Mersin Valiliği'nden Zeynep Gül Yılmaz açıklaması: "Görevli memurlar hakkına gerekli yasal işlem başlatılmıştır."

Mersin Valiliği'nden Zeynep Gül Yılmaz açıklaması: "Görevli memurlar hakkına gerekli yasal işlem başlatılmıştır."

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını durduran polis memuruna hakaret ettiği video sosyal medyada yayınlanınca Mersin Valiliği olay hakkında açıklama yaptı.

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Erdemli'de kendi aracıyla ilerlediği sırada ihbar üzerine durduruldu.

Polis memurunun durumu anlatması üzerine sinirlenen Yılmaz'ın polise yönelik tavrı ve hakaretleri tepkilere neden oldu.

Videonun sosyal medyada paylaşılmasının ardından gelen tepkiler üzerine Mersin Valiliği iddialar hakkında bir açıklama yaptı.

Mersin Valiliği'nden yapılan açıklamada; 18 Temmuz 2021 tarihinde yaşanan olayın ardından, görevli memurlar hakkında yasal işlem başlatıldığı vurgulandı.

Valiliğin açıklaması şöyle:

"İlimizde bir ay önce, 18.07.2021 günü 18:30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır. Bahse konu olayda Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları Trafik Kanunu’nun 71. maddesi (g) bendinde, görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç, bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği, ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken, eğer tespit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır."

 

 

ak-part-zeynep-gul-yilmaz.JPG

 

siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.