1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Karanlık leydiden Bahçeli'ye çirkin benzetme
Karanlık leydiden Bahçeli'ye çirkin benzetme

Karanlık leydiden Bahçeli'ye çirkin benzetme

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de eleştirdi.

A+A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

Sözlerinin başında dün kapanan Ergenekon davasına değinen Akşener, "Kumpas davalarının savcısı olmakla övünenleri bir kez daha Allah'a havale ediyorum. Bu vesile ile Ergenekon kepazeliği sonucunda beraat eden tüm mağdurlara geçmiş olsun diliyorum" dedi. Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de eleştirdi. 2001 ekonomik krizinde iktidar ortağı olan Bahçeli’ye gönderme yapan Akşener, “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır denir ya her başarısız iktidarın ardında bir Bahçeli vardır. Her ekonomik krizin arkasında bir Bahçeli vardır” ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamalarının devamında şunlar öne çıktı:

- Ülkemiz yepyeni bir dönemi eski ve büyüyen sorunlarla karşılıyor. Zaman zaman devletlerin sorunları olur fakat bu kez yaşananlardan ve sonuçlarından ders çıkarmayan, aynı hatalara tekrar düşen bir iktidar var.

- Dünya birkaç gündür G-20 zirvesini konuşuyor. Türk milletine bambaşka bir hikaye anlatılıyor. Trump bizi seviyor, yaptırım olmayacak manşetlerine inanmayın. Türkiye'ye tezgah hazırlayanlara karşı elbette devletimizin yanındayız ancak düne kadar düşman olan Trump'ı cici çocuk ilan eden medyaya bakmayın. Trump'ın Erdoğan'la yaptığı görüşme esir alındığımızı ortaya koydu.

- Elimizde sadece Erdoğan'ın "Yaptırım izlenimi almadım" açıklaması var. Sürekli herkes tarafından kandırılan Erdoğan, içine çekildiği durumun farkında değil.

- Anlaşılıyor ki S-400'ler alınsa bile bir depoda küflenmeye terk edilecek. Vatandaşın parasıyla gıcır gıcır Patriot'lar alınmaya devam edilecek. Bir silah satma yarışının aktörü oldu çıktı Sayın Erdoğan. Libya'da olanlar iktidarın yaşananlardan ders çıkarmadığının bir başka kanıtı. İktidar Suriye'deki hatalarını daha küçük ölçekte Libya'da tekrar ediyor. 6 vatandaşımız Libya'da çatışan grupların eline rehin edildi.

- Erdoğan'ı kimler nasıl ikna etti anlamakta zorlanıyorum. Erdoğan'ın yakın çevresi ve ortağı tarafından oyuna getirildiğini düşünüyorum. Birileri size tek adam rejimine ikna etti, nefsinize iyi geldi, peki sonuç ne odlu? Şimdi her yanlış kararın bizzat siyasi sorumluluğu değil misiniz? Herkes kenara çekiliyor, siz ortada dört dönüyorsunuz. İktidar nimetleriyle onlar gününü gün ederken siz yalnız kalıyorsunuz. AK Parti ile Saray'ın arasına fersah fersah mesafe girdi. Bunların faturası hep size kesiliyor. Kendiniz ettiniz, kendiniz buldunuz.

- Millet ortak akıl, rasyonel yönetim istiyor. Siz her şeyi biliyor gibi davranıyorsunuz, millet israf olmasın istiyorsunuz. Siz 300 araba ile gezip Saray'ın masraflarını büyütüyorsunuz, varınızı yoğunuzu o 5 müteahhitin önüne seriyorsunuz. Yapmayın, Türkiye'ye daha fazla eziyet etmeyin. Sizi bu makama getiren milletinize karşı duyarlı davranın.

- Milletle inatlaşmaya devam ediyorlar. Sandıkta başaramadıklarını vesayetle yapmaya başlıyorlar. Belediye başkanlarının yetkilerini alıyorlar. Millet ehil olanı seçmedi demek bildiğiniz cunta kafasıdır. Milletin iradesini beğenmeyen bir yönetim olamaz.

