Ona her yerde 'HIRSIZ' diyeceğim

Ona her yerde 'HIRSIZ' diyeceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Bunlar sizi soydular. Bunlara oy verirseniz benim iki elim sizin yakanızda olur.

YALOVA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.


Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları: 

HÜKÜMET İSTİFA ETMEYECEK
Bu ülkenin nüfusunun en az yarısı ona hırsız diyor. Hırsız ünvanı verilen adam Başbakanlık koltuğunda oturur mu? Adı ‘Başçalan’dır.
Hükümet istifa edebilir mi? İstifa etmeyecekler
Bir adamın yüreğinde Allah korkusu varsa, kul hakkı yemek dünyanın en büyük günahıdır diyebiliyorsa zaten bir gün bile o koltukta oturamaz.
Bunlarda Allah korkusu yok, ar damarı yok

ONA HER YERDE HIRSIZ DİYECEĞİM
Rahatlıkla söyleyebilirsiniz kimse bir şey yapamaz size. O hırsız o koltuktan inmedikçe ona her yerde hırsız diyeceğim
Başçalan ‘ben yürütmenin başıyım’ diyor. Biz de sana aynısını söylüyoruz, evet sen yürütmenin başısın.

O İMAMA SAYGI DUYUYORUM

Bir ara demiştim ki ya koltuğu bırak ya helikoptere bin başka yere git demiştim Eleştirdiler. Hak sormayacak mısın diye... Merak etmeyin hesabını sonuna kadar soracağım. Kaçar mı? Kaçar Ama kaç, kaçtığın ülkeden seni geri getireceğim Diktatörlerin başka bir özelliği daha var. Bunlar cami de içki içiyorlar dedi İmam diyor ki içki içilmedi Sen misin bunu diyen imamı sürdüler. İmamı sürdüler, doğruyu söylediler. Sen ne söylersen söyle o imama saygı duyuyorum.

DOLAYLI YOLDAN ONAYLADI

Kabataş olayını çıkardı sonra... Dövmüşler, bayıltmışlar Ya Allah aşkına binlerce kişinin geçtiği iskelede böyle bir şey yok. Gösterdiler böyle bir şey yok. Ne kavga ne vurma, yere yatırma hiçbiri yok. Yalancıdan başbakan olmaz, başçalandan başbakan olmaz, hırsızdan başbakan olmaz. Başbakan ahlakıyla örnek olacak kişidir. Ne oldu? Bugüne kadar çok sayıda kaset çıktı. Hiç kimde çıkıp bu kaset yalandır, montajdır demedi kabul etti. Ama ne zaman Bilal Oğlanla başçalanın kasetleri çıktı işte o zaman. Önce bir hayal kırıklığı, önce bir sesini kesti. Sonra montaj dedi, sonra kriptolu telefonum dinleniyor dedi. Dolaylı yoldan onayladı.

BİLAL OĞLAN ADA ALIYOR
Dün bir ses kaydı daha düştü. Bilal oğlan ada alıyor, adalar alıyor. Başçalana soruyorlar oğlun ada almış. Başçalan diyor, yok demiş adacık alıyor. Hani gemicik almıştı ya... AKP’ye oy verenlere sesleniyorum. .Siz onları iktidar yaptınız, gittikleri yerde alkışladınız. Kırmızı plakalı arabalara bindiler. Bunlar sizi soydular. Bunlara oy verirseniz benim iki elim sizin yakanızda olur.

NE OLDU AKP'YE GEÇTİ
Yalovalılar da seçti belediye başkanı oldu. Ne oldu başka partiye AKP’ye geçti. Kendisine oy veren Yalovalıları kandırdı ve yalan söyledi. Yalan söyleyenden belediye başkanı da olmaz.

HANGİ PARTİYE OY VERDİYESENİZ
Muharrem’i Türkiye’nin her yerine göndereceğim seçim döneminde her yerde çalışacak. Bu başçalan dedi ki suyun diğer tarafında olanlar. Diktatörlerin bir özellikleri de ayrıştırırlar, kavga ettirirler. Hangi partiye oy verdiyseniz verdiniz ben sizi ayırmayacağım, bölmeyeceğim. Demokrasiyi, Çanakkale’yi, şehitlerimizi, Cumhuriyet’i savunuyorum. Hepinizin başımın üzerinde yeriniz var

KİM OLURSA OLSUN
Kim olursa olsun benim başımın üzerinde yeri var ayrım yapmadım yapmayacağım. CHP olarak büyük çabalar harcadık. 46 tane belediye başkan adayımız var başı açık başı kapalı.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.