1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mustafa Sarıgül: Kılıçdaroğlu çevresindeki ekibi aşamadı
Mustafa Sarıgül: Kılıçdaroğlu çevresindeki ekibi aşamadı

Mustafa Sarıgül: Kılıçdaroğlu çevresindeki ekibi aşamadı

CHP’de yer bulamayan Mustafa Sarıgül, kendisiyle ilgili ‘net’ açıklamasına rağmen aday gösterilmemesini “Kılıçdaroğlu’nun bu konuda net olduğunu biliyordum ama o da sanırım çevresindeki ekibi aşamadı.” dedi.

A+A-

CHP’de yer bulamayan ve eski belediye başkanı olduğu Şişli’de DSP’den aday olan Mustafa Sarıgül, kendisiyle ilgili ‘net’ açıklamasına rağmen aday gösterilmemesini “Kılıçdaroğlu’nun bu konuda net olduğunu biliyordum ama o da sanırım çevresindeki ekibi aşamadı.” dedi.

Sarıgül seçimi kazanamamasının ise sıfır olduğunu söyledi.

Milliyet Sitesinden Eren Aka’ya konuşan Mustafa Sarıgül sorulara şu şekilde cevap verdi;

- CHP’den bekliyorduk fakat bir anda istifa haberiniz geldi ve DSP’ye geçtiniz. Neler oldu?

Yıllardır çalışmaktan, koşmaktan, mücadele etmekten yorulmayan ben, beklemekten ve bekletilmekten yoruldum. Yeni Şişli mücadelemde önüme konulan engelleri aşmak için, CHP’den üzülerek istifa ettim ama artık önümüze bakmanın ve Şişli’yi konuşmanın zamanı. Ben şu an sadece Şişli’yi düşünüyorum. Orada halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için kafa yoruyorum. Gece gündüz sahadayım. Vatandaşım beni yalnız bırakmıyor ben de vatandaşımı.

- CHP içinizde bir burukluğa neden oldu mu?

Üzüntüler elbette var ama dediğim gibi geçmişe üzülerek başarı elde edilemez. Şimdi geleceğe umutla bakmanın zamanı. 1 Nisan’da güneş Şişli’den doğacak ve hiç batmayacak. Ak güvercin Şişli’ye konacak. Şişli’nin geceleri bile güzel olacak.

- CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun sizinle ilgili net olduğunu söylemiştiniz. Bu yönde kırgınlığınız söz konusu mu?

Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu konuda net olduğunu biliyordum ama o da sanırım çevresindeki ekibi aşamadı. O nedenle kendisine saygı duymaya devam ediyorum. Benim asıl DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a ve arkadaşlarına teşekkür etmem lazım. Onlar kendilerine yakışanı yaptılar. Evlatlarına, kardeşlerine DSP’yi açtılar. Ben Şişli halkına güveniyorum. Şişlili yurttaşlarıma güveniyorum. Cevabı sandıkta onlar verecek herkese.

ŞİŞLİ’NİN IŞIĞI SÖNDÜ

- Hiç mi siteminiz yok?

Ben Şişli’yi alacağımdan son derece eminim. Bütün insanımızın mutlu olması için ak güvercin güzel haberlerle geliyor. 31 Mart akşamı Şişli’nin tepesine konacak. Anketlere baktığımızda muazzam. Bu durum oy oranımızı da ciddi oranda artırdı. Sokak sokak dolaşıyorum, her gün 10 kilometre yürüyorum. Yurttaşlarımın sokakta ilgi, alakasını görüyorum. Bütün yurttaşlarımız bana diyor ki, “Şişli’nin ışığı söndü, Şişli’yi neden bıraktın?.” Ayrıca mağdur olduğumuzu binlerce mektuplarla yurttaşlarımıza anlattık. Bir de sistemi koymak lazım. Yani ana muhalefetin belediye başkan adaylarını, belediye başkanı olmadığı yerlerde 1 yıl önce, olan yerlerde de en az 6 ay önceden açıklaması lazım. Adam mevcut belediye başkanı ve bir sabah kalkıyor ki bir aday açıklanmış, ertesi gün bir tane daha. Hiç unutmuyorum, Çekmece’de 34 tane aday adayı vardı. Onlardan birini atadılar, 33 tanesi kırıldı. Beşiktaş’ ta 52 tane aday adayı vardı. Ne oldu onlar?

