1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Öztürk Yılmaz: CHP, FETÖ ne derse yaptı! Atatürk mezardan kalkıp gelse bunların kıç*na tekmeyi basardı
Öztürk Yılmaz: CHP, FETÖ ne derse yaptı! Atatürk mezardan kalkıp gelse bunların kıç*na tekmeyi basardı

Öztürk Yılmaz: CHP, FETÖ ne derse yaptı! Atatürk mezardan kalkıp gelse bunların kıç*na tekmeyi basardı

Ardahan Bağımsız Milletvekili ve 'Hepimiz Buradayız' oluşumu lideri ve Öztürk Yılmaz, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

'Hepimiz Buradayız' oluşumu lideri ve Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, canlı yayınında gazeteci Mehmet Özmen'in sorularını cevaplandırdı.

 

İşte Öztürk Yılmaz ve Mehmet Özmen'in söyleşisinden bir bölüm:

 

Mehmet Özmen: Hep sormak istediğim soru vardı. "FETÖ yöntemleriyle ihraç etmek alçaklık" diye bir söyleminiz var. Böyle bir şey var mı?

Yılmaz: Beni iftiralarla ihraç etttiler, açıklamalarımı ve söylemlerimi yansıtmadılar. Parti tabanında duyarlı bir kesim var ama yönetim bambaşka bir yönetim, benim çok büyük itirazlarım oldu. Ardahan'da seçimi kaybetmem için her türlü yolu denediler, tabi avuçlarını yaladılar. İl yönetimi ve diğerlerine bulaşmadan ayrı bir ekip oluşturup sandıktan çıktım. FETÖ'ye karşı açık bir şekilde tavır alınması gerektiğini belirtim. Bu gibi nedenlerden ötürü partiden ihraç edildim.

Mehmet Özmen: Türk siyasetinde FETÖ'nün rolü biliniyor. FETÖ yayın organlarının kapatılması sırasında sayın Kılıçdaroğlu ve bazı CHP'li isimler FETÖ yayın organlarına sahip çıktı. FETÖ kasetiyle Sayın Deniz Baykal istifa etti ve yerine Kemal Kılıçdaroğlu getirildi. CHP'yi FETÖ mü yönetiyor sorusuna ne cevap veriyorsunuz.?

 

 

'ATATÜRK MEZARDAN KALKIP GELSE BUNLARIN KIÇ*NA TEKMEYİ BASARDI'

 

Yılmaz: Bu partiye geliş yöntemi yanlış tabi, bu bir Amerikan projesi, FETÖ her partiye ilişmiş, AK Parti ile FETÖ çatışınca, FETÖ muhalefete iyice girdi. FETÖ ne derse yaptılar, biz vicdanımızla hareket ediyor. Atatürk'ün kurduğu partinin FETÖ ile anılması doğru değil.

Bizim herhangi bir düşmanımız yok düşüncesi farklı olabilir. Ötekileştirme yapmıyorum. Ben CHP'de üzerime düşeni yaptım. FETÖ yapılanması CHP'de odak noktasına ulaşmış durumda, Atatürk mezardan kalkıp gelse bunların kı.... tekmeyi basardı. Ben iki dönemdir milletvekiliyim bu yaşananları görmüyor muyum?, öyle bir noktaya gelmiş ki Kılıçdaroğlu'nun arkasına Öcalan fotosu koysanız savunacak bir kesim var. Ben FETÖ'nün ve diğerlerinin çaldığı müzikle oynamam.

Ben Türkiye'ye zarar gelmesini istemem, beni ihraç etsen ne olur, etmesen ne olur, ben Musul'dan çıkmış adamım, ben insanların gönlünü kazanacağım, sen de oturduğun koltuğu 404'le yapışmış gibi bırakmıyorsun. Sen seni oraya getirenlerin iradesine sahip çıkma peşindesin. Benim söylediğimde bir yanlış var mı? 9  seçim kaybetmiş insan demokrasiye nasıl sahip çıkabilir. 

 

'KİMSE BU ADAMA GÜVENMİYOR'

 

Mehmet Özmen: CHP'de bir medyada konuşan kişiler bile baskı yapılıp partiden atılabiliyor. Kılıçdaroğlu hapisdeki medyacılar için ses çıkarıyor ama, bir medya kuruluşuna çıktı diye insanları ihraç ediyorlar, buna ne diyorsunuz?

