İstanbul’a 24 farklı bakış

İstanbul’a 24 farklı bakış

FMV Galeri Işık, ‘Az Daha Çoktur’ isimli karma fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak. Katılımcılar, bir yıl süresince İstanbul’un farklı semtlerinde, çağdaş sanat merkezleri ve şehir dışında çekimler yaptılar ve eserlerini bu sergide sergileyecekler

A+A-

Günümüzün tüketim dünyasında, sadeleşme isteğiyle az ile yetinme ya da ifade etmeye dair arayış, sanattan yaşam felsefesine dek geniş bir alanda karşımıza çıkıyor. ‘Az Daha Çoktur’ sergisi de böylesi bir arayışın, anlatım derdinin bir yansıması. Bu anlatım biçimi, öğeleri en aza indirerek, kalabalıktan kaçınan güçlü görsel anlatımla minimalizme gönderme yapılıyor.

 

Proje danışmanı ve fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan’ın bir araya getirdiği 24 fotoğraf sanatçısının eserlerinin yer aldığı sergi, 28 Ocak-14 Şubat tarihleri arasında FMV Galeri Işık’ta izlenebilecek.Melek Alpaslan, Emel Arısan Yöney, Nurhayat Baysal, Ayşe Birkardeşler Çankaya, Mete Çelebican, Dilek Elçiçek, Şebnem Ergezer, Pelin Genç, Müjgan Horozoğlu, Meltem İnanç, Hamiye Kalcıoğlu, Nuray Karanfil Şar, Serra Kemmer, Niso Maçoro, Turgut Okuş, Hilal Onaç, Recep Pehlivanlar, Tülin Safi, Tania Sisa, Şemsi Spencer, Nesrin Sürelli, Özlem Uçarkuş, Seda Welsh ve Semra Yazkan’ın çektiği fotoğraflardan oluşan ‘Az Daha Çoktur’ isimli karma fotoğraf sergisi meraklılarını bekliyor.

 

siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.