1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP’den Fatih Altaylı ve Habertürk TV açıklaması: Şiddetle kınıyoruz
MHP’den Fatih Altaylı ve Habertürk TV açıklaması: Şiddetle kınıyoruz

MHP’den Fatih Altaylı ve Habertürk TV açıklaması: Şiddetle kınıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın İP Genel Başkanı Meral Akşener’i konuk ettiği Teke Tek programı hakkında açıklama yaptı.

A+A-

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Semih Yalçın şunları kaydetti:

BASIN ETİĞİNE GÖLGE DÜŞÜRÜLDÜ

 “İdeolojik ön yargılarını her fırsatta MHP muarızlığıyla besleyerek hayat süren Fatih Altaylı’nın; ipi pazara çıktığı için itibar edilmeyen ve artık kamuoyunda unutulmaya başlayan İP Müdiresini yeniden parlatma çabası, Habertürk TV’nin inandırıcılığına ve basın etiğine gölge düşürmüştür.

BAHÇELİ VE MHP HEDEF ALINDI

Fatih Altaylı, dünkü programında; haddini hududunu bilmeden doğrudan Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi, MHP camiasını ve partimizin kurumsal kimliğini hedef almıştır.   

GÜNDEM OLUŞTURMA ÇABASI

Aklınca hırsıza yol belleten, İP Müdiresine ayak veren Fatih Efendi; “Devlet Bahçeli MHP’nin başından giderse…” şeklindeki yaklaşımla Sayın Genel Başkanımız aleyhinde durup dururken gündem oluşturma çabasına girmiştir.

"FATİH EFENDİ'NİN ZORLAMA GAYRETİ"

Adı bile eynine beş numara bol gelen Fatih Efendi’nin bu zorlama gayreti, ümitsiz ve çaresiz bir arayışın olduğu kadar; akılsızca sergilenmiş cüretkârlığın, aymazlığın, kara bir vicdanda birikmiş kinin, müstemleke tipi aydın taslaklarına özgü hazımsızlık ve tahammülsüzlüğün göstergesidir.

MHP KARŞITLIĞI

Altaylı örneğinde olduğu gibi; medyada MHP karşıtlığından ve Ülkücü düşmanlığından beslenen, ideolojik peşin hükümlerinin çirkinliklerini mesleğine yansıtan solcu ve Marksist zihniyetli kişilerin, her fırsatta içlerindeki erik kurusunu ortaya dökmesi; bilindik ahlaki zaafların, meşreplerin ve çapsızlıkların mahsulüdür.

HABERTÜRK'Ü YERİN DİBİNE BATIRDI

Milletimizin zerrece değer vermediği siyaset ve toplum anlayışını artık geçmişte bırakması beklenen Altaylıvari örümcekli kafaların, Habertürk TV’nin yayıncılık anlayışına nasıl yön verdiğini ve bu medya kuruluşunu nasıl yerin dibine batırdığını ibretle gözlemliyoruz.

Dünkü evlere şenlik program, sadece Altaylı’nın değil; Habertürk TV’nin de MHP’ye karşı hasmane ve tarafgir bir tutum içinde olduğunu, aynı zamanda İP-HDP-CHP’nin sözcülüğünü, borazanlığını yapmaya başladığını ele vermiştir.

"AÇIKLAMA BEKLİYORUZ"

Son zamanlarda MHP konusundaki haber ve yayın politikalarından rahatsız olduğumuz Habertürk TV’den, bu son yayın mizanseninin maksadı hakkında bir açıklama bekliyoruz.

HANGİ AMACA HİZMET EDİYOR?

Soruyoruz: Habertürk TV, camiamızı tahrik eden bu tarafgir yayıncılığıyla hangi amaca hizmet etmektedir?

Bu arada Fatih Efendi kamuoyundan gelen haklı tepkiler karşısında program sonunda “İt ürür kervan yürür.” deyip “kelp” kelimesini sarf ederken Ülkücüleri kastetmişse, içine düştüğü utanç verici sefaleti aksettiren bu aşağılık hakareti ve hastalıklı ruhuna pek yakışan sıfatı kendisine misliyle iade ediyoruz. 

KINIYORUZ

Programcıları üzerinden algı yaratma peşinde olan Habertürk TV’nin HDP-İP-CHP yanlısı tutumunu şiddetle kınıyoruz.” 

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.