1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kılıçdaroğlu ve Akşener'den Nurculara övgüler
Kılıçdaroğlu ve Akşener'den Nurculara övgüler

Kılıçdaroğlu ve Akşener'den Nurculara övgüler

CHP VE İYİ Parti Genel Başkanları Nurculara övgüler yağdırdı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesine yaptığı açıklamalarda Risale-i Nur hakkında övgü dolu sözler kullandılar.

A+A-

FETÖ'nün fikir babası olan Nurcular ve Risale-i -Nur'un tehlikeleri  hakkında toplumu bilinçlendirmesi gereken siyasi partiler, bunun yerine övgüler diziyor.

Fetullahçı terör örgütünün çıkış yeri olan Nurcuların Kılıçdaroğlu ve Akşener tarafından cilalı sözlerle tebrik ve takdir edilmesi dikkat çekti.

 

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN O AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sunduğu tebrik mesajında “Yeni Asya Gazetesi, 51 yıllık yayın çizgisi ve okur kitlesi birlikte değerlendirildiğinde, ülkemizin demokrasi mücadelesine önemli katkılarda bulunmuş bir basın kuruluşu olarak varlığını sürdürüyor. Fikir ve ifade özgürlüğü ile din ve vicdan özgürlüğünün kısıtlandığı günümüz Türkiye’sinde, Yeni Asya’nın bu kısıtlamaları aşma konusunda gösterdiği direngen ve kararlı duruşunu takdirle izliyorum.

kilicdaroglu.JPG

Bu bağlamda, Yeni Asya’nın sözcülüğünü üstlendiği siyasal/toplumsal yapılar ile aramızdaki mesafeyi ortadan kaldıran unsur şüphesiz “Demokrasi” konusundaki hassasiyetlerimizdir. Türkiye’nin temel problemlerinin çözümüne yönelik farklı çözüm önerilerimiz olsa da, sorunların neler olduğuna yönelik tesbitlerimizle birlikte düşünüldüğünde, hepimizin yegâne hedefi ülke demokrasimizin eksiksiz bir şekilde kökleşmesidir. Dolayısıyla, Yeni Asya’ya baktığımda da cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma mücadelemizde gücü ölçüsünde verdiği katkıyı görüyorum. Bu duygularla Yeni Asya’ya yayın hayatında başarılar diliyor, Yeni Asya ailesine ve camiasına demokrasi mücadelemize verdikleri katkılar nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum” 

 

AKŞENER'DEN RİSALE-İ NUR'A ÖVGÜLER

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tebrik mesajında “’Risale-i Nur’un matbuattaki dili olma’ hedefiyle yola çıkan Yeni Asya Gazetesi bugün 50 yaşını dolduruyor. Yakından biliyorum ki Yeni Asya, ‘Meşveret’in ürünü bir yayın organıdır. Gerek dinimiz açısından, gerekse beşeri münasebetler açısından meşveretin ne denli önemli olduğunu, ülkemizin bugünkü şartlarında daha iyi anlıyoruz. Dolayısıyla, yayın ve yaşam ilkeleri arasında böylesi bir kıymet bulunan Yeni Asya’nın varlığı bizim için de kıymetlidir.

aksener.JPG

Hakikatin izinde ve hakkı teslim eden bir yayın anlayışı, medyanın tamamında görmek istediğimiz bir duruştur. Biz medyanın bağımsızlığının, siyasete ve özellikle de iktidara güç katabileceği kanaatindeyiz. Hür bir medyanın, hakikatten müteşekkil tenkitleri, yoldan çıkanları, yanlışa düşenleri uyarır ve toparlanma imkânı verir. Eleştiriye ve hür medyaya tahammülü olmayan siyaset anlayışı, deyim yerindeyse ‘Kör uçuş’ yapar. Bu da sağlıklı bir yolculuk değildir. Bir fikrin peşinde, ilkelerine sadakatin yanında, hür ve bağımsız habercilik anlayışına sahip bir medya, kendinden önce, ülke siyasetini güçlendirir. Güçlü bir siyasetin ise hizmetleri daha güçlü olur. Bu duygu ve düşüncelerle, Yeni Asya Gazetesi’nin, ilham aldığı değerleri ve bu değerler ışığındaki yayıncılığını selamlıyor, nice yıllar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

yeni-asya.JPG

FETULLAH GÜLEN DE ‘NURCUYUM’ DİYORDU

Balyoz ve Ergenekon kumpaslarının yanı sıra 15 Temmuz hain darbe girişimini de tasarlayıp düzenleyen FETÖ lideri Fetullah Gülen ve militanları da 17 Aralık 2013 tarihine kadar kamuoyunda ‘Nurcular' olarak biliniyordu. Hatta Gülen bu tarihe kadar ‘En büyük nurcu cemaatin lideri' diye nitelendiriliyordu.

Yani FETÖ'nün yetiştiği yer Nur cemaatidir. Fetullahçı yapılanma Terör örgütü olarak tanımlanırken, Nurcuların faaliyetlerine devam etmesi garip ve anlaşılmaz bir tutumdur.

Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesi 51. yıl kutlamaları kapsamında siyasilere fikirlerini soruyor. Her fırsatta FÖTÖ'nün siyasi ayağını işaret eden Kılıçdaroğlu ise FETÖ'nün beslendiği, yetiştirildiği Nurculara övgü dolu sözlerle destek veriyor.

 

siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler