1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ömer Çelik: Siyasi hastalık üretmeye ara vermeyenler olması üzücü
Ömer Çelik: Siyasi hastalık üretmeye ara vermeyenler olması üzücü

Ömer Çelik: Siyasi hastalık üretmeye ara vermeyenler olması üzücü

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İtalya ve İspanya'ya gönderilen yardım kolilerinin üzerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu ile bayrak olmasını eleştirenlere yanıt verdi.

A+A-

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

İşte Çelik'in paylaşımları şöyle;

DÜNYA ÇAPINDA DAYANIŞMA ÖNEMLİ

"Dünya çapında tehdit oluşturan #coronavirüs salgınıyla mücadele ederken en önemli cevaplar tedbirlere uymakla ve dayanışma yoluyla verilir. Ülkelerin kendi içindeki dayanışması kadar dünya çapında bir dayanışma da çok önemlidir."

ZENGİN ÜLKE, FAKİR ÜLKE MESELESİ DEĞİL

"Bir kere daha görüldü ki, dünyanın herhangi bir yerinde çıkan salgından kimse sınırlarını kapatarak korunamaz. Zengin ülke, fakir ülke meselesi değil mesele, tüm dünya aynı cevabı verebilecek kapasitede olmalıdır. Bu da ancak dayanışma yoluyla olur."

ULUSLARARASI DAYANIŞMA

"O nedenle ulusal tedbirleri almak kadar uluslararası dayanışmanın parçası olmak da önemlidir. Uluslararası dayanışmanın parçası olmadan bir ülkenin kendi vatandaşlarını koruma tedbirleri de eksik kalır."

MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRİR

"Çünkü salgın her yere ulaşıyor. Uluslararası dayanışmanın parçası olmak insanlığın mücadelesine destek olmak olduğu kadar kendi ulusal mücadelemizi de güçlendirir. Kendi tedbirlerimizi alıp, uluslararası mücadeleye de katkıda bulunuyoruz."

KOLİLERDE CUMHURBAŞKANLIĞI YAZMASINA AÇIKLAMA

"İtalya ve İspanya’ya ülkemizin gönderdiği yardımların üzerinde “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı” yazmasını bazı siyasiler eleştiriyor. Cumhurbaşkanlığı makamının Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil ettiğini bu siyasiler bilmiyor olamazlar. Bilmiyorlarsa durumları vahimdir."

 

koli-001.jpg

 

SİYASİ HASTALIK ÜRETMEYE ARA VERMİYORLAR

"Yardım kolilerinin üzerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu ile beraber olan bayrağımızı görmemekte ısrar etmek, maalesef siyasi hastalık üretmeye bugünlerde bile ara vermemenin bir neticesidir."

ULUSAL MÜCADELE

"Bütün bu yardımlar milletimiz ve devletimiz adına yapılmaktadır. “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı” milletimizi ve devletimizi temsil etmektedir. Bu hem insanlığın mücadelesine katkıdır, hem de bizim ulusal mücadelemizin tamamlayıcısıdır."

BÜGÜN DAYANIŞMA İÇİNDE OLMAYACAKSAK NE ZAMAN OLACAĞIZ

"Milletimizin birbiri ile dayanışma arzusunun Cumhurbaşkanımız tarafından bir milli dayanışmaya dönüştürülmesini eleştiren siyasilerinki de aynı siyasi hastalığın parçasıdır. Bugün dayanışma içinde olmayacaksak ne zaman olacağız..."

GURUR DUYMALIYIZ

"Cumhurbaşkanımızın açıkladığı, devletin destek paketlerinin yanı sıra fert fert, ev ev dayanışmamızdan daha doğal ne olabilir. Vatandaşlarımızın birbiriyle dayanışma ruhuyla ve yarışıyla gurur duymalıyız."

İNSANA VE HAYATA SAHİP ÇIKAN ÇABA KIYMETLİDİR

"Bugünler temel insani değerleri olduğu gibi temel siyasi ahlak değerlerini de yeniden hatırlama günleri olmalıdır. İnsana ve hayata sahip çıkan her meşru çaba çok kıymetlidir."

BUNLARLA MÜCADELE GEREKLİDİR

"Virüs salgınıyla uğraşırken dünyanın çeşitli yerlerinde olduğu gibi ülkemizde de siyasi hastalık üretmeye ara vermeyenler olması üzücüdür. Bunlarla mücadele de gereklidir. İnsanı yücelten siyaset zamanıdır şimdi."

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN LÜTFEN!

 

siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.