1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İYİ Parti’den istifa eden vekil Akşener'i topa tuttu!
İYİ Parti’den istifa eden vekil Akşener'i topa tuttu!

İYİ Parti’den istifa eden vekil Akşener'i topa tuttu!

İYİ Parti’den şubat ayında istifa eden eski Balıkesir Belediye Başkanı, Milletvekili İsmail Ok, Millet İttifakı ortağı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e ateş püskürdü. Ok Akşener'in: 'HDP, PKK’nın uzantısıdır’ söylemi üzerinden açıklamalarda bulundu

A+A-

İYİ Parti’den şubat ayında istifa eden eski Balıkesir Belediye Başkanı, Milletvekili İsmail Ok, Millet İttifakı ortağı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘HDP, PKK’nın uzantısıdır’ sözleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

HDP ile ortakları olduğu CHP arasındaki ilişkiye tepki göstererek partisinden istifa eden Ok, Akşener’in bu sözlerinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

 

"TÜRK MİLLİYETÇİLERİ İÇİN RAHATSIZLIK VERİCİYDİ"

Ancak aynı açıklama Ok, İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısında yaşanan çarpıcı bir olayı da kamuoyuna açıkladı. O toplantıda, İyi Parti ve CHP ittifakının gidişatını sorduğunu belirten Ok, “Çünkü CHP ve HDP işbirliği hem şahsım hemde Türk Milliyetçileri açısından rahatsızlık vericiydi” dedi.

 

Ok, “Sayın Akşener’in CHP ve HDP işbirliğinden en ufak rahatsızlık duyduğunu ifade eden bir beyanı olmadığı gibi, tam tersine bu konuda şahsımı yaralayıcı ithamlarla sözlerini bitirmiştir” ifadelerini kullandı.

"HDP-PKK'NIN UZANTISIDIR" DEMİŞTİ

1) İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener 24 Nisan günü katıldığı bir televizyon programında “HDP – PKK’nın uzantısıdır“ demiş.

2) Sayın Akşener her ay Başkanlık Divanı ve Milletvekilleri ile yemekli toplantı düzenlemektedir. İstifa etmeden önce katıldığım son toplantıda Sayın Akşener’e, İyi Parti ve CHP ittifakının gidişatını sordum.

3) Çünkü CHP ve HDP işbirliği hem şahsım hemde Türk Milliyetçileri açısından rahatsızlık vericiydi.

4) Nitekim İyi Parti’den istifa edişimden tam 1 hafta sonra HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan CHP’ye seslenerek “Çekingenliği bırakın, ittifakı artık açıklayalım” sözleri tüm gerçekleri ortaya dökmüştür.

5) Sayın Akşener’e toplantıda; “Bu birliktelik kabul edilemez ve devam ettirilemez “ şeklinde katılımcıların huzurunda görüşümü ifade ettim ve şu soruyu sordum: “Başkanlık Divanında bu konu görüşüldü mü ve partinin bu konuda resmi görüşü nedir?”

6) Sayın Akşener’in CHP ve HDP işbirliğinden en ufak rahatsızlık duyduğunu ifade eden bir beyanı olmadığı gibi, tam tersine bu konuda şahsımı yaralayıcı ithamlarla sözlerini bitirmiştir.

7) Bu kadar kısa zamanda Sayın Akşener’in bu değişimi şahsımı son derece mutlu ettiğini ifade etmek isterim.

8) Ancak bazı soruları yeniden sormak hasıl olmuştur. HDP’yi PKK’nın yanına koyuyorsunuz. Peki PKK’nın yanına koyduğunuz HDP’nin CHP ile ittifakından hiç mi rahatsız olmuyorsunuz? Soruları doğru, cevapları net vermek lazım. Saygılarımla…

 

ok-001.jpg

 

‘SOROSÇULAR PARTİYE SOKULDU’ DEYİP İSTİFA ETMİŞTİ
İYİ Partili İsmail Ok, 17 Şubat 2020’de partisinden istifa etmesi üzerine yaptığı açıklamada, İYİ Parti’nin, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucu değerlerini benimseyen, bütün vatandaşları hiçbir ayrım yapmadan kucaklayan milli bir parti olarak kurulduğunu, ancak iddialarının çok kısa bir zamanda yerle bir olduğunu, hayallerinin yıkıldığını belirtmişti.

Soros vakıflarında görev yapanların Başkanlık Divanında en hassas görevlere getirildiğini, Genel Başkan Meral Akşener’in durumu bilmesine rağmen bu kişilerin en hassas birimlerde görevlendirilmesinde bir sakınca görmediğini ifade eden Ok, şunları kaydetti:

“Bu olay şahsımda şok etkisi yaratmış, Eylül 2019’da yaptığım yazılı basın açıklaması ile özellikle Genel Merkez Yönetimini de bu konuda eleştirmişimdir. İlk fırsatta Genel Başkanımız ile bire bir yaptığım görüşmede bu uygulamadan dolayı artık partimizin siyasi faaliyetlerine katılmayacağımı ama partiye de zarar vermeyeceğimi ifade ettim. Haliyle siyasi çalışmalarıma seçim bölgemde de son verdim. Partimizin zarar görmemesi adına bu ayrıntıları paylaşmadığım partili arkadaşlarımın yerelde hiçbir siyasi çalışma yapmadığım ve onları yalnız bıraktığım için haklı olarak bana kırıldıklarını da biliyorum.

CHP-HDP ORTAKLIĞI
Partimiz yetkili kurulları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olmasından benim de gurur duyduğum CHP ile seçim iş birliği kararı aldı. İptal edilen İstanbul seçimlerinden sonra üç hafta Sayın İmamoğlu’na destek vermek için İstanbul’a gittim. Sayın İmamoğlu seçimden hemen sonra sanki yapacak hiçbir işi kalmamış gibi hemen HDP’li belediyeleri ve yine ilk yurt dışı gezisinde de PKK’lı Ahmet Kaya’nın mezarını ziyaret etmiştir. Dahası, başkan eşleri ve ihanet sürecinin akil adamlarından Kadir İnanır ile birlikte PKK sevicisi Demirtaş’ın yazdığı kitaptan sergilenen tiyatroyu seyretmeye gitmişlerdir. Bütün bunlar artık ortağımız CHP’nin HDP ile adı konulmamış bir ortaklık yaptığının meydana dökülmesidir.”

Ok, parti yönetimi ile yaptığı görüşmelerde bu durumu kabullenemeyeceğini söylediğini, ancak en yetkili ağızdan bu iş birliğinin aynen devam edeceğinin belirtildiğini aktardı.

Parti politikaları ile kendi düşüncelerinin tamamen ters düştüğünü gördüğünü vurgulayan Ok, “Bu durumun devam ettirilmesi hem kurucusu olduğum partime hem de şahsıma zarar vermeye başlamıştır. Üzücü olsa da artık ayrılık daha hayırlı olacaktır. İYİ Parti’deki bütün görevlerimden istifa ettiğimi saygıyla kamuoyuna ilan ediyorum.” ifadesini kullandı.

İsmail Ok, bundan sonra milletvekili adayı olmayacağını açıklayarak, “Ne memleketimizin şu an yaşadığı ve yaşanmakta olduğu sıkıntı ve acıların baş müsebbiplerinden olan Sayın Davutoğlu’nun kurduğu parti ile ne de Sayın Babacan’ın kuracağı parti ile zerre ilişkim söz konusu olamaz.” değerlendirmesinde bulundu.

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.