Manidar zamanlama! Cübbeli İttihatçı oldu

Manidar zamanlama! Cübbeli İttihatçı oldu

Cübbeli Ahmet’in Giresun’a yaptığı ziyarette kendisine İttihat ve Terakki çevreleri tarafından sıklıkla kullanılan sancak hediye edildi.

Aslen Giresun'un Görele ilçesinden olan ve kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, memleketine ziyarete gitti. Yaptığı konuşmalar ve ilginç çıkışlarıyla tanınan “Cübbeli Ahmet”, Giresun Çepni Kültürü ve Dayanışma Derneği’nin organizasyonuyla Giresun’da sohbet programı gerçekleştirdi.

Sohbet programının ardından ise Cübbeli’ye dikkat çeken bir hediye takdim edildi.

‘Cübbeli Ahmet’e daha çok İttihat ve Terakki çevrelerince sıklıkla kullanılan İttihad-i İslâm Sancağı verildi.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün sosyal medya hesabında "Yeniden Diriliş" mesajı verenlere Çepni diyârından ithâf olunur” notuyla yaptığı paylaşımda, duvarda asılı olan fotoğraflar da ayrıca dikkat çekti.

İşte o fotoğraf:

ekran-alintisi.jpg

Duvarda, İttihat ve Terakki’nin önde gelen isimlerinden Mustafa Kemal Atatürk, Enver Paşa, Talat Paşa, Cemal Paşa ve Kuşçubaşı Eşref’in fotoğrafları yer aldı.

İSMAİLAĞA'DA FETÖ TARTIŞMALARI

Aydınlık gazetesinin İsmailağa cemaati liderlerinden Seyfettin İnanç’ın kardeşi Mehmet Bahadır İnanç'ın, FETÖ soruşturmasından arandığını haberleştirmesi sonrasında başlayan tartışma şiddetlendi. Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, "FETÖ'yle aynı kaderi paylaşırsınız!" dedi.

İstanbul Fatih’te bulunan İsmailağa Camii İmamı Salih Topçu, Aydınlık'ın haberi üzerine Doğu Perinçek hakkında “Doğu Perinçek denen dinsiz, derin devletin adamı, din düşmanı" ifadelerini kullandı. Aydınlık Gazetesi'nden İlker Yücel, İsmailağa mensuplarına seslenerek, "Siz neden kendinizi ortaya attınız böyle! Başka FETÖ'cüler de mi var aranızda?" diye sordu.

‘Cübbeli Ahmet’in paylaşımının da bu tartışmalar üzerine gelmesi ayrıca dikkat çekti.

İTTİHAD-İ İSLAM SANCAĞI NEDİR?

Allah, Vatan, Namus, Birlik (İttihat) Bayrağı, Devletin halkını birlik ve beraberliğe davet ettiğinde kenetlenmek için açılan bir bayraktır. Ters Bayrak ise Osmanlı Savaş Sancağı olarak bilinir. Savaş ve Milli Seferberlikte açılır.

Bayraktaki yazıların Türkçe karşılığı:

Üst: Allah

Alt: İttihat

Sol: Vatan

Sağ: Namus


Siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.