1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mürteza Öztürk'ten Ünal Çeviköz'e çok sert eleştiri
Mürteza Öztürk'ten Ünal Çeviköz'e çok sert eleştiri

Mürteza Öztürk'ten Ünal Çeviköz'e çok sert eleştiri

Siyasetcafe imtiyaz sahibi Mürteza Öztürk CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'ün Azerbaycan ile ilgili sözlerine verdiği cevapta çok sert ifadeler kullandı.

A+A-

Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı giriştiği saldırılardan sonra başlayan çatışmalara gelen tepkiler tartışılmaya devam ediyor.

İşgalci Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarında başladığı savaş şiddetli şekilde devam ederken, Türkiye Azerbaycan'ın yanında olduğunu açıklayarak desteğini bildirdi.

Başta ABD, Fransa ve Rusya olmak üzere batılı bir çok devlet Ermenistan'ın işgalini görmezden gelip dolaylı olarak Ermenistan'ı desteklerken, Türkiye ve Pakistan açıktan destek verdi.

Ancak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'ün Ermeni iddialarını gündeme getirerek Türkiye'yi suçlar şekilde konuşması çok büyük tepki aldı.

"Maalesef Türkiye Azerbaycan'a silah ve cihatçı gönderiyor " sözleri ile tepki alan Çeviköz'e siyasetcafe.com imtiyaz sahibi Mürteza Öztürk köşesinden cevap verdi.

Ünalöz'ü sert bir dille eleştiren Öztürk, 

Nikol Paşinyan Ermenistan Başbakanı, Kim Kardashian, Ermenilerin milli fahişesi, Ahmet Ünal Çeviköz, CHP Genel Başkan yardımcısı.

"Bu üç ismi aynı cümle içerisinde kullanmamın sebebi üçünün de aynı üzüntüleri paylaşan Mesajlar vermesidir. Üçünün de Ermeni terörüne ve saldırganlığına karşı Azerbaycan’ın meşru müdafaasını görmezden gelip, Ermenistan cephesinde yer almasıdır." ifadelerini kullandı.

 

İşte Öztürk'ün "PAŞİNYAN, KARDASHİAN VE ÇEVİKÖZ" başlıklı yazısı:

Nikol Paşinyan Ermenistan Başbakanı, Kim Kardashian, Ermenilerin milli fahişesi, Ahmet Ünal Çeviköz, CHP Genel Başkan yardımcısı.

Bu üç ismi aynı cümle içerisinde kullanmamın sebebi üçünün de aynı üzüntüleri paylaşan Mesajlar vermesidir. Üçünün de Ermeni terörüne ve saldırganlığına karşı Azerbaycan’ın meşru müdafaasını görmezden gelip, Ermenistan cephesinde yer almasıdır.

Şimdi bu üç kişinin Azerbaycan-Ermenistan savaşı ile ilgili mesajlarına bakalım;

Paşinyan, “işgalci ve terörist Ermenistan’ın başbakanı. Paşinyan "Uluslararası toplumu, Türkiye'nin Ermenistan'ın Azerbaycan ile Dağlık Karabağ bölgesi konusundaki ihtilafına karışmasını engellemeye çağırıyoruz"

Kardashian, Ermeni milliyetçiliği yapıyor. cinselliğini milleti için kullanıyor. Ermeni olması bunun için yeterli sebep. Kasdashian twettet hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye’nin yardımı engellenmeli diyerek şu cümleleri paylaşıyor;

“Türkiye silah ve savaşçı göndermemesi konusunda uyarılmalı”

Ama adıl akıl almaz olan Çeviköz’ün sözleri. Ünal Çeviköz CHP Genel Başkan yardımcısı.

Çeviköz’ün sözleri ise şöyle:

"Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor."

Şimdi çeviköz’ün sözlerinin altına Kardashian veya Paşaniyan imzasını atın. Bir farkı var mı? Çeviköz sözlerine “maalesef” diye başlıyor. Ne kadar üzülmüşse yüz ifadesinde bile yansımış.

Maalesef bu adam CHP genel başlan Yardımcısı. Ve yine maalesef bu adam milletvekili, Türkiye’nin cihatçı gruplar ile savaşa destek verdiğini ve Azerbaycan’a silah gönderdiğini gammazlıyor.

Evet Türkiye’yi gammazlıyor, Türkiye aleyhinde kara propaganda yapıyor. Çeviköz’ün bu iddiasının kaynağı ne biliyor musunuz? Azerbaycan’ın karşı saldırıya geçtiği gün “ermenihaner” diye bir internet gazetesinde çıkan düzmece bir haber. Bu haber sitesinin iddialarını Çeviköz dile getiriyor.

Şimdi buradan soralım, Çeviköz denen adama;

Bu cümleleri kullanırken Azerbaycan’ın işgalde olduğunu, işgal sonrasında yüzlerce sivilin Ermeniler tarafından katledildiğini bilmiyor musun?

Türkiye’nin silah yardımı yaptığını Türkiye’ye suçlar şekilde söylerken, Rusya ve bütün batı devletlerinin Ermenilere her türlü yardımı yaptığını bilmiyor musun?

Karabağ’ın bir narko terör merkezi haline getirilmek istendiğini, binlerce yıllık Türk toprağında sözde bir Ermeni cumhuriyeti kurulduğunu bilmiyor musun?

Sen ki, Azerbaycan’da maalesef elçilik yapmış birisi olarak bunları ve olayların gerçek yüzünü bütün çıplaklığıyla biliyor olmalısın. Buna rağmen, Türkiye’yi hedef gösteren açıklama yapacak kadar kin ve nefret içerisindesin. Türklerle hangi kuyruk acın var bilmiyorum ama temsil ettiğin makamda Türk düşmanlığı yapmak gibi bir gaflete düşmenin elbet bir bedeli olacaktır.

Türkiye’nin Azerbaycan’a silah göndermesinden rahatsızlık duyanlar, Ermenilerin ve onun destekçisi olduğu ülkelerdir. Sen bir Türkiye Cumhuriyeti vekili olarak hangi taraftasın?

Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, Devlet “her şartta Azerbaycan’ın yanındayız” mesajı veriyor. Halk Azerbaycan için gözyaşı döküyor, gönüllü olarak savaşa gitmek istiyor, Sen silah yardımı yapıldı diye rahatsız oluyorsun!

Eğer Türkiye Azerbaycan’a silah yardımı yaptıysa bu ancak alkışlanır.

1918’de yaptığı gibi, gerekirse ordu da gönderir.

Ama sen de Özal zihniyetini taşıyorsan, Özal’ın 1990’da katliama destek verdiği gibi davranman gayet normal.

Merhum Elçibey’in dediği gibi, “Türkiye ve Azerbaycan dost değildir. Dostluk, birbirini sonradan tanıyanlar arasında kurulur. Bizler kardeşiz!

Evet Monşer! Bizler kardeşiz, Azerbaycan için silah da veririz, kan da, can da...

Ama sen bizden değilsin...

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum