1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP Lideri Bahçeli: Kimse orasını burasını oynatmasın!
MHP Lideri Bahçeli: Kimse orasını burasını oynatmasın!

MHP Lideri Bahçeli: Kimse orasını burasını oynatmasın!

Devlet Bahçeli İstanbul seçiminin ardından partisinin grup toplantısında flaş açıklamalarda bulundu.

A+A-

MHP Lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli, Akşener'in İmralı iddialarına ilişkin, "İP'in başındaki şahsiyet diyor ki; 'Mitili İmralı'ya atmışlar.' Bunu söylediğine göre ya İmralı'da nöbete girmiş ya da Pensilvanya'dan sufle almıştır" dedi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

Ülkemiz 31 Mart 2019'dan 23 Haziran 2019'a kadar geçen 84 günlük sürede İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimine kilitlenmişti. YSK, İBB seçimini yenilenmek kaydıyla 6 Mayıs'ta iptal etmişti. Hem İstanbul, hem Türkiye seçimin siyasi kampanya sürecine sahne oldu.

HERKES DİLİNİ AYARINI BİLSİN

Çalışmalarımızı bu alanda teksif ettik. Bu nedenle grup toplantılarımıza ara vermiştik. MHP, hiçbir taahhüdünü unutmamıştır. Hiçbir vaadini ihmal ve inkar etmemiştir. Millete hizmet aşkıyla dolu bir hayat ve siyaset çizgimiz vardır. bizim çizgimizde eğrilik, yamukluk görülmemiştir. Yarım asrın onuruyuz. Müspet istikamette geliştik, büyüdük ama öz değerlerimizden kopmadık. Ülkülerimizin rotasından savrulmadık. Siyaseti adam gibi yaptık. Ülkemizin yörüngesinden asla çıkmadık.

23 Haziran seçimi sürecinde neye inanıyorsak, neyi doğru buluyorsak tavrımızı ve duruşumuzu buna göre belirledik. Tarafız ve tarzımız bilinmekteydi. Cumhur ne diyorsa ona kulak verdik. Cumhur İttifakı'nın hedefleri doğrultusunda gece-gündüz demedik, gerçekten üzerimize ne düşüyorsa yaptık. Müsterihiz. Hiç kimse samanlıkta iğne aramasın. Hiç kimse orasını burasını oynatmasın, herkes dilinin ayarına dikkat etsin. Aklına geleni işleyip, her ağacı taşlamaya yeltenmesin.

MİTİLİ ATTIK TOZ TOPRAK HAVAYA KALKTI

MHP İstanbul'da doğrunun, dik duruşun, tarihi mirasın, milli bekanın, milli dayanışmanın safında sağlam şekilde yerini almıştır. MHP, İstanbul'da Cumhur İttifakı'nın başarısı için ter dökmüş, emek vermiştir. İstanbul'a bir mitil attık gelin görün hepsi toz toprak gibi havaya kalktı. Malum isim ve çevreler mitilimizi duyunca militanlaştıkça militanlaştılar. Zavallılar nereden bilsin mitili, onların çoktan tutuşmuş fitili. Biz mitil attık, onların beti benzi attı.

MHP dediğini yaptı, sözünü tuttu. Özünün gereği neyse sahaya yansıttı. İstanbul'a gelmediğimizi uyduranlar, bir gece kalıp döndüğümüzü söyleyenler, iyi görünümlü kötülerdir. Bunlara ne söylesek beyhudedir. Bunları tarih ve tavzih etmek için 3 maymun metaforu bile yetmeyecektir.

AKŞENER'E ÇOK SERT İMRALI CEVABI

İP'in başındaki şahsiyet diyor ki, 'Mitili İmralı'ya atmışlar.' Bir gazeteci de malum mektuptan önce haberim olduğunu söyleyerek gözünü yalana dolana teslim etmiştir. İP'in başındaki şahıs bunu söylediğine göre ya İmralı'da nöbete girmiş ya da Pensilvanya'dan sufle almıştır. MHP ile teröristler arasında en küçük bağ kurmak bile iblisin oyununa gelmektir. Bizi hedef alarak İmralı canisi mektubundan medet umduğumuzu, göz yumduğumuzu aklından geçirmek, rüyada görmek, hayalini kurmak alçaklıktır, arsızlıktır. Bizim söylediğimiz şudur; HDP Kandil'in siyasi aracısıdır. Ha HDP, ha Kandil bunların aralarında fark yoktur. HDP'nin zillet ittifakı içinde olması CHP adayına destek mesajı terörist başı tarafından kabul görmemiştir.

Biz beka dedik, Türk milletinin milli ve manevi emanetlerini canımız pahasına muhafaza ettik.

CHP'nin uydusu haline dönen İP'in omurgası çökeli epey zaman olmuştur.

Ümitsizlik kapımızdan içeri giremeyecek. İftira yüreklerimizin sıcaklığıyla eriyip gidecek. İhanetle savaşımız sonuna kadar sürecektir. Biz Türkiye'yiz hep birlikte Türk milletiyiz.

23 Haziran'da milli iradenin tercihi belli olmuştur. Türkiye seçim bahsini kapattı. Önümüzde seçimsiz geçecek 4 uzun yıl var.

Tek adam iddiaları 23 Haziran'da emel sahiplerini mahçup etmiş, hepsini çuvallatmıştır. Haksızlık karşısında susarsak önce hakkımızı sonra haysiyetimizi kaybederiz.

"YAKINEN TAKİP EDECEĞİZ"

Bize göre İstanbul ehline emanet edilmemiştir. Sonuçlarını ilerleyen dönemlerde görmemiz kuvvetle muhtemeldir. İBB Başkanını yakınen takip edeceğiz, gerekli notları alacağız.

Sosyal medya infazları, rezil dedikodular, asılsız haberler, mağduriyet edebiyatı 23 Haziran'ı bir nebze de olsa gölgelemiştir. Terörizme karşı Pençe Harekatı'nı yapan Türkiye sosyal medyadaki fitneleri ortadan kaldırmalıdır.

"GİZLİ GÜNDEM HAZIRLIĞI İÇİNDE"

CHP Genel Başkanı'nın grup toplantısında "23 Haziran seçimi iptal edilirse itiraz etmeyeceğim" demesi arızalı, ironi, şımarık bir ruh halinin dile gelmesidir. CHP'li belediye başkanının teşekkür konuşması dikkatle izlenmelidir. CHP'li başkanın konuşması maksadını aşmıştır. Hamaset tuzağına kapılmış, gizli gündem hazırlığı içindedir. Kulun hesabı varsa Allah'ın bir hesabı vardır. Bunlar ilk sallantıda düşüp gideceklerdir.

Dileğimiz İstanbul'un iyi yönetilmesidir. İstanbul gözbebeğimizdir. PKK ve FETÖ'nün hükmü İstanbul'da sökmeyecektir. Herkes ayağını denk almalıdır. Durduğu yeri tekrar gözden geçirmelidir. Siyasi paçozluğa misaade olmayacaktır.

Yedikleri haram lokmalar, kırdıkları cevizler günü geldiğinde boğazlarında duracaktır.

Cumhur İttifakı önüne bakmalıdır. Ülke meselelerine odaklanmalıdır. Geleceğin gücü Türkiye Cumhuriyeti'dir.

 

Siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum