'Oktarcılar, Şebnem Korur Fincancı'nın 'İşkence raporuyla' operasyondan kurtuldu' iddiası

'Oktarcılar, Şebnem Korur Fincancı'nın 'İşkence raporuyla' operasyondan kurtuldu' iddiası

Adnan Oktar örgüt üyelerinin, 1999'da örgüte yönelik gerçekleşen operasyondan, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın raporu sayesinde kurtulduğu iddia edildi.

140journos'un Adnan Oktar ve örgütünü ele alan ‘Adnan’ belgeselinde Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkındaki ithamların ardından başlayan tartışma sürüyor.

İddialara göre 1999 yılındaki operasyondan örgüt üyeleri, eski Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın hazırladığı rapor ile kurtuldu.

Fincancı, 140journos’un Adnan Oktar suç örgütü ile ilgili yapılan belgeselinde kendisine yönelik iddiaları yalanladı. Kendisiyle iletişime geçilmediğini belirten Fincancı’nın açıklamasının ardından 140journos, Fincancı’ya soruların yayından 1 hafta önce gönderildiğine dair mail görüntüsü paylaştı.

140journos belgeselde Fincancı’nın örgüt üyelerine işkence raporu hazırlattığı ve soruşturmanın bu raporla “çöpe gittiği” iddia edildi.

Belgesel ekibinin iddialarla ilgili sessiz kaldığını öne sürdüğü Şebnem Korur Fincancı, 140jourson'un kendisine ulaşmadığını açıkladı.

Fincancı, işkencenin ne olduğunu anlattığı açıklamasında iddialara ilişkin hukuki girişimde bulunacağını duyurdu.

140journos ekibi ise TTB Başkanı Fincancı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Fincancı'ya 2 Şubat 2024'te gönderildiği belirtilen bir maile ilişkin ekran görüntüsü yayınlayan ekip, şu notu düştü:

"Şebnem hanım merhaba, sorular belgesel yayınından önce aşağıdaki adreslerden tarafınıza iletilmiştir. tarafların haklarındaki iddialara cevaplarına platformumuz her zaman açıktır. sorularımızı açık olarak aşağıda da yeniden iletiyoruz. vereceğiniz yanıtlara belgeselin altındaki açıklamalar ve yorumlar kısmında yer verilecektir. bunun haricinde, serinin son bölümünde geniş çaplı bir cevap hakkı kullanmak isterseniz platformumuz bütün taraflara olduğu gibi size de açıktır."


Siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.