1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP Yozgat Adayı Uğur Bektaş Projelerini açıkladı
MHP Yozgat Adayı Uğur Bektaş Projelerini açıkladı

MHP Yozgat Adayı Uğur Bektaş Projelerini açıkladı

A+A-

 

MHP YOZGAT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI UĞUR BEKTAŞ PROJELERİNİ AÇIKLADI

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkanı Adayı Uğur Bektaş, ‘Hep birlikte güçlü yarınlar için’ sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, dürüst, çalışkan, güler yüzlü, hizmet odaklı, yardımsever, şefkat, kapısı herkese açık, sosyal belediyecilik vaat ettiklerini söyledi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkanı Adayı Uğur Bektaş, ‘Hep birlikte güçlü yarınlar için’ sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, dürüst, çalışkan, güler yüzlü, hizmet odaklı, yardımsever, şefkat, kapısı herkese açık, sosyal belediyecilik vaat ettiklerini söyledi.

 

MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Uğur Bektaş, Grand Ser Otel'de düzenlediği basın toplantısında, belediye başkanı seçildiği durumda Yozgat’ta uygulayacağı projelerini açıkladı. Belediye başkanı seçilmesi durumunda gecesini gündüzüne katarak, yorulmak nedir bilmeden Yozgat için çalışacağını ifade eden Bektaş, “Benim başkanı olduğum belediyede kimse mağdur edilmeyecek, kimsenin hakkı yenmeyecek. Benim başkanı olduğum belediyede saygı sevgi olacak, dedikoduya yer kalmayacak sadece projeler konuşulacak” dedi.

 

Belediye başkanı olursa uygulamaya koyacağı 36 proje hakkında tek tek bilgi veren MHP Belediye Başkan Adayı Bektaş, Yozgat halkının Türkiye’nin en pahalı suyunu kullandığını ve bu suyu ucuzlatacaklarını ve daha temiz içme suyu sağlayacaklarını kaydetti. Bektaş, “Yozgat Belediyesi her ay su ve diğer birimlerinde aylık ortalama 500-600 bin TL elektrik faturası ödemektedir. Bunu biz düşürmek için Rüzgar Enerjisinden faydalanmak için şehrimizin 3 değişik ve yerine rüzgar gülleri koyacağız. Yeni bir Yozgat iç in şehrimizi büyüteceğiz ve yeni imar alanları oluşturacağız. İmarı yeniden revize edip kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Şehrimizin en büyük problemi otopark problemini belediye binası üzerinde yer alan mevcut otoparkı altını otopark, üstünü iş merkezi yapacağız. Otobüs terminalini şehrin dışına taşıyacağız. Mevcut terminalin yerini ise iş merkezi ve yeşil alan yapacağız. Eski sanayi sitesinde kentsel dönüşümde kimseyi mağdur etmeden uygulayacağız. Tarihi Yozgat evlerinin sayısını artıracağız. Yozgat kültürünü geliştirecek çalışmalar yapacağız” dedi.

 

Yozgat’a yeni bir mezarlık yapacaklarını ve mezar kayıtlarını internet ortamına aktaracaklarını ifade eden Bektaş, “Vatandaşımız mezarlığa gittiğinde yakınına ait mezarı kısa sürede bulabilecek. Yine şehrimizin değişik yerlerine kapalı semt pazarları yapacağız. Pazarlar haftada bir gün açık olacak diğer günler ise otopark olarak kullanılacak. Yine kapalı Pazar yerlerinin üstü ise spor tesisleri şeklinde kullanılacak. Yozgat tarım şehri olduğu için buğday pazarını yaptıracağız, modern bir mezbahane ve borsa tipi hayvan pazarı kuracağız. Modern bir toptancı hali yapacağız. Mahallelere hanımlar lokali, muhtarlar odası, mahallemizdeki çocuk oyun parkı sayısını artırıp daha modern hale getireceğiz. Örnek iş yeri uygulamasını başlatacağız. Gençlik merkezini canlandıracağız. Piknik alanları ve yürüyüş yolları yapacağız. Tüm caddelerimizi ışıklandıracağız. Cami ve okullarımıza destek olacağız. Engelli kardeşlerimizin karşılaştıkları engelleri ortadan kaldıracağız. Atık su arıtma tesisini şehrin dışına taşıyacağız. Tüm cadde ve sokaklarımızı asfaltlayacağız. İtfaiye araçlarımızı ve belediye makine parkındaki araçları yenileyeceğiz. Sosyal bir belediye olacağız” diye konuştu.

 

Projeleri hakkında bilgi veren Bektaş, "Size söz veriyorum, nasıl başlamışsam, görevi o şekilde bırakacağım. Hep dürüst, hep çalışkan hep güle hep yardımsever hep hoşgörülü kalacağım. Kapım herkese aç olacak. Hep hizmet kovalayacağım. Yozgatımıza yaşanır bir il vasfı kazandırmak için canhıraş bir gayretle çalışacağım. Yanlış yaparsam sözümden dönersem yakamdan tutunuz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.