1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O Bakanı Öcalan mı görevden aldırdı?
O Bakanı Öcalan mı görevden aldırdı?

O Bakanı Öcalan mı görevden aldırdı?

Emekli İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'den eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile ilgili şok iddia.

A+A-

Emekli İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Bugün TV’de Merkez Siyaset programına konuk oldu.


İşte Ali Fuat Yılmazer'in konuşmalarından satırbaşları:


KCK şüphelilerinin elleri kelepçeli sıraya konulması tezgahtı, planlıydı. Talimatını bizzat Beşir Atalay verdi


Paralel yapı diyeceğinize önce eli kanlı canilerle işbirliklerinizi sonlandırın. Bunlar sanal söylemler, gerçekliği yok. Böyle denilerek birşeylerin üstü kapatılıyor. Herşey bir kandırmacadan ibaret. Bir Cemaat fobisi oluşturup, polis savcı öteye beriye sürüldü. Başbakan sabah akşam operasyon diyor, ortada bir tane somut suç yok. Aman Allah'ım koskoca devletin düşürüldüğü hale bak. Hani ileri demokrasi, Türkiye'yi nereye sürüklüyorsunuz siz? Bundan sonra yapılacak operasyona kim inanır, dünya inanır mı?


Devrimci Karargah'ı Kandil'e götürüp eğitim veridiren Avrupa'ya geçiren kişi MİT'in elemanı..


PKK'nın içine sızmış ve müzakere yürüten MİT'ten terör olaylarını önleyecek bir tane istihbarat gelmedi.  Bu nasıl istihbaratçılık?


Mehmet Metiner'e suikast yapacak PKK/ÖSB mensubunu 11 Şubat'ta yakaladık, MİT 12 Şubat'ta 'Metiner'e suikast yapılacak' diye faks çekti.


İdris Naim Şahin'i içişleri bakanlığı görevinden aldıran Öcalan'dır


Etkisiz hale getirilen bombayı PKK'ya tekrar teslim ettiler.


Deşifre edilip sulandırılan Selam Örgütü soruşturmasını önemli bilgiler barındırıyordu. Son yıllların en sinsi ve tehlikeli örgütlerinden biri. İran, teröris yapı konusunda uluslararası başarılara sahiptir. Yargının önü açılsın. MİT'in hiçbir çalışması uğraşı yok. ONlar bugün başka şeylerle uğraşıyorlar. Sanal söylemlerle uğraşıyorlar. Bizim gerçeklerimizle alakası yok. Gündemden kaçırılan birşeyler var.


3. program oldu, söylediğim birşeye bile cevap alamadım. Bu yükü taşıyamıyorum, millete emanet ediyorum. Birileri sahip çıksın, özellikle aydınlarımız. Bir kandırmacadan başka birşey değil Türkiye'nin sistemi.


Soyut kavramlarla gerçekleri saklıyorlar. Yargıyı almışsınız rafa kaldırmışsınız, polislerin yerini değiştiriyorsunuz. Vicdanınız kaldırıyor mu olanları? 25 yıllık meslek hayatım var, bunları işletmekle geçti, daha bir tane somut birşey söylenmiyor. Operasyon yapacak, operasyon yapacak. MİT'in operasyon yaptığı yok ki, konuştuğunuz bir tane bile somut birşey yok. Kaç aydır bekliyorum ben. Ne çıkacak karşıma diye. Benim Nazlı hanımla bilmem ne? Gerçekten Başbakan bunlara inanıyor mu? Devletin düşürüldüğü duruma bakar mısınız? Sosyal medya yasaklarla dolu. Dünyada örneği yok. Hani barıştı sizin amacınız, böyle mi olacaktı? Bu saatten sonra yapacağınız operasyona dünya inanır mı?


Operasyon yapacaksanız, operasyon yapacağız denmez. Önce köşe yazarları... Tehditle şantajla kara propaganda yapıyorlar. Eski Türkiye'nin argümanları. Ama Başbakan da kendini bu işe adamış. Seçimden sonra... Dosya varsa, bu seçimden sonra yapılmaz, hemen yapılır. Hazırlık yapıyorsunuz, söylüyorsunuz. Bu ülkede ilk kez basına operasyon sızıyor. Bunların somut doneleri yok. İlla yapacaksanız, demek ki kendinize göre birşey yapıyorsunuz. Üç sefer görevden alındım, suçumu söyleyen olmadı. Bu, toplumu kandırmaktan başka birşey değil. Benim kadar operasyonculuğu kimse bilmez. Ben hukuksuz hiçbirşey yapmadım. 25 yıllık meslek hayatımda birtek suçum yoktur. Ben tezgahtar olmadım ama, kimin tezgahtar olduğunu biliyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.