1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Pera’dan Öğretmenler Günü etkinliği
Pera’dan Öğretmenler Günü etkinliği

Pera’dan Öğretmenler Günü etkinliği

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Öğretmeler Günü’nde eğitmenlere yönelik rehberli sergi turu ve ‘1 Öğretmen 1 Disiplin’ başlıklı bir konuşma etkinliği düzenliyor. Buluşmada, eğitmenler müze koleksiyonlarını çok daha yakından tanıma şansını yakalayacaklar.

A+A-

Pera Müzesi Öğrenme Programları, farklı yaş grupları ve kitleler için düzenlediği etkinliklere, Öğretmenler Günü kapsamında 22 Kasım Cuma günü 17.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek eğitmenlere yönelik rehberli sergi turu ve konuşma ile devam ediyor. Etkinliklere katılan farklı disiplinlerdeki eğitmenler, hem Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyon sergileriyle müzeyi yakından tanıma, hem de kendi öğrencilerine aktarabilecekleri deneyimler edinme şansını yakalayacaklar.

 

 

Programın ikinci bölümünde yer alan ‘1 Öğretmen 1 Disiplin’ başlıklı konuşma ise çocuk dostu bir şehrin herkesin daha mutlu yaşayabileceği bir yer olacağı tespitinden hareketle katılımcılara yeni bir bakış açısı sunmayı hedefliyor.

 

 

ÇOCUK DOSTU ŞEHİR KAVRAMI SORGULANACAK

Pera Öğrenme, Öğretmen Ağı ve Şehir Dedektifi iş birliğiyle hazırlanan buluşmada, şehir plancısı ve kent tarihçisi Gizem Kıygı ile Öğretmen Ağı Değişim Elçileri’nden Şirin Giyik önderliğinde ‘Çocuk Dostu Şehir’ kavramı da kentsel aidiyet çerçevesinde sorgulanacak. Çocuğun çevresiyle kurduğu ilişki ağı hakkında farkındalık kazandırmaya odaklanan konuşmada, ‘Bir şehri nasıl çocuk dostu hale getirebiliriz?’, ‘Çocuk Hakları Sözleşmesi ve uluslararası sözleşmelerle mevcut durumdaki şehir deneyimimiz ne kadar örtüşüyor?’, ‘Okullar ve sanat mekânları da dâhil olmak üzere öğrenme ortamlarının bu deneyimdeki rolü nedir?’ gibi güncel sorulara yanıt aranacak.  

 

  

Pera Müzesi, öğretmenlere 24 Kasım’da ücretsiz müze ziyaretinin yanı sıra 19 - 24 Kasım tarihleri arasında tüm ziyaretçilere, tüm ürünlerde %20 indirim sunacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.