1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İYİ Parti’de rüşvet skandalı
İYİ Parti’de rüşvet skandalı

İYİ Parti’de rüşvet skandalı

İYİ Parti rüşvet skandalı ile çalkalanıyor. İstanbul, Küçükçekmece İlçesi İYİ Parti yöneticisinin rüşvet aldığı iddiası partiyi karıştırdı. Rüşvet aldığı iddia edilen Hüseyin Namlı’nın ihracı istendi.

A+A-

İddiaya göre, İYİ Parti Küçükçekmece İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Namlı, bir vatandaştan Belediye’deki işini halledeceğim diye 15 bin TL rüşvet aldı.

Problemi çözemeyen Hüseyin Namlı, paranın 5.000 TL’sini “İYİ Parti Küçükçekmece İlçe yönetimine bağışladım” diyerek R.Y’ye bir makbuz gösterdi.

Durumu öğrenen İYİ Parti Küçükçekmece İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Namlı’yı ihraç etmek için İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı’na bir yazı yazarak “Hüseyin Namlı’nın parti ismini kullanarak gerçekleştirdiği bu rüşvet ve nüfuz ticaretinin partinin kamuoyundaki itibarını sarsacağı aşikâr olduğundan kendisinin disiplin kumluna sevk edilmesi ve partiden ihraç edilmesini talep etmek gerekmiştir.” denildi.

İYİ Parti Küçükçekmece İlçe başkanlığının ihraç talepli yazısı şu şekilde;

 

 

“İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI’NA

Rıdvan Yıldız isimli vatandaşın başvurusu üzerine yapılan incelemede İYİ Parti Küçükçekmece İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Namlı'nın vatandaş ile Küçükçekmece Belediyesi arasındaki bir sorunu çözmek vaadiyle 15.000 TL para aldığı, sorun çözülmeyince vatandaşa “aldığı paranın 5.000 TL sini İYİ Parti Küçükçekmece İlçe yönetimine bağışladığını” belirterek bağış makbuzunu gösterdiği anlaşılmıştır. (Ek şikâyet dilekçesi)

Olayın bu şekilde gerçekleştiğinin anlaşılması üzerine bağış makbuzu iptal edilmiş ve 5.000 TL- şikâyetçi Rıdvan Yıldız’ın hesabına iade edilmiştir. (Ek Makbuz ve havale dekontu)

Hüseyin Namlı’nın parti ismini kullanarak gerçekleştirdiği bu rüşvet ve nüfuz ticaretinin partinin kamuoyundaki itibarını sarsacağı aşikar olduğundan kendisinin disiplin kuruluna sevk edilmesi ve partiden ihraç edilmesini talep etmek gerekmiştir.

Yukarıda açıklanan sebeplerle, Küçükçekmece İlçe Yönetim Kumlu Üyesi Hüseyin Namlı'nın cezalandırılması için disiplin kuruluna sevk edilmesini ve partiden ihraç edilmesini saygıyla arz ederim.

 

 

ihrac.JPG

 

 

siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.