1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP lideri Bahçeli ateş püskürdü! 'Bu edepsiz, cibiliyetsiz ekran yüzlerinden...'
MHP lideri Bahçeli ateş püskürdü! 'Bu edepsiz, cibiliyetsiz ekran yüzlerinden...'

MHP lideri Bahçeli ateş püskürdü! 'Bu edepsiz, cibiliyetsiz ekran yüzlerinden...'

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Suriye'nin kuzeyine olası kara harekatına değinen Bahçeli, "Münbiç, Tel-Rıfat ve Ayn El Arap mıntıkasında canlı terörist bırakılmamalıdır. Alayı silindir gibi ezilmelidir. Karadan süpürme harekatıyla terörün kafası kopartılmalı" dedi.

Bahçeli, altılı masanın anayasa önerisine tepki göstererek, "Altılı masanın dün açıkladığı parlamenter sistem ve anayasa çalışması ölü doğmuştur. Zillet İttfakı'nın akıl hocası HDP'dir, PKK'dır. Bunların yapacağı anayasa yıkım anayasasıdır." ifadelerini kullandı.

 

Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

 

"Bize göre Türk Milleti tarihe geçen bir kudretin adıdır, elbette bu soylu millet gerçeğinin tarih kaydını silmek, tarihi varlığına kastetmek hiç kimsenin yapabileceği veya üstesinden gelebileceği bir şey değildir.

Siyaset eğer tarihe sırtını vermezse, gücünü ve güvenini milletten almazsa üreteceği yalnızca kriz ve kutuplaşma olacaktır.

Bizim düşünmemiz gereken bir gelecek vardır. Başkaları günü birlik siyaset yapabilir ancak biz öyle yapamayız, farkımız Türk Milletine duyduğumuz aidiyet sevgisinde saklıdır.

2023 yılı için söz, inanç, hedef birliği yapıyoruz. Türkiye'yi zilletin boyunduruğu altına almaya çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz.

Bölünmeye ve kardeş kavgalarına 'hayır' diyenlerle aynı yolun yolcusuyuz.

 
İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ TERÖR SALDIRISI

 

Türkiye 2023 yılında terör belasından Allah'ın izniyle kurtulacak. Sabrımız kalmamıştır. Vatandaşlarımızın kanını akıtanlara bedeli ödetilecektir. Son günlerde maalesef bölücü terör örgütünün saldırılarında şehit olan kahramanlarımız yüreklerimize ateş düşürmüştür. Acıları acımız, sorulacak hesapları da namusumuzdur. Sınırlarımızda bütün hainler hedeflerimizdir. Canlı terörist bırakılmamalı, alayı silindir gibi biçilmelidir. Kaç gündür dikkatimizi çekmektedir.

 

SURİYE'NİN KUZEYİNE OLASI KARA HAREKATI

 

Dili olan, askerlik yapıp yapmadıkları belli olmayan yorumcu ve sözde uzman 'Türkiye'nin kara harekatı şu günde yapılacak' diyorlar. Hep aynı isimler, aynı simalar devamlı süretle gözümüzün içine sokulmaktadır. Türkiye'nin askeri stratejisini küçük akıllarıyla açıklamaya çalışmaktadır. Bu edepsiz cibiliyetsiz ekran yüzlerinden midemiz bulanmaktadır. Türkiye'nin ne zaman kara harekatının yapılacağının dillendirilmesi güvenlik zaafiyatıdır, buna da sınır konulmalıdır. Dost ve müttefik pozu veren ülkelerin teröristlere canlı kalkan olması, harekatı sekteye uğratmamalıdır. Dayatılan coğrafyaların sorgulanma vakti gelmiştir. Kandil'den Ayn el- Arab'a kadar teröristler havadan ve karadan temizlenmelidir. Güney sınırımızın emniyeti temel gündemimizdir. Kurt kendi işini kendi gördüğünden dolayı boynu kalındır. Kendi göbek bağımızı kesecek güçteyiz. Buradan Türk'e kefen biçmeye çalışanları uyarıyorum; yanlış hesap yapmayın, bununb bedelini Çanakkale'de ödediniz. Ey Türk ve Türkiye düşmanları; Türkiye'yi yenemezsiniz. Cumhur İttifak'ı ve MHP dimdik ayaktadır.

 

HAYVANLARA EZİYET

 

Konya'da bir meczubun hayvanlara yönelik kürek ve sopayla saldırısı, insani ve manevi değerlerin ayaklar altına alınmasıdır. Hayvanlara eziyet büyük vebaldir. Bu sorun öncelikle yerel yönetimlerin görevidir. Hayvan haklarına bağlı olmalıyız, saygı duymalıyız.

 

ALTILI MASANIN YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI 

 

Hiçbir parti veya sivil toplum kuruluşu, darbe anayasasından memnuniyet duyduklarını öne sürememiş. Herkes ittifak halinde yeni bir anayasadan bahsetmektedir. Ancak sıra nasıl bir anayasa yazılsın sorusuna geldiğinde de potansiyel anlaşmazlıklar ortaya çıkmaktadır. Her partiden samimi bir durum muhasebesi yapılması önemlidir. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü yeni bir anayasa ile taçlandırmak sorumluluk bilincinin gereğidir. Zillet İttifakı'nın dün açıkladığı parlamenter sistem ve anayasa çalışması ölü doğmuştur.

6'lı masayı bir araya getirsen bir MHP yapmaz.

Halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı'nı tek dönemle sınırlayıp, sembolik hale getirme önerisi cahilliğin ve milleti tanımayan kadirbilmezliğin bubi tuzağıdır. Artık uzlaşmak, yeni bir anayasa hazırlamak milli bir vecibedir. Buna dudak bükenler, sırt dönenler, yapay kriz çıkaranlar tarih ve millet huzurunda demokratik hesaba şimdiden hazır olmalıdır. 


Siyasetcafe.com

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.