Mustafa Sarıgül kefil olduğu adayı açıkladı

Mustafa Sarıgül kefil olduğu adayı açıkladı

CHP İBB Başkanı Adayı Sarıgül, Aksaray'da Belediye İş Sendikasını ziyaret etti ve kritik açıklamalarda bulundu.

CHP İBB Başkanı Adayı Sarıgül, Aksaray'da Belediye İş Sendikasını ziyaret etti ve kritik açıklamalarda bulundu.

Sarıgül sendika girişinde kendisini bekleyen kalabalık gruba hitaben bir konuşma yaptıktan sonra, sürpriz adaylarından birinin Sabri Erbakan olduğunu açıkladı.

İstanbul'da seçim çalışmalarını sürdüren Mustafa Sarıgül, Aksaray Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan İstanbul Belediye İş Sendikası'nı ziyaret etti. Sendika girişinde kendisini bekleyen kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Sarıgül, buradan sendikanın konferans salonuna geçti.

Sarıgül yaptığı konuşmada, AK Parti'ye oy verenlerin yüzde 12'sinin şu anda kendilerine oy vermek istediğini ileri sürdü. Çok iyi bir noktada olduklarını ifade eden Sarıgül, "Samimi bir itirafım şudur. Bir belediye başkanı, bir iktidar, görevde 10 yıldan fazla kalırsa rutine düşer. 10 yılı belediye başkanlığına kural olarak koyup, yapmamak lazım. Bütün demokratik dünyalarda olayın özü budur. 10 yıldan sonra bir yorgunluk oluyor" dedi.

"KADİR TOPBAŞ'LA İLGİLİ OLUMSUZ CÜMLE SÖYLEMEYECEĞİM"

Seçim kampanyası sırasında Kadir Topbaş ile ilgili olumsuz bir cümle sarf etmeyeceğini söyleyen Sarıgül, "Yaptıklarına teşekkür ederim, inşallah biz daha da iyisini, güzelini yapacağız. Dün gece saat 12.20'de Büyükşehir Belediyemizde çalışan bir grup arkadaşım sağ olsunlar eve geldiler. Evde onlarla oturduk, sohbet ettik. Sizden de ricam şu, örfüne, geleneklerine, inançlarına bağlı, bir ailenin çocuğuyum. Şimdi benim görevim herkesi kucaklamak. Ben sizlerin haklarınızı, hukukunuzu yüzde yüz koruyacağım. Ama bana oy vermeyen, AK Parti'ye oy veren kardeşlerimin de, söz veriyorum haklarını koruyacağım" diye konuştu.

BU ADAMIN ADI SABRİ ERBAKAN

Önümüzdeki günlerde sürpriz bir aday açıklayacağını belirten Sarıgül, "Bakın ben size bir şey söyleyeceğim. Önümüzdeki günlerde öyle bir aday getiriyorum ki, ikna etmek üzereyim, az kaldı. Öyle bir aday geliyor ki. Arıyor bir tanesi 'şunu şöyle yap' diyor, 'ben yapamam efendim bunu yapmam için kanun olması lazım, ben kanunsuz iş yapamam' diyor. Arıyorlar 'Sen kanunsuz iş yapamıyorsan kardeşim istifa et' diyorlar. Hemen istifa ediyor. Bu adamın adı Sabri Erbakan. Bayındırlık Bakanı Müsteşarı, inşallah bizim de adayımız olacak" şeklinde konuştu.

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.