1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MHP'li belediyelere koronavirüs genelgesi gönderildi
MHP'li belediyelere koronavirüs genelgesi gönderildi

MHP'li belediyelere koronavirüs genelgesi gönderildi

Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz tarafından MHP'li Belediyelere Türkiye'de ve dünyada hızla yayılan Koronavirüs salgını ile ilgili genelge gönderildi.

A+A-

MHP'den Belediyelere gönderilen genelge şu şekilde:

Çin’in Wuhan kentinde ilk tespiti yapılan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan KOVİD-19 virüsü, birçok ülkeyi ve binlerce insanı etkilemiş, gün geçtikçe de etkilemeye devam etmektedir.

"İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"

Bugün Dünya üzerinde KOVİD-19 hastalığına yakalanan insan sayısı 200 bine ulaşmış, ölüm vakaları da 8 bini geçmiştir. Ülkemizde ilk vaka 11 Mart 2020’de görülmüş, dün itibariyle de hasta sayısı 191’den 359’a ulaşmıştır. Ülkemizin bu sıkıntılı sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla devletin almış olduğu tüm tedbirleri desteklemekte ve uygulamaya konulmasında öncülük etmektedir.

TEDBİRLER DESTEKLENMELİ

Bu bağlamda, Milliyetçi Hareket Partisi mensubu belediye başkanlıkları devletimizin almış olduğu tedbirleri destekleyip uygularken aşağıda belirtilen hususlara özellikle riayet etmeleri zorunlu hale gelmiştir (zorunluluk halini almıştır).

Söz konusu uyarı ve alınması gereken tedbirlerin uygulanması noktasında belediyelerimiz milletimize örnek olmalıdır. Tüm belediye başkanlıklarımızın titizlikle ve hassasiyetle konuya yaklaşmalarını rica eder, çalışmalarında üstün başarı ve kolaylıklar dilerim.

Sadir DURMAZ MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

 

genelge-002.jpg

 

BELEDİYE BAŞKANLIKLARI TARAFINDAN ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER

Devletimizin yetkili kurumları dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemeli, gerekli durumlarda ilgili kurum ve kişilerden doğrudan bilgi alınmalıdır. Alınan bilgiler vatandaşlarımız ile paylaşılmalı, toplumun yanlış bilgilendirilmesine müsaade edilmemelidir.

REKLAM ALANLARINDA SAĞLIK BAKANLIĞININ BİLGİLENDİRMELERİ OLACAK

Belediyelerimizin “reklam-tanıtım” alanlarında özellikle Sağlık Bakanlığının bilgilendirmelerine yer verilmeli, bu bilgilerin ve uyarıların daha çok vatandaşımıza ulaşmasında belediyelerimiz üstüne düşeni fazlasıyla yapmalıdır.

ORGANİZASYONLAR İPTAL EDİLECEK

KOVİD-19 virüsünün insandan insana bulaşmasında en önemli etkenin insanların birbirleri ile temasları olduğu uzmanlarca sık sık belirtilmiştir. Bu kapsamda vatandaşlarımızın birbirleri ile temas olasılığı fazla olan her çeşit organizasyon mutlaka iptal edilmeli ya da ertelenmelidir.

SU BORCU OLAN VATANDAŞLARIN SUYU KESİLMEYECEK

Vatandaşlarımızın yoğun kullandıkları alanlar ve toplu taşıma araçları sık sık dezenfekte edilmeli, kontrolleri yapılmalıdır. Belediyelerimize su borcu olan vatandaşlarımızın hanelerinin suyu kesinlikle kesilmemeli, belediyelerimizin kiracısı olan vatandaşlarımıza da kolaylıklar sağlanmalıdır.

FİYAT ARTIŞI ZABITA TARAFINDAN DENETLENECEK

Sık sık gündeme gelen kimi ürünlerin fiyat artışı konusunda belediye zabıtalarımız denetim ve kontrollerini arttırmalı, vatandaş mağdur edilmemelidir.

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karantina kurallarının ve tedbirlerinin uyulması ve uygulanması konusunda belediyelerimiz mutlaka üstüne düşen görevi eksiksiz yerine getirmelidir.

 

siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.