Hükümet medyası çok kızdı CHP dini siyasete alet ediyor

Hükümet medyası çok kızdı CHP dini siyasete alet ediyor

'Yerel seçimler öncesi muhafazakar seçmenin oyuna göz diken CHP yine takiyeye sarıldı' sözleriyle CHP'yi hedef alan Star'ın haberi çok tartışılacak.

Yerel seçimler yaklaşırken Star Gazetesi çok konuşulacak bir haberle gündeme geldi.

Bugün 'Seçim yaklaştı CHP dine sarıldı' manşetiyle çıkan gazetenin hedefinde CHP vardı.

İşte o haberin ayrıntıları;

'Yerel seçimler öncesi muhafazakar seçmenin oyuna göz diken CHP yine takiyeye sarıldı. Kılıçdaroğlu, dini referanslı konuşmaları, ziyaretleri ve çıkardığı sağcı aday profilleriyle oy kapma peşinde.

CHP, muhafazakâr seçmenin oyunu alabilmek için takiyeye varan davranışlarını sürdürüyor. Başörtüsü serbestisi için yapılmak istenen birçok düzenlemeye muhalefet eden CHP, 2008 yılında başörtülü ve çarşaflı üyeler edinerek onlara rozet takmaya başladı. Bu tavır CHP’li Mahmut Tanal’ın, kamuda çalışanlara başörtüsü özgürlüğü öngören düzenlemeye karşı Danıştay’a iptal başvurusunda değişti. Geçmişte, Başörtüsü özgürlüğünü ‘Cumhuriyet’e meydan okuma’ olarak dillendiren CHP’li Muharrem İnce, 24 Haziran seçimleri öncesindeki mitinglere başörtülü kız kardeşiyle çıktı. CHP eski İzmir Millevtekili Hülya Güven, Buca ilçesindeki bir çarşaflı partiliye rozet takarken, CHP’li Muharrem İnce’nin seçim çalışmalarına başörtülü kız kardeşi Meryem Dönmez de eşlik etmişti.'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Star, şunları kaydetti:

Her fırsatta mütedeyyin kesimleri hedef alan ve başörtülü vatandaşları ‘Cumhuriyet’in karşısında’ gören Kemal Kılıçdaroğlu mevzu seçim zamanı ‘oy devşirmek’ olunca aksi söylemlerde bulunmaktan geri durmuyor. Şebi Arus kutlamalarında ‘hoşgörü’ içerikli mesajlar yayımlayan Kılıçdaroğlu, konu başörtüsü olunca yayımladığı ‘hoşgörü’ mesajlarını unutuyor. Dini gün ve bayramları da oy için es geçmeyen CHP Liderinin bu zamanlarda bol bol Allah ve peygamber sevgisi içeren mesajlar paylaşmasını ise vatandaşlar samimi bulmuyor.

chp-dine-yaklasti-siyastecafe.jpg

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, TRT radyolarından Kur’an-ı Kerim okunmasına tepki göstererek, TBMM’ye soru önergesi verdi. Önergede “Sanat ve Yaşam kuşağında Kur’an-ı Kerim okunması, hükümetin toplumun her alanda dinselleştirme çabalarının yansımasıdır” denildi. CHP’nin muhafazakarlığının takiyye olduğu her seferinde açığa çıktı. Bunun en iyi göstergelerinden biri dinen yenmesi haram olan domuz eti konusunda oldu. CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eşinin domuz ziyafetini sosyal medya hesabından paylaşmakta bir sakınca görmedi.

CHP yönetiminin hazırlayıp Abant Kampı’nda milletvekillerine sunduğu raporda ‘Entelektüel, akademik ve elitist bariyerleri aşıp sağ partilere oy veren büyük kesimin diliyle konuşma’ önerisi dikkat çekmişti. Oysa CHP, 2002 seçimlerinden sonraki neredeyse her seçim öncesi, klasik tavrından neredeyse zikzak dönüşler yaparak muhafazakâr görünme çabası içine girdi.

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.