İşte Menzil'in üçe bölünmesinin ses kaydı! Verilen tüm tövbe ve zikirler iptal edildi

İşte Menzil'in üçe bölünmesinin ses kaydı! Verilen tüm tövbe ve zikirler iptal edildi

Menzil Cemaati’nin şeyhi Abdulbaki Erol hayatını kaybetti. Erol'un ölümünün ardından Menzil üçe bölündü...

SİYASETCAFE.COM'U THREADS'TE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

 

Menzil Cemaati’nin 1993 yılından bu yana liderliğini yapan cemaat mensuplarının “Gavs” olarak nitelendirdiği Abdulbaki Erol için Adıyaman'ın Kahta ilçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Cenazenin getirilişi sırasında yaklaşık 15 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Cemaat liderinin ölümünün ardından yeni lider kim olacak tartışmaları da gündeme geldi. Cenaze töreninin ardından Menzil Köyü'nün merkezinde camide açıklama yapan Erol'un büyük oğlu Muhammed Mübarek, "tövbe yetkisi"nin üç oğluna verildiğini, üç ismin köydeki üç ayrı camide "irşat" faaliyetlerini sürdüreceğini söyledi.

Bu açıklamasıyla cemaatin üçe bölündüğüne işaret eden Muhammed Mübarek, bugüne kadar "verilen tövbelerin ve zikirlerin iptal edildiğini" ve "tümünün yenilenmesi gerektiğini" dile getirdi.

İsteyen cemaat üyesinin istediği camiye bağlanacağını ifade eden Mübarak, cemaate "Üç ismin arkasından konuşmayın, fitneye alet olmayın" şeklinde bir uyarıda da bulundu. Konuşmanın ardından Abdülbaki Erol'un üç oğlu, ayrı ayrı camilere gitti. Erol'un oğulları Muhammed Fettah, Muhammed Saki ve Muhammed Mübarek, camilerine gelen binlerce kişiye uzattıkları ipleri tutturarak "tövbe ettirme" seansı gerçekleştirdi.

 

İŞTE MENZİL'İN ÜÇE BÖLÜNMESİNİN SES KAYDI

 

Gazeteci Timur Soykan, Menzil'in üçe bölünmesinin ses kaydını paylaştı.

Soykan, paylaşımına 'Abdulbaki Erol'un ölmesinden sonra 3 oğlu arasında halifelik savaşı başladı. Muhammed Saki Erol'un Gavs olmasına iki kardeşi karşı çıktı. Menzil'deki camiler bile bölüşüldü. Yüzbinlerce zikir biriktiren müritler şaşkın, hepsi sıfırlandı.' notunu düştü.

 

 

Siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.