrasiyi esir almaya çalışıyorlar. Biz internete karşı değiliz. Biz Ahlaki olmayan yayınlara karşıyız. Bu şekilde şantaj yapıyorlar. Paralel yapının yapmadığı şey yok. Akademisyenlere, iş adamalrına herkese şantaj yaparlar. Ellerinden gelse bana da şantaj yaparlar. Böceği yerleştirdiler ama bir şey bulamadılar. Niye Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Siz beddua etmeye devam edin. Bize mazlumların duası yeter.

BUNLAR TALİMATLA YAPILIYOR

Kabataş'ta dayak yiyen kardeşimizi karalamaya gezicileri aklamaya çalışıyorlar. Bunlar talimatla yapılıyor. Biz bunların takipçisiyiz. 17 Aralık operasyonları Gezi'nin devamıydı. Siz Gezicilere, o paralel yapıya siz son sözü söyleyeceksiniz. Sivas'a bir yıldır ay yıldızlı tabutlarda yeni şehitler gelmedi, ocaklara terör nedeniyle ateş düşmedi. İşte bundan çok ciddi rahatsızlar. Çünkü, bunlar kandan beslenen vampirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.