1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MHP’den Deniz Zeyrek’e sert tepki 'Haddini bildirmek şart olmuştur'
MHP’den Deniz Zeyrek’e sert tepki 'Haddini bildirmek şart olmuştur'

MHP’den Deniz Zeyrek’e sert tepki 'Haddini bildirmek şart olmuştur'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 'Milli tank-palet fabrikasını Katarlı ortağı olan bir şirkete ihalesiz devrettiysek nasıl 'savunma sanayimizi millileştiriyoruz' denilebilir' diyen gazeteci Deniz Zeyrek'e tepki gösterdi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "Milli tank-palet fabrikasını Katarlı ortağı olan bir şirkete ihalesiz devrettiysek nasıl 'savunma sanayimizi millileştiriyoruz' denilebilir" diyen gazeteci Deniz Zeyrek'e “Kendi oynaklığını kamufle etmek ve CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yaranmak için Sayın Genel Başkanımıza saldıran perişan Zeyrek’e haddini bildirmek şart olmuştur” diyerek tepki gösterdi.

Yalçın, CHP’nin medya dünyasındaki uzantılarının üretebildiği bütün politika, bütün strateji, Devlet Bahçeli ve MHP aleyhtarlığı olduğunu belirterek, MHP ve Devlet Bahçeli aleyhtarlığının hizmetkârlıklarının merkezine alarak çaresizliklerini, kısırlıklarını ortaya dökmekte olduklarını söyledi.

Semih Yalçın, “Milliyetçi - Ülkücü hareketin saygıdeğer lideri Devlet Bahçeli’nin görüş ve düşüncelerine katılmıyorum diyebilirsiniz. Fikir, düşünce ve politikalarımızı beğenmeyebilir ve ahlaki ve insani ölçüler içinde tenkitte edebilirsiniz. Amma asla Sayın Devlet Bahçeli’ye dil uzatamazsınız, onun milliyetçiliğini asla tartışamazsınız” dedi.

MEDYA ZENNELERİ

Bunu yapanların hangi sosyal dilim içinde olursa olsun fikren güdük olduğunu belirten Semih Yalçın, bu durumun insani olarak bitik, hatta yitik durumda olduğunu ifade etti.

Yalçın, basın dünyasında polemik üslubunu beceremeyip belden aşağıya çekenleri medya zennelerine son dönemde bir yenisi eklendiğini belirterek, “Deniz Zeyrek ismiyle maruf kimesne, haddini hududunu aşarak Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye ahlaken bir insana yakışmayacak şekilde dil uzatmıştır. Kendi oynaklığını kamufle etmek ve CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yaranmak için Sayın Genel Başkanımıza saldıran perişan Zeyrek’e haddini bildirmek şart olmuştur.” diye tepki gösterdi.

USLÜP KUDURMA EMARİSİDİR,

Seöih Yalçın, adı geçen kimesnenin üslubu, kudurma emaresi verdiğini iddia ederek, “Zeyrek; dünün CHP aleyhtarı, bugünün CHP yardakçısı, gizli Türklük düşmanı karakteri oturmamış bir şahsiyettir.” tespitinde bulundu.

Semih Yalçın, eleştirisini ağır bir şekilde sürdürerek “Biz onun gibi dönek ve silik adamları iyi tanır, tıynetini iyi biliriz. Bu gibiler, medya sahnesine çıkıp döktüren zennelerdir. Onlar kıvırmayı, göbek atmayı iyi becerir, maharetle gerdan kırarlar. Öyle ki dansöz kıyafeti onlara dansözlerden bile daha çok yakışır.” dedi.

SARAY SOYTARISI, HERGELE MEYDAN KOPUĞU

Semih Yalçın, Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek’e ağır eleştirilerini şu şekilde devam etti, “Bağlı olduğu mahfilleri memnun etme noktasında biraz saray soytarısına da benzerler.  Bu türden insan müsveddeleri; bazen cıfıt çarşısının tellalı, bazen hergele meydanın kopuğu olurlar. Zeyrek gibileri kapıkulu yapıp sağa sola çemkirmesine izin verenlere tavsiyemiz, bir an evvel kapıyı açıp layık olduğu çayıra salmalarıdır. Aksi takdirde bu tür yaratıkların çevresindekilere de hastalık bulaştırması mümkündür.”

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.