YENİDEN AK GÜVERCİNLİ GÜNLER

- Şişli yaşlı nüfusun çok olduğu yerler. Siz de buradan anlatın, nasıl oy kullansınlar?

Ak güvercini hemen hemen bilmeyen yok. Ama bunları biz Sarıgül’e evet, DSP’ye evet, ak güvercine evet diyerek mektuplarımızı her kapının altına atıyoruz. Evlere ne götürüyoruz? Bir DSP kalemi. Bir tane Sarıgül. Bir tane defter, bir tane de kupa götürüyoruz. Ne ile götürüyoruz bunları? Şişli plastik sevmez kampanyasını biz 2006’da başlatmıştık. İktidar daha yeni yaptı. DSP markası yıpranmış bir marka değil. Bu marka temiz bir marka ve Şişli seçmenine çok sempatik geldi. Biraz tanınmaya ihtiyacı var. Biz de tanıtmakta zorluk çekmiyoruz. Ak güvercin dediğimiz zaman bütün kapılar açılıyor. Ak güvercin ismi Şişli’ye yabancı bir isim değil.

- Şişli’de neler yapmak istiyorsunuz?

İlk yapacağımız iş telefonların başına canlı, bizi yaşayan arkadaşlarımızı koyacağız. Belediyenin ruhu olacak. Bizi aradığınızda karşınızda canlı bir insan bulacaksınız. Vatandaş sıkıntısını anlattıktan 3 dakika sonra arkadaşlarımız orada olacak. İki, Şişli Belediyesi’nde gün batmayacak. 24 saat telefonların başında nöbetçi arkadaşlarımız olacak ve 24 saat belediyenin ışıkları sönmeyecek. İlk gün yapacağımız uygulama bu olacak.

- Peki ya kazanamazsanız?

Sıfır ihtimal. Bizim bir örgütlenme modelimiz var. Ve bütün rakiplerimizden 40 bin oy daha fazla alırız. Kapı kapı dolaşıyoruz ve o kapılar bize sevgiyle açılıyor. Zaten o sevgiyi görmeseydim aday olmazdım.

- Sosyal belediyecilik de neler olacak?

Mahallelerde gündüz alzheimer konaklama merkezleri yapacağım. Çağımızın hastalığı. Özellikle 70 yaş üzeri büyüklerimizi bu merkezlere davet edeceğiz ve orada hocalarımızla zihin çalışmaları yaptıracağız. Alzheimer zihin çalışmadığı için oluyor. Her mahallede bu merkezler olacak. Ben Türkiye’de ilk defa Alzheimer konaklama merkezini yapan belediye başkanıyım. Mahallelerde ilk defa çocuk evleri kuracağım. Anne baba çalışıyor diyelim. Anneanne bakıyor. Ama bir yere gitmek istiyor iki üç saatliğine. Gelecek çocuğunu bize bırakacak. İşini halledecek. Türkiye’ye ilk defa çocuk evleri geliyor. Her mahallede kreşler açacağım. Çünkü kreşler çok pahalı. İnsanlar ödeyemiyor. Benim geçmişte açmış olduğum kreşler vardı. Bu kreşlere yaklaşık 250 lira ödüyorlardı. Mutlaka Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapacağım. Şişlili kadınlarımızın beş yıldızlı otel ayarındaki hastanelerde doğum yapmalarını istiyorum. Mütevazı mahallelerimde yaşayan kadınlarımız bundan sonra doğumlarını beş yıldızlı otellerde yapacaklar.”

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.