1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İnce'nin Memleket Partisi'nde istifa depremi! Üst düzey iki isim ayrıldı
İnce'nin Memleket Partisi'nde istifa depremi! Üst düzey iki isim ayrıldı

İnce'nin Memleket Partisi'nde istifa depremi! Üst düzey iki isim ayrıldı

Memleket Partisi'nde Parti Genel Sekreteri Hakkı Akalın ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer'in istifa ettiği iddia ediliyor.

A+A-

Muharrem İnce'nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi'nde iki önemli kişi istifa etti.

Geride bıraktığımız aylarda İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin istifa ettiği Memleket Partisi'nde Parti Genel Sekreteri Hakkı Akalın ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer istifa ettiklerini duyurdu.

 

Hakkı Akalın'ın Memleket Partisi İl Başkanları WhatsApp grubuna şu mesajı yolladığı iddia edildi:

 

"Değerli arkadaşlarım,

Çok değerli mesleğime de ara vererek, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlılıktan ayrılmadan, 16 aydan beri kuruluşundan önce ve sonra parti için bir nefer gibi çalışmayı görev bildim. Bu süreçte sevinçli günlerim de mutsuz günlerim de oldu. Başlangıçta önümüzde yapacağımız zorlu pek çok iş olduğunu düşünerek yola çıkmıştık. 17 Mayıs 2021'de partinin kuruluşundan itibaren 4 ay içinde yasal olarak zorunlu örgütlenmeyi tamamlayarak 18 Eylül 2021 tarihinde Kurultayı yaptık. Böylece seçimlere katılabilmek için gerekli koşulları yerine getirdik.

Bugün itibarıyla kongreleri yapılmış 45 il örgütümüz, örgütlenmesini tamamlamaya çalışan 18 ilimiz, toplam 63 ilimiz mevcut. Özellikle kurultaydan sonra karşılaştığım tüm olumsuzluklara karşın bana verilen görevi yapmanın ve sorumluluğu yerine getirmenin bugün vicdani huzuru içindeyim. Uzun süreden beri var olan çözümsüzlüklerin içinde, partinin başlangıçtaki hedef ve iddiasından uzaklaştığını üzülerek gözlemledim. En nihayetinde kuruluşta var olan heyecan ve inancımı yitirerek bir yol ayrımına geldim. Türkiye'nin dış ve iç tehdit, baskı ve krizlerle karşılaştığı çok kritik bir süreçte seçimlere de bir yıldan az bir süre kala, ülke siyasetine olumsuz bir katkıda bulunmanın sorumluluğunu üstlenmek istemiyorum.

İnanç, gurur ve kararlılıkla Türkiye sevdası uğruna çıktığım buradaki yolculuğumun sonunda beni örgütü kurmak üzere Genel Sekreter olarak görevlendiren sayın Genel Başkan Muharrem İnce'ye, partiyi yoktan var eden ve bizimle her zaman uyum içinde çalışan özverili örgütümüze, Genel Sekreterlik'te bana yardımcı olan, birlikte görev yaptığım değerli yönetici arkadaşlarıma ve gece gündüz beraber olduğum Genel Merkezin tüm personeline teşekkür ediyor, 13 aydan beri sürdürdüğüm Genel Sekreterlik görevinden, Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi üyeliğinden ve kurucusu olduğum Memleket Partisi'nden ayrılıyorum. Hoşça ve sağlıkla kalın."

 

4 İSİM DAHA İSTİFA ETTİ İDDİASI

 

Hakkı Akalın'la beraber istifa eden isimler arasında Gaye Usluer'in de olduğu iddia edildi. Gaye Usluer'in Twitter sayfasından "Memleket Partisi Genel Başkan Vekili, Parti Sözcüsü" ifadelerini kaldırdığı görüldü.

Gaye Usluer ve Hakkı Akalın'ın dışında Serkan Ufuk Akgün, Alı Rıza Büyükuslu, Oğuz Giray, Meryem Kala gibi kişilerin de partiden istifa ettiği öne sürülüyor.

 

Siyasetcafe.com

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.