1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul Sözleşmesi Ak Parti'yi ikiye böldü! KADEM-TÜRGEV karşı karşıya geldi
İstanbul Sözleşmesi Ak Parti'yi ikiye böldü! KADEM-TÜRGEV karşı karşıya geldi

İstanbul Sözleşmesi Ak Parti'yi ikiye böldü! KADEM-TÜRGEV karşı karşıya geldi

TÜRGEV, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın başkan yardımcılığı yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) destek verdiğini açıkladığı İstanbul Sözleşmesi'ne karşı çıktı.

A+A-

Günlerdir konuşulan İstanbul Sözleşmesi tartışmalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın başkan yardımcılığı yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği'nden (KADEM) destek gelmişti.

KADEM yönetiminde bulunan Fatmanur Altun’un Yönetim Kurulu Başkanı olduğu TÜRGEV ise sözleşmeye karşı çıktı.

TÜRGEV tarafından yapılan açıklamada, İstanbul Sözleşmesi adı geçmeden “Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı olarak biz de giderek belirginleşen bu dayatmaya karşı net duruşumuzu ortaya koyuyoruz. İnsanlığı tehdit eden, toplumların taşıyıcı unsuru olan aileyi yok ederek toplumsal çözülme ve çürümeyi hızlandıran, gençlerin ve çocukların anlam dünyalarını alt üst ederek onları bedensel ve ruhsal olarak yaralayan bu olguyu bir norm olarak asla kabul etmeyeceğiz” ifadeleri yer aldı.

 

kadem-001.jpg

 

Söz konusu açıklamayı paylaşan TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun “Aileyi hedefe koyan ve sistematik bir cinsiyetsizleştirme projesi ile insanlığın geleceğini tehdit eden küresel lobilere karşı sesimizi yükseltelim!” demişti. 


ALTUN'DAN YENİ AÇIKLAMA


Twitter hesabından yeni bir açıklama yapan Fatmanur Altun, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tavırlarının net olduğunu ancak “haydi itiraf et, İstanbul Sözleşmesine iman ediyorsun” şeklinde mesajlar aldığını söyledi.

Altun, “İstanbul Sözleşmesi üzerinden bizi LGBT destekçisi göstermek. Akıllara ziyan bir fitne. "Bu bariz FETÖ projesine, tek dertleri aile olan masum insanlarımızı ortak etmeye çalışan ve fitne ateşine sinsice odun taşıyanların iki yakası iki cihanda ellerimdedir" dedi.

Fatmanur Altun’un açıklaması şöyle:

Üzülerek ifade ediyorum ki İst. Söz. tartışması artık bir turnusol kağıdına dönüştü. Üç gündür gerek İst.Söz. gerekse LGBT konusunda görüşlerimizi net bir biçimde ortaya koyuyoruz. Yazdıklarımız açık ve anlaşılır.

Buna rağmen ısrarlı bir şekilde “haydi itiraf et, İstanbul Sözleşmesine iman ediyorsun” tonunda karşılıklar alıyorum. Dahası mesajlar, mailler ve telefon trafiği ile insanlara ulaşarak bu yargıyı onlarda da oluşturmaya, kafalarını karıştırmaya çalışıyorlar.

Aradıkları, mail, mesaj attıkları insanlar haber veriyorlar sağolsunlar.

Bize biçtikleri rol belli; İstanbul Söz. üzerinden bizi LGBT destekçisi göstermek. Akıllara ziyan bir fitne! Üç gündür attığımız tweetler bütün hesaplarını bozmuş olacak ki; yazılanlar ortada olmasına rağmen insanlara okuduğunu anlamayan muamelesi yapmaktan ve gizli-açık lobilerle fitne kazanını kaynatmaktan çekinmiyorlar. Bizim pozisyonumuz nettir; İstanbul sözleşmesi nas değildir.

Öte yandan artık siyasi bir hüviyet kazanan LBGT lobisinin ve endüstrisinin Türkiye’deki en büyük düşmanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnsanlara sağdan yaklaşarak, LGBT ile korkutarak Erdoğan’ı hedef göstermek, düşmanlaştırmak ancak Şeytan’ın aklına gelebilirdi.

Bu bariz FETÖ projesine, tek dertleri aile olan masum insanlarımızı ortak etmeye çalışan ve fitne ateşine sinsice odun taşıyanların iki yakası iki cihanda ellerimdedir! Hakkım kesinlikle helal değildir. Fitne, dedikodu ve iftiralarla arkasından konuştuğunuz...

Bütün mümine kadınlar için Allah’a hesap vereceksiniz. Bir topluluğun kadınlarını hedef alan, gizli, kapaklı lobilerinizle oluşturduğunuz büyük çaplı İfk hadisesi nedeniyle Allah’ın gazabından korkmuyorsunuz ama sizi ve bütün şürekanızı O’na havale ediyorum.'

 

kadem4.jpg

kademr.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.