- Sayın Erdoğan'a bir kez daha hatırlatıyorum; siz kendinizi millete anlatamadığınız için değil, milleti anlamadığınız için yenildiniz. Siz yandaş medyanız ile millete sesinizi duyurdunuz ama milletin feryadını duymadınız. Milletle aranıza 300 araba, 1100 odalı Saray oldukça milletten uzaklaşırsınız. Saray'la saadet olmaz. Saray öyle bir paralel evrendir ki sandıktaki mesajı bile anlayamazsınız. Türk milletinin kararına saygı duyun, vesayet girişimlerine son verin.

'GRUP TOPLANTILARINI İYİCE DEDİKODU SEANSLARINA ÇEVİRDİLER'

"Grup toplantılarını iyice dedikodu seanslarına çevirdiler. Erdoğan gelmiş bana kızıyor, 'Yaptıklarımız için niye teşekkür etmiyorsun' diyor. İdarecinin milletten minnet beklediği nerede görülmüş, şaka gibi bir ülke olduk sayenizde.

'EL ALEM MARS'A GİDİYOR, BİZİMKİ KÖPRÜ YAPTIK DİYE ÖVÜNÜYOR'

"Yol yaptın diye köprü yaptın diye teşekkür bekleyemez, böyle küçük düşünemezsin. El alem Mars'a gidecek bizimki köprüyle övünüyor. O ballı ihaleleri alan müteahhitler teşekkür etsin sana. Milletin cebinden alıp onların cebini doldurdunuz yıllarca. Milyonlarca genç işsizimiz var. Onlar için ne yaptın? Milletin işi yok, araba alacak, bir arabanın deposunu dolduracak parası yok. Onlar için ne yaptın? Suriyeliler evlerine gider, teşekkür ederim.

'DÜN YAPTIĞINIZ YOLLAR BUGÜN KARIN DOYURMUYOR'

- Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın... Pardon Emeklilikte Saray'a Takılanlar'ın sorununu çözersin, milletin kanını emen hırsızlardan hesap sorarsın o zaman teşekkür ederim. Ben selam verene bile teşekkürü borç bilirim, senden neden esirgeyeyim. 3-5 müteahhidin cebini doldurdun diye teşekkür bekliyorsan daha çok beklersin. Dün yaptığınız yollar, ki bu görevinizdir, bugün karın doyurmuyor Sayın Erdoğan.

-Bu arada dedikodu seansının geçtiği grup toplantısında 'İçişleri Bakanlığı yaptın yolları neden sen yapmadın' dedin. Muhterem Öcalan'ın kardeşi katil Osman Öcalan'ın terörist olduğunu bilmeyen başbakan, cumhurbaşkanı... Tabii ki İçişleri Bakanlığı'nın görevinin yol yapmak olmadığını bilmez. Sana tavsiyem her türlü evrak elinin altında. Hangi emirleri imzalamışım, hangi terör mücadelesine ilişkin en kritik kararları almışım? Öğren öğren. O İçişleri Bakanlığı'nı meşgul eden iftiracı zat da öğrensin ve görevinin asayişi sağlamak olduğunu anlasın. Böyle bir ciddiyetsiz insan grubu görülmemiştir. Hala teşekkür bekliyorsun, hiç kusura bakma.

'HER BAŞARISIZ İKTİDARIN ARKASINDA BİR BAHÇELİ VARDIR'

- Bizden Sayın Bahçeli gibi olmamızı sakın bekleme. Hani her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır denir ya her başarısız iktidarın ardında bir Bahçeli vardır. Her ekonomik krizin arkasında bir Bahçeli vardır. Girdiği her ortaklık bir daha iflah olmuyor. Çok şükür biz ucuz atlattık. İyi ki bizi attı.