Yılmaz: Bu yapı yeni CHP'dir başkalarının CHP'sidir. Atatürk'ün kurduğu parti değildir. Ben halkın iradesiyle giderim. Kılıçdaroğlu orda olduğu sürece Erdoğan hep orada olacaktır. Kimse bu adama güvenmiyor. İki seçim kaybetse yüz olsa gider insanda ama 9 seçimdir kaybediyor. Bu yapıya karşı çıktığım için CHP'den ihraç edildim.

Mehmet Özmen: CHP'ye küskün müsünüz?

Yılmaz: Yönetim yeni CHP'dir. Benim siyaseten bir yol ayrımım var, tabanla bir sorunum asla olamaz, ancak yönetimle aynı safta duramam.

Mehmet Özmen: Muhalefet yerli ve milli olsun? diye bir düşünce var. Bu bakımdan siz nasıl bir düşünce içindesiniz ve ne tür bir parti kuracaksınız?

Yılmaz: Toplum bir arayış içende, toplum artık yeni bir sayfa açmak istiyor. Şimdi bu sayfa nasıl açılacak? Nefret söylemi mi yoksa çağa uygun bir söylem mi? Ben her ortamda bulundum, yabancı siyasetçilerden de edindiğim izlenime göre, dış dünyayı bilmeyen bir lider bü süreci yönetemez. Yüzyılın gereklerini iyi okumak gerekir. Koronavirüsten 4-5 ay önce ben manifestoya şunları koydum. Kağıt ve metal para kalkacak dedim. İkinci olarak esnek mesaiye değindim. Eski mesai kavramı ile gidilemez. Uzaktan eğitim başlayacak! Çünkü çocukları haftanın her gün okula götürmek masrafları olacak. Tohum ve gıda ile ilgili radikal ve çarpıcı önerilerde bulunduk. Sonra enerjiye değindik. Yeni yöntemler ortaya çıkacak, ilacı kontrol edeceğiz, gıdayı ve enerjiyi kontrol edeceğiz. Biz bu programı okuduğumuzda bazı arkadaşlar dijital paraya karşı çıkıp bu nedemek dedi. Esnek ve evden eğitime vurgu yaptık. Bugün hepsi de ortaya çıktı. Biz yeni bir hazırlık yapıyoruz. Devleti yönetecek bir kadro ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

Toplum çatışmadan bıktı. Şimdi bir seçim olsa kararsızlar birinci çıkar.  

Mehmet Özmen: Partiniz de CHP'li isimler de var mı?

Yılmaz: Parti'yi 23 Nisan'da kurma planım vardı ama koronavirüs çıkınca ortaya bunu yapamadık. Partiyi kurduğunuz gün araziye inmeniz gerekiyor. Heralde artık 15 Haziran'a doğu bu virüs bitecek, biz de hazırlıklara başlayacağız. İsim vermek istemiyorum ama her kesimden insanı partide bulundurmak istiyorum. Hukuk önünde herkesi eşit kılalım, medyayı özgür yapalım diyen her insanı aramızda görmek isitiyorum. Yüzde 50 kadın kotası koymak istiyoruz.

 

HDP İLE İTTİFAK SORUSU

 

Mehmet Özmen: Partiniz adı belli mi?

Yılmaz: Aklımızda belli başlı isimler var ancak biz ismi partiyi kurduğumuz gün söyleyeceğiz. 

Mehmet Özmen: HDP ile ittifak yapacak mısınız?

Yılmaz: Kesinlikle yapmayacağız.

Mehmet Özmen: CHP'de bölünme var mı?

Yılmaz: CHP tabanı aynı benim gibi düşünüyor. Şimdi genel merkezdeki zatı muhteremler tabanla aynı düşüncede değil, korkutma ve mahalle baskısı uyguluyorlar. İktidar ve muhalefetin refleksleri aynı, bundan sonra nefret söylemiyle hareket edilmez. Bu insanlar nasıl olur da nefretleriyle Türkiye'ye faydalı olur. Biz Türkiye'de fayada görmedik. Ben de diyorum ki Türkiye'de yeni bir sayfa açılsın başkalarının uşağı olmayan fırıldak olmayan insanlar açsın diyorum. Biz toplumu barıştırmak istiyoruz. 

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum