Önce Arınç sonra Kurtulmuş

Önce Arınç sonra Kurtulmuş

AK Parti'de Başbakan Erdoğan'ın 'Köşk” adaylığına kesin gözüyle bakılırken, 2015 genel seçimlerine kadar kimin başbakan olacağının da isimleri dillendirilmeye başlandı.

AK Parti’de Başbakan Erdoğan’ın “Köşk” adaylığına kesin gözüyle bakılırken, 2015 genel seçimlerine kadar kimin başbakan olacağının da isimleri dillendirilmeye başlandı. AK Parti’nin Afyon’da yapılan istişare toplantısında, Erdoğan’ın aday olacağına yönelik kesin sinyal verdiği belirtildi.


AK Parti’de beklenen ve Afyon’da gerçekleşen istişare toplantısı sona erdi ancak içeriği kulislerde tartışılmaya devam etti. AK Parti’de merak edilen o sorunun cevabının da bu kamp toplantısında netleştiği kaydedildi. Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına kesin gözüyle bakılırken, şimdi ise “Başbakan kim olacak” senaryoları dillendirilmeye başlandı.

KÖŞK TAMAM SIRA BAŞBAKANLIKTA

AK Parti Afyon kampından sonra, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olacağına kesin gözüyle bakıyor. Erdoğan’ın, son olarak üç ayrı şirkete yaptırılan, “Cumhurbaşkanı olarak kimi görmek istersiniz, neden? Başbakan Erdoğan aday olsun mu? Neden” gibi soruların yer aldığı kamuoyu araştırmalarının sonucunu beklediği belirtildi. 20 Mayıs’ta anket sonuçlarının tamamlanarak Erdoğan’a sunulacağı kaydedildi.
 
Parti şimdi, “Köşk tamam” sıra “Başbakan kim olacak” sorularına yanıt aranıyor.

SEÇİME KADAR ARINÇ, SONRASINDA KURTULMUŞ 

AK Parti kurmaylarına göre; 2015 genel seçimlerine kadar Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç başbakan olarak atanacağı, seçimden sonra ise partinin başına Numan Kurtulmuş’un geçeceği yorumları yapılıyor. AK Parti kurmayları “Neden Numan Kurtulmuş?” sorularına ise, “Siyasette yıpranmamış, genç, karizması da var ılımlı bir isim” şeklinde yorumluyorlar.

BAŞBAKAN KÖŞK’E GİDER, ÜÇ DÖNEM KURALI DA KALKAR

AK Parti’de çok sayıda milletvekiline göre, Erdoğan’ın Köşk’e çıkması halinde partinin iç tüzüğünde yer alan üç dönem kuralının da kalkacağı belirtiliyor. Başbakan Erdoğan’ın “üç dönem” kuralının kalması yönünde karar verdiği ancak, gittikten sonra bu kuralın devam etmeyebileceğinin de altı çiziliyor. (ANKA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.