- Ben de Sayın Bahçeli'ye bir teşekkür edeyim. Hakkı teslim ederim, terörist başının mektubuna sahip çıkarak, iftira atarak, nefret kusarak İYİ Parti'yi kurmamızın ne kadar doğru olduğunu, davamızın ne kadar haklı olduğunu cümle aleme kanıtladın. O yüzden Sayın Bahçeli size de teşekkürler.

- (Kendisiyle ilgili başlatılan FETÖ incelemesine getirilen gizlilik kararıyla ilgili) 2016 yılında bir soruşturma açmışlar, aramızda bulunan milletvekili arkadaşlarımızın bir kısmı bunu biliyor. Küçük ortağın gönlünü hoş etmek için FETÖ soruşturması açtılar. İfadeye de çağırmadılar, dosyayı rafa kaldırdılar. İncelediler bir şey bulamadılar. Sayın Erdoğan büyük bir öfkeye kapılıp bu kadın diyerek beni tehdit etti, hapse koyacağını söyledi. 'Kaçacak deliği yok' dedi. Ama TBMM’yi, bu gazi Meclis'i delik görüyorsun, ayıptır. 

Manisa’da çantamı hazırlayıp çıktım, bu çanta Menderes’in elindeydi, Demirel’in elindeydi, Ecevit’in, rahmetli Başbuğ Türkeş’in elindeydi. Bu çanta Pınarhisar’a giderken senin elindeydi, şimdi benim elimde teşekkür ederim. 28 Mayıs’ta talimat verdi, dosya raftan indi. Bana çemkirdiği gün savcı bana yazdı. 2016’daki dosya için telefon kayıtlarımızı istiyor, e günaydın.

"KOCA DEVLETİ 3-5 ZİBİDİYLE YÖNETEN BEN MİYİM KARDEŞİM"

- Bunun anlamı şudur; kızım sana söylüyorum gelinim sen anladın, Başarısız oldular, çok kızdılar, dolayısıyla İstanbul, Ankara, Adana, Antalya seçimlerinin faturasını bana ve partime kesti. Biz bundan şeref duyarız. Koca devleti 3-5 zibidiyle yöneten ben miyim kardeşim? Hodri meydan. Siyasi ayak kimmiş diye soruyoruz, siz 'ne ayak' diyorsunuz. Ben bu soruşturmayı, Türkiye’de 'FETÖ ile mücadele' denen o ortaoyunu perdesini yıkmak için kendime vesile olarak görüyorum. Tek bir şey istiyorum.

Kaldırın gizlilik kararını beni ifadeye çağırın anlatayım her şeyi, araştırılsın FETÖ’nün siyasi ayağı. Kim kimin döşeğinde yatmış, konuşalım araştırılsın. Kimler turizm acentesi gibi uçak dolusu adamları bunların inine göndermiş konuşalım araştırılsın. Gece 'babam hocaefendi için namaza kalkıyor' diyen damat kimmiş konuşalım araştırılsın. Zamanında Meral Akşener’i dinlemediğinizi konuşalım araştırılsın.

'BU İŞTEN ÖYLE KOLAY KAÇAMAZSIN ERDOĞAN, ANADOLU'DA BİR SÖZ VARDIR, İTİ ÖLDÜRENE SÜRDÜRÜRLER'

- Hala siyaset yapan ortakların partilerinde çocuklarını FETÖ'nün adamlarına ABD’de okutup paralarını ödetenler kimmiş? Konuşalım araştırılsın. Yargıyı nasıl, hangi saiklerle FETÖ’ye teslim ettiniz konuşalım araştırılsın. Size 4 yaveri kim verdi? 4'ü nasıl FETÖ’cü çıktı? Konuşalım araştırılsın. Yarın Osman Öcalan'a yaptığınız gibi TRT’yi Pensilvanya’ya göndermenizin önüne geçmek için konuşalım, araştırılsın. Bu işten öyle kolay kaçamazsın Sayın Erdoğan. Anadolu’da bir söz vardır. İti öldürene sürdürürler.

 

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler