MHP yarım asırlık oldu: Vazgeçilmez yeminle

MHP yarım asırlık oldu: Vazgeçilmez yeminle

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin  kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen kutlama programında konuştu.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin  kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen kutlama programında konuştu.

Bahçeli konuşmasında 'Sayın Cumhurbaşkanı şahsımı telefonla arayarak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin ismini Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak değiştirmeyi düşündüklerini ifade etmiştir. Partimizin 50. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu günde, böylesi heyecan verici bir düşünce, MHP mensuplarını ve dava arkadaşlarımızı ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın böyle bir düşünce ve tasarrufu 50. kuruluş yıl dönümümüz için müstesna ve muazzez bir armağan olmuştur.' dedi.

MHP Lideri Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

'Bugün mesterih bir vicdanla yaşıyoruz. MHP'nin 50'nci yıldönümü kutluyoruz, hayırlı olsun. Muzafferliğin ilhamıyla kıtaları aştıran vazgeçilmez bir yemindir bizimkisi. Çiğnenmeyen, çiğnetilmeyen, unutulmayan, asla da unutulmayacak olan selam olsun büyük Türk milletine, selam olsun kahraman ülküdaşlarıma, selam olsun davasının bayrakları gönül erlerine.

Allah'a şükrediyorum ki tam 50 yıl sonra yine aynı yerdeyiz, yine aynı çizgideyiz. Dilek kolay... Bir ülkünün peşinde 50 yıl geçti. 

Kim söyleyebilirdi ki ülkü ile ülkücü 50 yıl evvel birleşip, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben iradesiyle devleşecek... 50 yıl bir ömür, 50 yıl asırlara denk. İfadesi kolay, idraki güç, ifası ise pek zor 50 yıl. Bir ülkünün peşinde şan ve şerefle dolu koskoca 50 yıl. 

Karanlık gecelere ışık olmak için 50 yıldır mücadele ettik. 50 yıl dirayettir, onurdur, ömürdür, akıldır, sabırdır, mağduriyettir. 50 yıl vatan sevgisinin kefili, millet sevgisine karşılık beklemedik. Çünkü tefeci değildir. Çünkü karşılıksız sevdik. 

Millete sınıfları ayıranlara, zümrelere bölenlere, tavır aldık cephe açtık. Soysuzluk başka, ırkçılık bambaşkadır. Biz Türklüğümüzü kafatası ölçümleriyle keşfetmedik. Bütün milletin fertleri arasında; anı da birdir, acı da birdir. 

Türkiye'de hiç kimse ikinci sınıf insan değildir. Hiç kimse önemsiz ve değersiz değildir. Türk milletinin hiçbir ferdi eşitsiz ve orantısız ilişkinin tarafı olmamıştır.

Önemle altını çizmek istiyorum ki; değişimden kaygılanmaya değişmekten korkmaya gerek yoktur. 

'KILIÇDAROĞLU'NA GERÇEKTEN ACIYORUM'

'Bize 'saray bekçisi' diyen  Kılıçdaroğlu'na gerçekten acıyorum, perişanlığına üzülüyorum. O da biliyor ki  Türkiye'nin bekası için bekçi olmaya hazırız. O da görüyor ki Türk milletinin  bekası için bekçilikse bize düşen seve seve yaparız.'

TUNÇ SOYER

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Tun Soyer ile ilgili olarakta;

'Babasıyla gurur duyan Tunç Soyer  ismine rıza göstermemizi hiç kimse beklemesin. 'Babadan oğla suç geçmez' diyenler  bilsinler ki Anadolu'yu fetheden ecdadımızın hesabını bin yıldır Türk milletinden sormaya çalışıyorlar.'

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.