1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İYİ Parti'de ittifak kafası! Koray Aydın: Anlaştık! Ümit Özdağ: Düşünmüyoruz
İYİ Parti'de ittifak kafası! Koray Aydın: Anlaştık! Ümit Özdağ: Düşünmüyoruz

İYİ Parti'de ittifak kafası! Koray Aydın: Anlaştık! Ümit Özdağ: Düşünmüyoruz

İYİ Parti’den yapılan ittifak açıklamaları kafaları karıştırdı. İki Genel Başkan Yardımcısı’nın iki farklı açıklama yapması akıllarda soru işaretine neden oldu. İşte ayrıntılar;

A+A-

İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında ittifak görüşmeleri devam ediyor.  Son olarak bugün İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile CHP PM üyesi Bülent Tezcan, iki partinin yerel seçimde yapacağı ittifaka ilişkin 2. görüşmelerini gerçekleştirdi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürerken Koray Aydın, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

KORAY AYDIN: MUTABAKAT SAĞLADIK

Bir basın mensubunun, “Görüşmeye ilişkin neler söyleyeceksiniz?” sorusu üzerine Koray Aydın, “Sık sık bir araya geleceğiz. Bugün görüşmemizi tamamladık. Temel ilkelerin belirlenmesi konusunda bir mutabakat sağladık. Bu sağlanan mutabakat üzerinden önümüzdeki döneme ait bir yol haritası oluşturduk” dedi.

ÜMİT ÖZDAĞ: CHP İLE BİR İTTİFAK OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, partisinin 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapacağı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Ümit Özdağ, “Ben genel merkezden geliyorum. Böyle bir şey duymadım. Çok açık şekilde söylüyorum, Cumhuriyet Halk Partisi ile bir ittifak olacağını düşünmüyorum. Kişisel olarak da böyle bir ittifakın olmaması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, yerel seçim çalışmaları kapsamında Burdur'a geldi. Kent merkezindeki bir otelde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Ümit Özdağ, Türkiye'nin bir yerel seçime doğru gittiğini ve bu yerel seçimin bundan sonraki siyasal yapılanmanın nasıl olacağının güçlü ipuçlarını vereceğini söyledi. Özdağ, "Sadece yerel seçim olmayacak, aynı zamanda ulusal planda siyasal sonuçlar doğuracak bir yerel seçim olacak" dedi.

İYİ PARTİ SEÇİMLERE KENDİ ADAYLARIYLA GİRECEK

Ümit Özdağ, yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapılıp yapılmayacağı konusunda ise şunları söyledi:

“Çok açık şekilde söylüyorum, CHP ile bir ittifak olacağını düşünmüyorum. Kişisel olarak da böyle bir ittifakın olmaması gerektiğini düşünüyorum. Ben genel olarak olmaması gerektiğini düşünüyorum. İYİ Parti bütün kadrolarıyla bütün Türkiye'de genel merkezin kararlı, ısrarlı ve kapsamlı çalışmalarını gerçekleştirdiği bir zeminde, kendi adayları ile bu seçimlere girecek. Bunun herhangi bir şekilde başka zeminde tartışılmasının abesle iştigal olduğunu düşünüyorum. Tekrar altını çizeyim; İYİ Parti bütün Türkiye'de aday çıkartarak seçimlere giriyor. Cumhuriyet tarihinin en ağır baskılarla karşı karşıya kalmış partisiyiz. 1946'da demokrasiye geçildiğinden bu yana hiçbir parti, İYİ Parti'nin karşılaştığı baskılarla karşılaşmamıştır. Buna rağmen 7 ay içerisinde İYİ Parti kuruluşunu tamamlamış, bir erken genel seçime girmiş, bu ağır baskıları aşarak 5 milyon oy almış ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de güçlü bir şekilde temsil edilmektedir. Bugün 3-4 ay öncesinde olduğundan çok daha güçlüdür, seçimlere de tek başına büyük bir kararlılıkla ve başarılı bir sonuç alacağından emin bir şekilde hazırlanmaktadır. Durum bundan ibarettir. Bizim lehimize çekilecek olan partiler varsa karşı çıkmayız."

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.