'Komünist Başkan’dan büyük sürpriz! Bakın hangi şehirden aday oldu!

'Komünist Başkan’dan büyük sürpriz! Bakın hangi şehirden aday oldu!

'Komünist Başkan' olarak bilinen Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, aday adaylığı başvurusu yaptı. İşte ayrıntılar;

Tunceli Ovacık Belediye Başkanlığı’nı 4 yıldır yapan ve kamuoyunda 'Komünist Başkan' olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu, yerel seçimlerde Tunceli belediye başkanlığına aday adaylığını resmen duyurdu.

2014 yerel seçimlerinde Ovacık belediye başkanı olan 'Komünist Başkan' Fatih Mehmet Maçoğlu 2019 yerel seçimlerinde Tunceli il merkezinde SMF'ye aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu ifade etti.

Ovacık Belediye Başkanı olan Mehmet Maçoğlu, 2019 yerel seçimlerinde Sosyalist Meclisler Federasyonu'ndan aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Maçoğlu, "Gelinen noktada söz, yetki, karar halka şiarı ve devrimci, halkçı yerel yönetimler programının Dersim il merkezinde de hayata geçirilmesi hedefiyle ve her birimizin özneleşme sorumluluğunun bilinciyle SMF'nin Dersim'de belediye başkanlığı aday adayı olarak kurumuma başvurumu yapmış bulunmaktayım" diye konuştu.

Başkan Maçoğlu, adaylığını sosyal medya hesabından duyurdu ve şunları söyledi:

"2014 yılında örgütlü olduğum SMF önceli DHF'nin devrimci halkçı yerel yönetimler programını Ovacık yerelinde hayata geçirmek üzere belediye başkanlığına aday oldum. Ovacık halk dayanışması öncülüğünde yerel seçimde başarı kazanılmış ve 5 yıl süresince devrimci halkçı yerel yönetimler programı başarıyla hayata geçirilmiştir. Gelinen noktada söz-yetki-karar halka şiarı ve devrimci halkçı yerel yönetimler programının Dersim il merkezinde de hayata geçirilmesi hedefiyle ve her birimizin özneleşme sorumluluğunun bilinciyle SMF'nin Dersim'de belediye başkanlığı aday adayı olarak kurumuma başvurumu yapmış bulunmaktayım.

Tarihin bize öğrettiği en önemli ders kitlelerin öğretmenimiz; bizlerin de kitlelerin öğrencisi olduğumuz gerçeğidir. Bu bilinçle halkımızla birlikte sosyalistlerin yerel yönetim anlayışını daha ileriye taşıyıp üretenin ve yönetenin halk olduğunu pratik olarak göstereceğiz."

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.