1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Öztürk Yılmaz'dan 23 Nisan çıkışı!
Öztürk Yılmaz'dan 23 Nisan çıkışı!

Öztürk Yılmaz'dan 23 Nisan çıkışı!

Ardahan Bağımsız Milletvekili, Büyükelçi ve Hepimiz Buradayız Oluşumu Lideri Öztürk Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konusunda sosyal medya hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A+A-

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN 23 NİSAN AÇIKLAMASI
Hepimiz Buradayız Oluşumu Lideri Öztürk Yılmaz açıklamasında, “Milli Bayramların içlerinin boşaltıldığına  ve sulandırıldığına” dikkat çekerek, egemenliğin 16 Nisan 2016 Referandumuyla milletten ve Meclis'ten alınıp, Saray'ın kontrolüne geçirilerek saray rejimi ihdas edildiğini söyledi.

Öztürk Yılmaz, Anayasa'nın ilk 4 maddesi dışında tek adam rejiminin  yasalarının ve bütün uygulamalarının A’dan Z’ye değiştirilerek, egemenliğin tekrar millete devredilmesinin, Hepimiz Buradayız Oluşumunun misyonu olacağını ifade etti.

 

"EGEMENLİK TEKRAR HALKA VERİLECEK"

Yılmaz  açıklamasında, "Her ulusal bayramımızda  olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının da içi boşaltıldı. Yer kürede insanoğlunun yapmış olduğu en büyük yönetim devrimi egemenliği saraylardan, sultanlardan, padişahlardan ve krallardan alınıp meclise ve halka vermek olmuştur. Ancak 16 Nisan Referandumuyla Türkiye’de  sadece iddia edildiği gibi yönetim modeli değişmedi, aynı zamanda rejim de  değiştirilerek,  egemenlik halkın ve meclisin elinden alındı ve  ve saray rejimi oluşturuldu. Bize düşen görev bunu yıkmaktır. Egemenliği tekrar halka devretmektir. Halkın eline vermektir.

Peki, bunu kim yapacak? Referandumda bütün kadrosunu herkesin hayır diyeceği Ankara'nın batısına  çekip, Türkiye’nin doğusunda hiçbir kampanya yürütmeyen insanlar mı yapacak?  Elbette yapmayacaklardır. Bunlar çok memnun hayatlarından.  Onlar mevcut düzenden çok memnun. Onlar kurgucu, kukla ve yalancı bir muhalefet. Türkiye’de rejim değişikliği olacak olacak diyen insanlar rejim değişikliği olduktan sonra utanıpta istifa bile etmemişlerdir. Bunlar mı mevcut rejimi değiştirecekler?. Mevcut rejimi Hepimiz Buradayız Oluşumu değiştirecektir. Mevcut rejim Tayyiprokrasidir. Hiçbir şekilde demokrasiyle alakası yoktur. Bu rejimin millet iradesiyle hiçbir alakası yoktur. Millet sadece seçmektedir. Seçtikten sonra denetleyememektedir. Milletin denetleyemediği, seçtiği ama denetleyemediği hiçbir sistem demokratik değildir. Bunu biz yapacağız.  Anayasanın ilk dört maddesi hariç tek adam yönetiminin bütün uygulamalarını, bütün yasalarını, bütün her şeyini A’dan Z’ye değiştirmek zorundayız. Bu bize nasip olacaktır. O zaman biz Anıtkabir’e milyonlar olarak gideceğiz. O zaman Türkiye’nin caddelerini, sokaklarını bu bayramda kutlamalara açacağız. O zaman Türkiye gerçek manada demokrasiyle tanışacak. O zaman Türkiye milli iradeyle tanışacak ve o zaman gerçek manada 23 Nisan’ı kutlamış olacağız." dedi.

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.