Özhaseki'den iddialara cevap Yavaş'a partisi sahip çıkmaz

Özhaseki'den iddialara cevap Yavaş'a partisi sahip çıkmaz

Cumhur İttifakı Ankara Adayı Mehmet Özhaseki, 'Mansur Yavaş'ı partisinin sahip çıkacağı bir şeyi yok. Gazeteciler bu konu hakkında haber yapmasın mı? Şimdi bu olay mağdur edebiyatına döndü' diyerek tepki gösterdi.

A+A-

Cumhur İttifakı Ankara Adayı Mehmet Özhaseski, Mansur Yavaş’ın sahte senet açıklamalarında kendisini hedef almasına karşın, "Bu kadar ahlaksızca bir saldırı olabilir mi? Ben adamı ömrümde görmedim, tanımam, etmem. Eğer o adamı biz konuşturmuşsak veya dediği gibi benimle ilgili bir şey varsa Türkiye’yi terk ederim” dedi.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhseki, A Haber'de soruları yanıtladı. Mansur Yavaş'ın sahte senet skandalı hakkında açıklamalarda bulunan Özhaseki, "Basın toplantısında beni suçluyor, el insaf. Bu kadar ahlaksızca bir saldırı olabilir mi? Ben adamı ömrümde görmedim, tanımam, etmem. Ortada bir sahte senet var. Bundan büyük bir ayıp olabilir mi? Belge tescillenmiş. Kesinleşmeden bir şey söylemek mümkün değil. 'Ankara için adayım' diyen birine bu yakışmıyor." dedi.

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki A Haber canlı yayınında Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün gündeme dair sorularını yanıtlayarak şunları söyledi; 

YAVAŞ’IN KONUŞTUĞU KİŞİLERLE BENİM HİÇBİR TANIŞIKLIĞIM YOK 

Bir kaç ay önce bir gazete yazmıştı orada görmüştüm ama dikkat etmemiştim. Muhatabıyla ilgili bir tanışıklığım yok. Kendisini zamanında yapmış olduğu işlerle ilgili bir iki senedir süren davalar varmış. Okuduğumuz şeyler korkunç şeyler. Benim de dikkatimi çekti. Bizim de bildiğimiz bir iş değil. Konuştuğu insanla ilgili de benim bir tanışıklığım yok, ömrümde görmedim, telefonla da konuşmadım.

OKUDUKLARIMIZ KORKUNÇ ŞEYLER

Kendisinin zamanında yapmış olduğu işlerle ilgili bir iki sene süren davalar varmış. Gazeteden okuduğum kadarıyla söylüyorum. Bu okuduklarımız korkunç şeyler. Ciddi ciddi soru soruyor gazeteciler, fakat bir tekine cevap vermediler. Gazetecilerin bir tekine soru sorma imkanı bile vermediler.

BUNUN BENİMLE İLGİLİ OLDUĞUNU İSPATLASINLAR TÜRKİYE’Yİ TERK EDERİM

Hayretle baktım ne diyor diye. Beni suçluyor, el insaf ya. O kızdığı, ağır ithamlarla suçladığı adamı ben tanımıyorum ki. Bakın iddialı bir şey söyleyeyim. Eğer o adamı biz göndermişsek, konuşturmuşsak, benimle ilgili bir şey varsa çıksınlar söylesinler Türkiye'yi terk ederim.

NİYE SÖZLEŞME YAPMADIN PEKİ?  

Benim üzerimde şantaj yaptı, tehdit etti, şunlar mesajlar... İş takipçiliği var ortada. Herkesin açık olarak sorduğu CHP adayına şu. Sen burada bir avukatlık hizmeti mi yapıyorsun? Öyle olduğunu söylüyor. Vekaletini göster. Yok. Sözleşmeni göster. Kocaman bir dava 600 bin dolar az bir para değil. Niye sözleşme yapmadın peki? "Vergi doğar" Ne demek ya vergi doğar? Sen vergi mi kaçırıyorsun? 

Mal varlığında göster, göstermiyorsun. Ortada bir yargı kararı var. Takip ettiği insan gidiyor diyor ki "bu senet benim değil" Ama CHP adayının söylediği 'bu senedi benim yanımda doldurdu, alt tarafını imzaladı verdi"

ORTADA TESCİLLENMİŞ SAHTE BİR SENET VAR

Ortada bir sahte senet var. Bunun sahte olduğu tescillenmiş. Yargıtay'a gitmiş kesinleşmiş. Bu gerçek mi? Gerçek... Onun dışındaki birçok suçlama devam eden davalar şeklinde sürüp gidiyor. Kesinleşmedikçe bir şey söylemek doğru değil. Ama kesinleşen bir şey var. Sahte senet var. Ve CHP adayı bu sahte senetle adamı sıkıştırıyor, para almaya çalışıyor.

HİÇ BİR SORUYA CEVAP VERMİYOR  

Bundan büyük ayıp olabilir mi? Bunu sorduklarında da "rakibim var ya" diyor... Ya el insaf, bu kadar insafsızlık olur mu? Yalan olur mu? Bu kadar ahlaksızca saldırı olabilir mi? Ben ne adamı gördüm, ne merhabam var. Nasıl oluyor da bu olayı bana getiriyorsun ya. Doğrusunu söylesene neyse. İnsanlardan kaçırma. Hiçbir soruya cevap vermiyor. Gazeteciler soracak cevap vermiyor. Eline bülten tutuşturmuşlar okuyor. Doğrusu Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım diyen birisine bu yakışmıyor.

MANSUR YAVAŞ’I PARTİSİNİN SAHİP ÇIKACAĞI BİR ŞEYİ YOK 

Mal varlığımızın ne olduğu saklı bir şey değil. Savunamayacak bir şeyimizde yok. Mansur Yavaş'ı partisinin sahip çıkacağı bir şeyi yok. Gazeteciler bu konu hakkında haber yapmasın mı? Şimdi bu olay mağdur edebiyatına döndü. Ömer Çelik AK Parti'nin sözcüsüdür. Çıkıp bu konu hakkında soru sormayacak mı? Dürüstçe çıkıp anlat, bu senedi sen mi düzenledin? Suçladığının adamla neden iş birliği yaptın?

HERKESİ GÜLDÜRMEK İÇİN SÖYLÜYOR

Mansur Yavaş'ın MHP'nin yüzde 56 oyunu alacağım açıklaması hakkında Özhaseki, 'Herkesi güldürmek için söylüyor.' dedi.

Özhaseki ayrıca Mansur Yavaş’ın açıkladığı projeler konusuna da tepki göstererek, konuşmasını şöyle tamamladı; “Mansur Yavaş belediyeciliği bilmiyor, Tecrübesi de yok. Ankara gibi bir şehirde kaç tane aday çıktı? Bir tane proje anlatan yok. Bir kitapçık ortaya koyup projesini anlatan kimse çıkmadı. Belediye hizmet yeridir. Ankara'yı nereye taşıyacağımız belli. Projelerimizle Ankara ticarette, kültürde, ekonomide, sanatta vs. bir üst lige çıkacak.'

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.