1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O okuldan FETÖ gitti İsmailağa geldi! Atatürk'e skandal hakaret
O okuldan FETÖ gitti İsmailağa geldi! Atatürk'e skandal hakaret

O okuldan FETÖ gitti İsmailağa geldi! Atatürk'e skandal hakaret

15 Temmuz sonrasında FETÖ'den kurtarılan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi ait Zübeyde Hanım Arena Spor Salonu'nda düzenlenen İsmailağa cemaatine bağlı bir vakfın etkinliğinde Atatürk resminin bez afişlerle kapatıldığı ortaya çıktı.

A+A-

FETÖ'nün temellerinin atıldığı İzmir'deki Yamanlar Koleji, 15 Temmuz sonrasında el konularak Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne dönüştürülmüştü.

FETÖ'den kurtarılan okula ait Zübeyde Hanım Arena Spor Salonu'nda düzenlenen İsmailağa cemaatine bağlı bir vakfın etkinliğinde Atatürk resminin bez afişlerle kapatıldığı ortaya çıktı.

 

ismailaga-2.JPG

 

SPOR SALONU DOLDU

 

FETÖ'ye ait Yamanlar Koleji spor salonundaki etkinliğe Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de katılıp konuşma yaptı. Toplantı nedeniyle salon doldu.

Katılımcıların, cübbe giyip sarık taktığı görüldü.Liderliğini Mahmut Ustaosmanoğlu'nun, sözcülüğünü ise kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca'nın yaptığı cemaat, Sıla Vakıf veya derneği adı altında Malatya, Adana, Elazığ ve daha birçok kentte şubesi bulunuyor.

İzmir Konak ilçesinde Mescid ve dernek binaları var. 

 

Atatürk resimlerinin üstü tarikat vakfının bez afişleriyle böyle kapatıldı

ismailaga-002.JPG

 

MECLİS GÜNDEMİNE DE GELDİ

 

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, KHK ile kapatılan ve binasına el konulan FETÖ’ye ait eski Yamanlar Koleji olan, şimdi ise ismi İmam Hatip Lisesine çevrilen okulda, İsmailağa cemaatine bağlı, Sıla Vakfı’nın düzenlediği etkinliği meclis gündemine taşıdı.

Bayır, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi.

Yazılı ve sosyal medyada yer alan habere göre; İzmir’in Yamanlar İlçesinde, KHK ile kapatılan ve binasına el konulan FETÖ'ye ait Yamanlar Koleji (şimdiki adı Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi) spor salonunda; İzmir'de yılbaşında bildiri dağıttıkları için halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle suçlanıp haklarında şikâyet dilekçesi verilen, İsmailağa Cemaatine bağlı Sıla Vakfı, önceki gün toplantı düzenlemiştir.

Etkinlikte Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de konuşma gerçekleştirirken, cübbe ve sarıklı yüzlerce katılımcının doldurduğu salonda çeşitli sohbetler yapılıp, tekbirler getirilmiştir. Liderliğini Mahmut Ustaosmanoğlu'nun, sözcülüğünü ise kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca'nın yaptığı cemaate bağlı olan Sıla Vakfı'nın; devletin okulunu, nasıl, ne şartlarda kiraladığı veya izin aldığı merak konusu olmuştur. Etkinlik sırasında, salonda var olanCumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk posterinin ve Atatürk’ün sporcularla ilgili sözlerinin üzeri kapatılmıştır.

 

ismailaga-3.JPG

 

İşte O Soru Önergesi;

1.Kolluk güçlerimizden olan Polisin de takip ettiği bir toplantıda, Atatürk posteri neden ve hangi amaçla kapatılmıştır? Atatürk posterinin kapatılması ile ilgili olarak idarecilere bilgi verilmiş midir? Atatürk posterinin üzerini kapatılmasıyla ilgili soruşturma açılmış mıdır?

2.Toplantının yapılabilmesi için, okul yönetiminden, İlçe Milli Eğitim veya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden izin alınmış mıdır?  İzin alındı ise yazılı belgeleri elinizde mevcut mudur? Bu belgeleri kamuoyu ile paylaşacak mısınız?

3.Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarına yapılan bu saygısızlıkla ilgili, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetimi hakkında bir cezai uygulama ve soruşturma açmayı düşünüyor musunuz? Eğer düşünüyorsanız, nasıl bir cezai işlem ve soruşturma uygulanacaktır? Bu süreci kamuoyu ile paylaşacak mısınız?

4.Bir devlet okulunun salonunda yapılan toplantı ve ülkemizin kurucu liderine yapılan saygısızlık;  İzmir başta olmak üzere diğer il, ilçe ve köylerimizdeki İmam Hatip Liselerinde de yapılmış mıdır?

5.İzmir başta olmak üzere; Atatürk’ün sözlerinin, fotoğraflarının üzerlerinin kapatılmasıyla ilgili gözaltına alınan kişiler var mıdır? Var ise, hangi il ve ilçede gözaltına alınmıştır veya haklarında adli işlem yapılmış mıdır? Adliyeye sevk edilenlere, hangi adli-idari cezalar verilmiştir? Bu ve benzer toplantıların gerçekleşmemesi için uygulanan cezai işlemlerin derecesi ve caydırıcılığı ne boyuttadır?

6.Bu saldırılar, Atatürk'ün şahsına olduğu kadar fikirlerine tahammül edemeyenler  tarafından yapılmakta ve her geçen gün daha da artmaktadır. 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun yürürlükte değil midir? 5816 sayılı kanuna göre, söz konusu okulda işlenen bu konu ile ilgili işlem gerçekleştirecek misiniz?

 

İşte o skandal video:

 


 

 

siyasetcafe.com

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum