1. YAZARLAR

  2. Özgür Dalgıç

  3. İmamoğlu'nun Mezhep Oyunu
Özgür Dalgıç

Özgür Dalgıç

Yazarın Tüm Yazıları >

İmamoğlu'nun Mezhep Oyunu

A+A-

Tarihsel bir oyunla yine karşı karşıyayız. Ülkemiz ne zaman kabuğunu kırmaya kalksa, ne zaman yatırımlarına hız verse, ülkemiz üzerinde emelleri olan dış mihrakların ısıtıp ısıtıp önümüze koydukları sözde Ermeni Katliamı iddiaları ve mezhep çatışmalarıyla uğraşmaktadır.


Korona salgını ve özellikle Avrupa Devletlerinin çöken sistemleri nedeniyle, bu salgın da oldukça başarılı bir mücadele veren Türkiye'de başta sağlık malzemeleri olmak üzere büyük destek gördüklerinden geçmiş yıllara oranla gündemlerine dahi getirmediler. Hatta Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Ermeni Soykırımı tabirini kullanmayı yasaklamıştır.


Dünya yıllardır dilinden düşürmediği bir konuda bu sene sessizliğe bürünürken içimizdeki Truva atları boş durmamaktadır. Sözde Muhalefet Partileri (Muhalefet yapmaktan bihaberler), dünya bir salgınla mücadele ederken, şimdiye kadar bize hep örnek gösterdikleri ABD ve Avrupa perişan vaziyetteyken, ülkemizden yardım talepleri bulunurlarken, Uluslararası Medyanın övgü ile bahsettiği sağlık sistemimizde ve salgınla mücadele de alınan tedbirlerden takdir ederek dünyaya duyururken, ülkemizde ki bu sözde muhalefet partileri hep eleştirel bir yaklaşım içinde olmuşlar. Nerede küçük bir aksaklık tespit etseler yalan dolanlarla olayları abartıp gündeme hatta dünya gündemine gelmesi için çalışmaktadırlar. Dünya da kendi ülkesini başka ülkelere şikayet eden başka bir muhalefet partileri yoktur. Kendi çıkarları için ülkenin çıkarlarını gözardı eden hatta engellemeye çalışan bir muhalefetimiz olduğunu görüyoruz.


Bu muhalefet partilerinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, sözde 23 Nisan Çocuk Bayramın da çocuklar için kolilerle hediyeler göndermiş. Çocukları düşünüp hediyeler göndermesini takdir ediyoruz. Fakat medyaya yansıyan görüntülerde kutunun içinden çıkan broşürler neyin nesidir? Sayın İmamoğlu'ndan açıklama yapmasını bekliyoruz. Dini figürlerin 23 Nisan Çocuk Bayramı ile ne alakası vardır? Çizimler de Aleviliği bir Din gibi göstermesindeki amacınız nedir? Günün anlamı ve manasıyla hiç alakası olmayan, Demokrasi'den dem vurmak, "sandık yeterli değildir" demek ile neyin peşinde olduğunuzu açıklar mısınız Sayın İmamoğlu?

 

Ülkemizdeki muhalefet partileri belli ki yeni bir oyunun kuklaları olmuşlar. Bunu da sözde sevgi pıtırcığı İmamoğlu ile başlatmak peşindeler. Devletimiz ve Milletimiz salgınla başarılı bir şekilde mücadele ederken ve tüm Türkiye kenetlenmiş, birlik mesajları verirken Mezhep Konusunu gündeme getirmeleri yeni bir oyunun parçası içinde olduklarını göstermektedir.


Salgın sonunda tüm dünyada beklenildiği gibi ülkemizde de ekonomik sıkıntılar doğal olarak ortaya çıkacaktır. Bu ekonomik sıkıntıyı, mezhep çatışması ile harmanlayıp bir iç savaşın hazırlıklarını yapma peşindeler. Bunu da kendi broşürlerinde ifşa etmişler zaten (Halk sokakta Başkan Sabrımızı taşırma) pankartı taşıyarak. Milletin zihninde yeni bir algı peşindeler.

Fakat unuttukları bir şey var. Türkiye eski Türkiye değil. Devletimiz güçlü, Milletimiz bilinçli. Yıllardır tekrarı olan bu oyuna prim vermeyecek kadar Devletine sadıktır. Bu oyunlara kukla olanlara nacizane uyarım, Aklınızı başınıza alın. Millet öyle bir tokat vurur ki ne olduğunu anlayamazsınız. Devletimiz, Milletimiz ile birlik olup güçlü TÜRKİYE yolunda ilerlemektedir.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar